kcontactmanager - en to tr translation catalogue (113 entries)

en: Export CSV file…
tr: CSV Dosyası Olarak Dışa Aktar…

en: Export contacts to a file in comma separated value format.
tr: Kişileri virgülle ayrılmış biçimdeki bir dosyaya dışa aktarın.

en: Import CSV file…
tr: CSV Dosyası İçe Aktar…

en: Import contacts from a file in comma separated value format.
tr: Virgülle ayrılmış biçimdeki bir dosyadan kişiler içe aktarın.

en: Which contact do you want to export?
tr: Hangi kişiyi dışa aktarmak istiyorsunuz?

en: You have not selected any contacts to export.
tr: Dışa aktarmak için henüz bir kişi seçmediniz.

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b></qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası açılamadı.</qt>

en: <qt>Unable to open file <b>%1</b>.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası açılamadı.</qt>

[ctx: @title:window]
en: CSV Import Dialog
tr: CSV İçe Aktarma Penceresi

[ctx: @label]
en: Importing contacts
tr: Kişiler içe aktarılıyor

[ctx: @label]
en: File to import:
tr: İçe aktarılacak dosya:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select a csv file to import
tr: İçe aktarmak için bir CSV dosyası seç

[ctx: @info:whatsthis]
en: Click this button to start a file chooser that will allow you to select a csv file to import.
tr: Bu düğmeye tıklayarak içe aktaracağınız CSV dosyasını seçeceğiniz dosya seçicisini açın.

[ctx: @title:group]
en: Delimiter
tr: Sınırlandırıcı

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Comma
tr: Virgül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a comma
tr: Alan ayırıcısını virgül olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the comma as a field separator.
tr: Bu seçeneği, CSV dosyasında alan ayırıcısı olarak virgül kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Semicolon
tr: Noktalı virgül

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a semicolon
tr: Alan ayırıcısını noktalı virgül olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the semicolon as a field separator.
tr: Bu seçeneği, CSV dosyasında alan ayırıcısı olarak noktalı virgül kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Tabulator
tr: Sekme

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a tab character
tr: Alan ayırıcısını sekme olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the tab character as a field separator.
tr: Bu seçeneği, CSV dosyasında alan ayırıcısı olarak sekme kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Field separator]
en: Space
tr: Boşluk

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a space character
tr: Alan ayırıcısını boşluk olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if your csv file uses the space character as a field separator.
tr: Bu seçeneği, CSV dosyasında alan ayırıcısı olarak boşluk kullanılmışsa seçin.

[ctx: @option:radio Custom field separator]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the field separator to a custom character
tr: Alan ayırıcısını özel bir karakter olarak belirle

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this option if to use some other character as the field delimiter for the data in your csv file.
tr: Bu seçeneği, CSV dosyasında alan ayırıcısı olarak özel bir karakter kullanmak istiyorsanız seçin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the custom delimiter character
tr: Özel ayırıcı karakteri seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a custom character to use as the delimiter character. If you enter more than 1 character, only the first will be used and the remaining characters will be ignored.
tr: Alan ayırıcısı olarak kullanılacak karakteri girin. Eğer birden fazla karakter girerseniz ayırıcı olarak yalnızca girilen ilk karakter kullanılacak, diğer karakterler yok sayılacaktır.

[ctx: @label:listbox]
en: Text quote:
tr: Metin alıntı:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the quote character
tr: Alıntı karakterini seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character that your csv data uses to "quote" the field delimiter if that character happens to occur within the data.  For example, if the comma is the field delimiter, then any comma occurring with the data will be "quoted" by the character specified here.
tr: Bu karakter veri içinde gerçekleştiğinde CSV verinizin alan ayırıcısını “alıntılaması” için kullandığı karakteri seçin. Örneğin, virgül bir alan ayırıcısı ise veri içerisinde görülen her virgül için burada belirtilen karakter “alıntılanacaktır”.

