kdepim-addons - en to tr translation catalogue (27 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Markdown Plugin
tr: Markdown Eklentisini Yapılandır

en: Enable embedded LaTeX
tr: Gömülü LaTeX'i etkinleştir

en: Enable PHP Markdown Extra definition lists
tr: PHP Markdown Extra tanımlama listelerini etkinleştir

en: Failed to compile the Markdown document.
tr: Markdown belgesi derlenemedi.

[ctx: @title:window]
en: Add Image
tr: Görsel Ekle

en: Keep original size
tr: Özgün boyutu koru

en: Width:
tr: Genişlilk:

en: Height:
tr: Yükseklik:

en: Title:
tr: Başlık:

en: Image Link:
tr: Görsel Bağlantısı:

en: Alternate text:
tr: Alternatif metin:

en:  px
tr: pks

[ctx: @title:window]
en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Link:
tr: Bağlantı:

[ctx: @title:window]
en: Markdown Rendering Preview
tr: Markdown Sunum Önizlemesi

en: Converter Error
tr: Dönüştürücü Hatası

en: Generate HTML from markdown language.
tr: Markdown dilinden HTML oluştur.

en: Markdown Action
tr: Markdown Eylemi

en: Add Title
tr: Başlık Ekle

en: Level %1
tr: Düzey %1

en: Horizontal Rule
tr: Yatay Kural

en: Change Selected Text as Bold
tr: Seçili Metni Kalın Yap

en: Change Selected Text as Italic
tr: Seçili Metni Yatık Yap

en: Change Selected Text as Code
tr: Seçili Metni Kod Yap

en: Change Selected Text as Block Quote
tr: Seçili Metni Blok Alıntı Yap

en: Add Link
tr: Bağlantı Ekle

en: Add Image
tr: Görsel Ekle
