kdepim-addons - en to tr translation catalogue (9 entries)

en: calendar info
tr: Takvim Bilgisi

en: Name of user
tr: Kullanıcının adı

en: Get Info From calendar
tr: Takvimden Bilgi Al

en: Use this tool to get user info from akonadi database
tr: Akonadi veritabanından bilgi almak için bu aracı kullanın

en: Configure Calendar Tool Plugin
tr: Takvim Aracı Eklentisini Yapılandır

en: Get Email...
tr: E-postayı Al…

en: No Contact found in calendar for %1
tr: %1 için takvimde kişi bulunamadı

en: Birthday for %1 is %2
tr: %1 kişisinin doğum günü %2

en: The preferred email is %1
tr: Yeğlenen e-posta %1