[ctx: @item:inlistbox Quote character option]
en: None
tr: Hiçbiri

[ctx: @label:listbox]
en: Date format:
tr: Tarih biçimi:

[ctx: @info:tooltip]
en: <para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para>
tr: <para><list><item>y: 2 haneli yıl</item><item>Y: 4 haneli yıl</item><item>m: 1 veya 2 haneli ay</item><item>M: 2 haneli ay</item><item>d: 1 veya 2 haneli gün</item><item>D: 2 haneli gün</item><item>H: 2 haneli saat</item><item>I: 2 haneli dakika</item><item>S: 2 haneli saniye</item></list></para>

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>Specify a format to use for dates included in your csv data. Use the following sequences to help you define the format:</para><para><list><item>y: year with 2 digits</item><item>Y: year with 4 digits</item><item>m: month with 1 or 2 digits</item><item>M: month with 2 digits</item><item>d: day with 1 or 2 digits</item><item>D: day with 2 digits</item><item>H: hours with 2 digits</item><item>I: minutes with 2 digits</item><item>S: seconds with 2 digits</item></list></para><para>Example: "Y-M-D" corresponds to a date like "2012-01-04"</para>
tr: <para>CSV verinizde bulunan tarih biçimini belirleyin. Tarih biçimini tanımlarken aşağıdaki öge dizisini kullanabilirsiniz:</para><para><list><item>y: iki haneli yıl</item><item>Y: Dört haneli yıl</item> <item>m: bir veya iki haneli ay</item><item>M: iki haneli ay</item> <item>d: bir veya iki haneli gün</item><item>D: iki haneli gün</item> <item>H: iki haneli saat</item><item>I: iki haneli dakika</item> <item>S: iki haneli saniye</item></list></para><para>Örnek: “Y-M-D” tarih biçimi, “2012-11-04” gibi bir tarih yazımına karşılık gelecektir.</para>

[ctx: @label:listbox]
en: Text codec:
tr: Metin kodlaması:

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the text codec
tr: Metin kodlamasını seçin

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the character encoding of the data in your csv file.
tr: CSV dosyası verisinin karakter kodlamasını seçin.

[ctx: @option:check]
en: Skip first row of file
tr: Dosyanın ilk satırını atla

[ctx: @info:tooltip]
en: Skip first row of csv file when importing
tr: İçe aktarım sırasında CSV dosyasının ilk satırını atla

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want the import to skip over the first row of the csv data. In many cases, the first line of a csv file will be a comment line describing the order of the data fields included in the file.
tr: Bu kutuyu, CSV dosyasını içe aktarırken ilk satırın atlanmasını istiyorsanız seçin. Çoğunlukla CSV dosyasının ilk satırı, veri alanlarının sıralamasını tanımlayan bir yorum içerir.

[ctx: @action:button]
en: Apply Template…
tr: Şablon Uygula…

[ctx: @action:button]
en: Save Template…
tr: Şablonu Kaydet…

[ctx: @item:inlistbox Codec setting]
en: Local (%1)
tr: Yerel (%1)

[ctx: @info:status]
en: You must assign at least one column.
tr: En az bir sütun seçilmelidir.

[ctx: @label]
en: There are no templates available yet.
tr: Kullanıma hazır şablon yok.

[ctx: @title:window]
en: No templates available
tr: Herhangi bir şablon yok

[ctx: @title:window]
en: Template Name
tr: Şablon Adı

[ctx: @info]
en: Please enter a name for the template:
tr: Lütfen şablonu adlandırın:

[ctx: @info:status]
en: Cannot open input file.
tr: Girdi dosyası açılamıyor.

en: Device is not open
tr: Aygıt açık değil

[ctx: @label]
en: Do you really want to delete template '%1'?
tr: “%1” şablonunu silmeyi gerçekten istiyor musunuz?

[ctx: @title:window]
en: Template Selection
tr: Şablon Seçimi

[ctx: @info]
en: Please select a template, that matches the CSV file:
tr: Lütfen CSV dosyasına uyan bir şablon seçin:

en: GMX address book file (*.gmxa)
tr: GMX adres defteri dosyası (*.gmxa)

en: Import GMX file…
tr: GMX Dosyası İçe Aktar…

en: Import contacts from a GMX address book file.
tr: Kişileri GMX adres defteri dosyasından içe aktar.

en: Export GMX file…
tr: GMX Dosyası Olarak Dışa Aktar…

en: Export contacts to a GMX address book file.
tr: Kişileri bir GMX adres defteri dosyasına aktar.

en: <qt>Unable to open <b>%1</b> for reading.</qt>
tr: <qt><b>%1</b> dosyası okumak için açılamadı.</qt>

en: %1 is not a GMX address book file.
tr: %1 bir GMX adres defteri dosyası değil.

