messageviewerplugins - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Current URL is not a shortened URL.
tr: Geçerli URL, kısaltılmış bir URL değil.

en: Expand URL
tr: URL'yi Genişlet

en: Translate...
tr: Çevir...

en: &Save
tr: &Kaydet

en: Open &Editor...
tr: Dü&zenleyiciyi Aç...

en: Event:
tr: Etkinlik:

en: Calendar where the new event will be stored.
tr: Yeni etkinliğin depolanacağı takvim.

en: Calendar where the new event will be stored
tr: Yeni etkinliğin depolanacağı takvim

en: Start:
tr: Başlangıç:

en: Select start time for event.
tr: Etkinlik için başlangıç zamanı seç.

en: End:
tr: Bitiş:

en: Select end time for event.
tr: Etkinlik için bitiş zamanı seç.

en: Create new event and close this widget.
tr: Yeni etkinlik oluştur ve pencereyi kapat.

en: Open event editor, where more details can be changed.
tr: Daha falza ayrıntının değiştirilebileceği, etkinlik düzenleyiciyi aç.

en: Close the widget for creating new events.
tr: Yeni etkinlik oluşturmak için pencereyi kapat.

en: Create Event...
tr: Etkinlik Oluştur...

en: Create Event
tr: Etkinlik Oluştur

en: Allows you to create a calendar Event
tr: Bir takvim etkinliği oluşturmanıza izin verir

en: Note:
tr: Not:

en: Create new note and close this widget.
tr: Yeni bir not oluştur ve pencereyi kapat.

en: Close the widget for creating new notes.
tr: Yeni notlar oluşturmak için pencereyi kapat.

[ctx: edit a note on this message]
en: Edit Note
tr: Notu Düzenle

[ctx: create a new note out of this message]
en: Create Note
tr: Not Oluştur

en: Allows you to create a note from this message
tr: Bu iletiden bir not oluşturmanıza izin verir

en: This option starts an editor to create a note. Then you can edit the note to your liking before saving it.
tr: Bu seçenek, bir not oluşturmak için düzenleyici başlatır. Ardından, notu kaydetmeden önce beğeninize göre düzenleyebilirsiniz.

en: To-do:
tr: Yapılacaklar:

en: Todo list where the new task will be stored.
tr: Yeni görevin depolanacağı, yapılacaklar listesi.

en: Todo list where the new task will be stored
tr: Yeni görevin depolanacağı, yapılacaklar listesi

en: Create new todo and close this widget.
tr: Yeni yapılacak şey oluştur ve pencereyi kapat.

en: Open todo editor, where more details can be changed.
tr: Daha fazla ayrıntının değiştirilebileceği, yapılacaklar listesi düzenleyicisini aç.

en: Close the widget for creating new todos.
tr: Yeni yapılacaklar oluşturmak için pencereyi kapat.

en: Check I received a reply about "%1"
tr: "%1" üzerine aldığım yanıtı denetle

en: Reply to "%1"
tr: "%1" kişisini yanıtla

[ctx: %1 is summary of the todo, %2 is name of the folder in which it is stored]
en: New todo '%1' was added to task list '%2'
tr: Yeni '%1' yapılacak iş, '%2' görev listesine eklendi

en: Create To-do
tr: Yapılacak Ögesi Oluştur

en: Allows you to create a calendar to-do or reminder from this message
tr: Bu iletiden bir yapılacak ögesi veya hatırlatıcı oluşturmanızı sağlar

en: This option starts the KOrganizer to-do editor with initial values taken from the currently selected message. Then you can edit the to-do to your liking before saving it to your calendar.
tr: Bu seçenek, şu anda seçilmiş iletiden alınan ilk değerler ile K Organizatör yapılacaklar düzenleyicisini başlatır. Ardından, takviminize kaydetmeden önce yapılacak işleri kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

[ctx: @title:window]
en: Configure "External Script" Plugin
tr: "Dış Betik" Eklentisini Yapılandır

en: Add Script...
tr: Betik Ekle...

en: Remove Script
tr: Betiği Kaldır

en: Modify Script...
tr: Betiği Düzenle...

en: External Script:
tr: Dış Betik:

en: Do you want to remove this script "%1"?
tr: "%1" betiğini kaldırmak istiyor musunuz?

en: Remove External Script
tr: Dış Betği Kaldır

[ctx: @title:window]
en: Add or Modify External Script
tr: Dış Betiği Ekle veya Düzenle

en: Name:
tr: Ad:

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Add command arguments...
tr: Komut argümanları ekle...

en: Command Line:
tr: Komut Satırı:

en: <qt><a href="whatsthis1">Argument format information...</a></qt>
tr: <qt><a href="whatsthis1">Argüman biçim bilgisi...</a></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the arguments:</strong></p><ul><li>%s - the subject of message</li><li>%from - the from email address</li><li>%cc - the list of cc email address</li><li>%bcc - the list of bcc email address</li><li>%body - the body of message</li><li>%inreplyto - the reply email address</li><li>%akonadiUrl - the akonadi url (as akonadi:?item=187020)</li></ul></strong></p></qt>
tr: <qt><p><strong>Bu ifadeler şu argümanlar için kullanılabilir:</strong></p><ul><li>%s - ileti konusu</li><li>%from - e-posta gelen adresi</li><li>%cc - kopyalanacak e-posta adresleri</li><li>%bcc - gizli kopya e-posta adresleri</li><li>%body - ileti gövdesi</li><li>%inreplyto - yanıt e-posta adresi</li><li>%akonadiUrl - akonadi url'si (akonadi:?item=187020 biçiminde)</li></ul></strong></p></qt>

en: Executable:
tr: Çalıştırılabilir Dosya:

en: '%1' not found
tr: '%1' bulunamadı

en: Executable not found.
tr: Çalıştırılabilir dosya bulunamadı.

en: Impossible to start executable
tr: Çalıştırılabilir dosyayı başlatmak olanaklı değil

en: External Script
tr: Dış Betik

en: Configure
tr: Yapılandır
