kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (12 entries)

en: %v day | %v days
bg[0]: %v ден
bg[1]: %v дни

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
bg: Напомняне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
bg: Настройки на &напомняне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
bg: На&помняне преди събитие:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
bg: Филтър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
bg: &Филтриране по категория

en: Birthdays & Anniversaries
bg: Рождени дни и годишнини

en: %1's birthday
bg: Рожден ден на %1

en: Birthday
bg: Рожден ден

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
bg: Юбилей на %1 и %2

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
bg: Юбилей на %1

en: Anniversary
bg: Юбилей
