kdepim-addons - en to tr translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
tr: Kuralı Yapılandır

[ctx: @label:textbox]
en: Type:
tr: Tür:

[ctx: @label:textbox]
en: Contains:
tr: İçerir:

en: Body
tr: Gövde

en: Subject
tr: Konu

en: To
tr: Kime

en: Cc
tr: Kopya

en: Bcc
tr: Gizli Kopya

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Important
tr: Önemli

[ctx: @title:window]
en: Configure Before Deleting Mail
tr: E-posta Silmeden Önce Yapılandır

[ctx: @action]
en: Confirm Before Deleting
tr: Silmeden Önce Onayla

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Do you want to delete this email?
    %1
tr: Bu e-postayı silmek istediğinizden emin misiniz?
    %1

[ctx: @title:window]
en: Confirm Delete Mail
tr: E-posta Silmeyi Onayla

[ctx: @option:check]
en: Apply to All
tr: Tümüne Uygula

en: The message with subject '%2' contains '%1'
tr: “%2” konulu ileti “%1” içeriyor

en: The message with subject '%1' is %2
tr: “%1” konulu ileti “%2”

[ctx: @action:button]
en: Add Rule…
tr: Kural Ekle…

[ctx: @action:button]
en: Remove Rule
tr: Kuralı Kaldır

[ctx: @action:button]
en: Modify Rule…
tr: Kuralı Değiştir…

en: Type
tr: Tür

en: Pattern
tr: Dizgi

en: Add Rule…
tr: Kural Ekle…

en: Edit Rule…
tr: Kuralı Düzenle…

en: Remove Rule | Remove Rules
tr[0]: Kuralı Kaldır
tr[1]: Kuralları Kaldır

en: Do you want to remove this rule? | Do you want to remove these rules?
tr[0]: Bu kuralı kaldırmak istiyor musunuz?
tr[1]: Bu kuralları kaldırmak istiyor musunuz?

[ctx: @title]
en: Remove Rule
tr: Kuralı Kaldır

en: Same rule already exists.
tr: Aynı kural halihazırda var.

[ctx: @title:window]
en: Create Rule
tr: Kural Oluştur
