akonadi_ical_resource - en to ar translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
ar: مسار ملفّ iCal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ar: اسم العرض.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ar: لا تغيّر بيانات السّند الفعليّة.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ar: راقِب تغييرات الملفّ.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
ar: حدث الملف بشكل دوري.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
ar: فترة التحديث الآليّ بالدّقيقة.

en: Incidence with uid '%1' not found.
ar: لم يُعثر على الحدوث ذو المعرّف ’%1‘ العالميّ.

en: Calendar not loaded.
ar: لم يُحمّل التّقويم

en: Failed to save calendar file to %1
ar: فشل حفظ ملفّ التّقويم في %1

en: Unable to retrieve added item %1.
ar: تعذّر جلب العنصر %1 المُضاف.

en: Unable to retrieve modified item %1.
ar: تعذّر جلب العنصر %1 المعدّل.
