akonadi_vcard_resource - en to ar translation catalogue (10 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
ar: ملفّ دفتر عناوين vCard.

en: Activities
ar: الأنشطة

en: Contact with uid '%1' not found.
ar: لم يُعثر على المتراسل ذو المعرّف ’%1‘ العالميّ.

en: Unable to open vCard file '%1'.
ar: تعذّر فتح ملفّ vCard ‏’%1‘.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
ar: مسار ملفّ vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ar: اسم العرض.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ar: لا تغيّر بيانات السّند الفعليّة.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ar: راقِب تغييرات الملفّ.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
ar: حدث الملف بشكل دوري.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
ar: فترة التحديث الآليّ بالدّقيقة.