en: Import From LDAP server…
tr: LDAP Sunucusundan İçe Aktar…

en: Import contacts from an LDAP server.
tr: Kişileri bir LDAP sunucusundan içe aktar.

en: Import LDIF file…
tr: LDIF Dosyası İçe Aktar…

en: Import contacts from an LDIF file.
tr: Kişileri bir LDIF dosyasından içe aktar.

en: Export LDIF file…
tr: LDIF Dosyası Olarak Dışa Aktar…

en: Export contacts to an LDIF file.
tr: Kişileri bir LDIF dosyasına aktar.

en: LDif Files
tr: LDif Dosyaları

en: LDif Files (*.ldif)
tr: LDif Dosyaları (*.ldif)

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
tr: Dışa aktarılacak alanlar

[ctx: @option:check]
en: Private fields
tr: Özel alanlar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
tr: Özel alanları dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin özel alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
tr: İş alanları

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
tr: İş alanlarını dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin iş ile ilgili alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Other fields
tr: Diğer alanlar

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
tr: Diğer alanları dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin diğer alanlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
tr: Şifreleme anahtarları

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
tr: Şifreleme anahtarlarını dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin şifreleme anahtarlarının vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @option:check]
en: Pictures
tr: Resimler

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
tr: Resimleri dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
tr: Bu kutucuğu, kişinin resminin vCard dosyasına aktarılmasını istiyorsanız işaretleyin.

[ctx: @title:group]
en: Export options
tr: Dışa aktarım seçenekleri

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
tr: Adları tam olarak göster

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
tr: Görünen ismi tam ad olarak dışa aktar

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
tr: Bu kutucuğu, kişinin görünen adının vCard dosyasına tam ad olarak aktarılmasını sağlamak istiyorsanız işaretleyin. Bu işlem, adların GMail veya Android uygulamalarında doğru gösterilebilmesi için gerekli olabilir.

[ctx: @title:window]
en: Import vCard
tr: vCard İçe Aktar

[ctx: @info]
en: Do you want to import this contact into your address book?
tr: Bu kişiyi adres defterinize aktarmak istiyor musunuz?

[ctx: @action:button]
en: Import All…
tr: Tümünü İçe Aktar…

en: Import vCard…
tr: vCard İçe Aktar…

en: Import contacts from a vCard file.
tr: Kişileri bir vCard dosyasından içe aktar.

en: Export contacts to a vCard 4.0 file.
tr: Kişileri vCard 4.0 dosyası olarak dışa aktar.

en: Export vCard 4.0…
tr: vCard 4.0 Olarak Dışa Aktar…

en: Export vCard 3.0…
tr: vCard 3.0 Olarak Dışa Aktar…

en: Export contacts to a vCard 3.0 file.
tr: Kişileri vCard 3.0 dosyası olarak dışa aktar.

en: Export vCard 2.1…
tr: vCard 2.1 Olarak Dışa Aktar…

en: Export contacts to a vCard 2.1 file.
tr: Kişileri vCard 2.1 dosyası olarak dışa aktar.

en: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;All files (*)
tr: vCard (*.vcf *.vcard *.vct *.gcrd);;Tüm dosyalar (*)

[ctx: @title:window]
en: Select vCard to Import
tr: İçe Aktarılacak vCard’ı Seçin

[ctx: @title:window]
en: vCard Import Failed
tr: vCard İçe Aktarımı Başarısız

[ctx: @info]
en: <para>Unable to access vCard:</para><para>%1</para>
tr: <para>vCard’a erişilemedi:</para><para>%1</para>

[ctx: @info]
en: You have selected a list of contacts, shall they be exported to several files?
tr: Birden fazla kişi seçtiniz. Bu kişiler farklı dosyalar olarak mı kaydedilsin?

[ctx: @action:button]
en: Export to One File
tr: Tek Dosya Olarak Aktar

[ctx: @action:button]
en: Export to Several Files
tr: Birkaç Dosya Olarak Aktar

en: Import Windows Contact file…
tr: Windows Kişiler Dosyası İçe Aktar…

en: Import contacts from windows contact file.
tr: Kişileri bir Windows kişiler dosyasından içe aktar.

en: Windows Contact file (*.contact)
tr: Windows Kişiler dosyası (*.contact)
