kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (35 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
bg[0]: (1 съобщение е маркирано за изтриване)
bg[1]: (%1 съобщения са маркирани за изтриване)

en: Failed to fetch the collection.
bg: Неуспешно извличане на колекцията.

en: Failed to load the mbox file
bg: Неуспех при зареждане на mbox файл

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
bg[0]: (Изтриване на 1 съобщениe)
bg[1]: (Изтриване на %1 съобщения)

en: Failed to compact the mbox file.
bg: Неуспех при прочистване на mbox файл.

en: MBox file compacted.
bg: MBox файлът е прочистен.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Единственият начин дапремахнете поща от mbox файл, е като я премахнете от действителния файл. Тъй като това може да бъде доста скъпа операция, ресурсът mbox поддържа списък на изтритите съобщения. Веднъж на определено време тези съобщения наистина се премахват от файла.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Забележка:</span> Недостатъкът на това е, че ако файлът епроменен от друга програма, списъкът на изтритите съобщения става недостоверен и изтрити съобщения може да се появят отново.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
bg: &Прочистване сега

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
bg: &Без автоматично прочистване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
bg: П&рочистване на всеки

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
bg: Настройки на MBox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Изберете метод за заключванена файла mbox, след като данните на файла са прочетени или записани.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Забележка</span>: За някои методи може да се наложи да инсталиратедопълнителен софтуер, преди те да могат да бъдат използвани.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
bg: Заключващ файл на Procmail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
bg: M&utt dotlock привилегирован

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
bg: Б&ез

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
bg: В повечето случаи настройката по подразбиране Без е безопасна.  Въпреки това, ако програмите, които не използват Akonadi, също имат достъп до конфигурирания mbox файл, ще трябва да зададете подходящ метод за заключване. Имайте предвид, че ако това е така, ресурсът и другите програми трябва да използват един и същ метод на заключване.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
bg: Файл на mbox

en: Compact frequency
bg: Честота на компактиране

en: Lock method
bg: Метод на заключване

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
bg: MBox не е конфигуриран.

en: MBox not loaded.
bg: MBox не е зареден.

en: Failed to read message with uid '%1'.
bg: Неуспешно прочитане на съобщение с uid "%1".

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
bg: В ресурса MBox могат да се добавят само имейл съобщения.

en: Mail message not added to the MBox.
bg: Пощенското съобщение не е добавено в MBox.

en: Could not fetch the collection: %1
bg: Не можа да се извлече колекция: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
bg: Файлът MBox е бил променен от друга програма. Направено е копие  на новия файл и чакащите промени се добавят към това копие. За да предотвратите това да се случи, използвайте заключване и се уверете, че всички програми, които имат достъп до mbox, използват един и същ метод на заключване.

en: Failed to save mbox file to %1
bg: Неуспех при запис на mbox файл в %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
bg: Неуспешно актуализиране на променения елемент, тъй като старият елемент не може да бъде изтрит Причина: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
bg: Път до файл на mbox.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
bg: Показвано име.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
bg: Без промяна на действителните данни на бекенда.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
bg: Следене на файловете за промени.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
bg: Заключващ файл

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
bg: Брой на изтритите съобщения, преди да се започне прочистване.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: URL:
bg: URL-адрес:
