kdepim-addons - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: &Check Grammar (Grammalecte)
tr: Dilbilgisini &Denetle (Grammalecte)

en: Grammalecte Plugin
tr: Grammalecte Eklentisi

en: &Check Grammar (LanguageTool)
tr: Dilbilgisini D&enetle (LanguageTool)

en: You do not use local instance.
    Your text will be sent to an external web site (https://languagetool.org/).
    Do you want to continue?
tr: Yerel örnek kullanmıyorsunuz.
    Metniniz bir dış web sitesine gönderilecektir (https://languagetool.org/).
    Sürdürmek istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Check Grammar with LanguageTool
tr: Dilbilgisini LangugeTool ile Denetle

en: LanguageTool Plugin
tr: LanguageTool Eklentisi
