messageviewerheaderplugins - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: CC:
uk: Копія:

en: BCC:
uk: Потайна копія:

[ctx: View->headers->]
en: &Brief Headers
uk: &Короткі заголовки

en: Show brief list of message headers
uk: Показувати скорочений набір заголовків повідомлення

en: From:
uk: Від:

en: (resent from %1)
uk: (переслано від %1)

en: (receiver was %1)
uk: (отримувач — %1)

[ctx: To-field of the mail header.]
en: To:
uk: До:

en: Date:
uk: Дата:

en: MDN To:
uk: Кому повертати:

en: Spam Status:
uk: Стан спаму:

[ctx: View->headers->]
en: &Fancy Headers
uk: Ви&шукані заголовки

en: Show the list of headers in a fancy format
uk: Показувати заголовки у вишуканому форматі

en: Attachments:
uk: Долучення:

[ctx: View->headers->]
en: &Long Headers
uk: &Довгі заголовки

en: Show long list of message headers
uk: Показувати розширений набір заголовків повідомлення

[ctx: View->headers->]
en: &Standard Headers
uk: &Стандартні заголовки

en: Show standard list of message headers
uk: Показувати стандартний набір заголовків повідомлення
