kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (111 entries)

en: %v minute | %v minutes
bg[0]: %v
bg[1]: %v минути

en: POP3 Account
bg: POP3 акаунт

[ctx: @info:placeholder]
en: Unable to open wallet
bg: Портфейлът не може да се отвори

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
bg: Изглежда, че сървърът не поддържа уникални номера на съобщения, но това е изискване за оставяне на съобщения на сървъра. 
    Тъй като някои сървъри не обявяват правилно своите възможности, вие все още имате възможност да включите оставянето на извлечени съобщения на сървъра.

en: Please note that this feature can cause some POP3 servers that do not support pipelining to send corrupted mail;
    this is configurable, though, because some servers support pipelining
    but do not announce their capabilities. To check whether your POP3 server
    announces pipelining support use the "Auto Detect" button at the bottom of the dialog;
    if your server does not announce it, but you want more speed, then
    you should do some testing first by sending yourself a batch
    of mail and downloading it.
bg: Моля, обърнете внимание, че тази функция може да накара някои POP3 сървъри, които не поддържат конвейер, да изпращат повредена поща; 
    това може да се конфигурира, тъй като някои сървъри поддържат конвейер 
    но не съобщават техните възможности. За да проверите дали вашият POP3 сървър 
    съобщава за поддръжка на конвейер, използвайте бутона "Автоматично откриване  „в долната част на диалоговия прозорец; 
    ако вашият сървър не го съобщи, но искате повече скорост, 
    първо трябва да направите тестване, като си изпратите партида 
    на пощата и да я изтеглите.

en: Please specify a server and port on the General tab first.
bg: Моля, първо посочете сървър и порт в раздела Общи.

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
bg: Не може да се осъществи връзка със сървъра, моля, проверете адреса на сървъра.

en: The server does not seem to support pipelining; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn pipelining on. But please note that this feature can cause some POP servers that do not support pipelining to send corrupt messages. So before using this feature with important mail you should first test it by sending yourself a larger number of test messages which you all download in one go from the POP server.
bg: Изглежда, че сървърът не поддържа конвейер; следователно тази опция е деактивирана. 
    Тъй като някои сървъри не обявяват правилно своите възможности, вие все още имате възможност да включите конвейер. Но имайте предвид, че тази функция може да накара някои POP сървъри, които не поддържат конвейер, да изпращат повредени съобщения. Така че, преди да използвате тази функция с важна поща, първо трябва да я тествате, като си изпратите по-голям брой тестови съобщения, които всички изтегляте наведнъж от POP сървъра.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
bg: Изглежда, че сървърът не поддържа уникални номера на съобщения, но това е изискване за оставяне на съобщения на сървъра; следователно тази опция е деактивирана. 
    Тъй като някои сървъри не обявяват правилно своите възможности, вие все още имате възможност да включите оставянето на извлечени съобщения на сървъра.

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en:  message |  messages
bg[0]:  съобщение
bg[1]:  съобщения

en: Unable to initialize SASL, aborting mail check.
bg: Невъзможно е да се инициализира SASL, прекъсва се проверката на пощата.

en: The server said: "%1"
bg: Сървърът съобщи: „%1“

en: The server terminated the connection.
bg: Сървърът прекрати връзката.

en: Invalid response from server:
    "%1"
bg: Невалиден отговор от сървъра:
    „%1“

en: Could not send to server.
bg: Не може да се изпрати към сървъра.

en: Login via APOP failed. The server %1 may not support APOP, although it claims to support it, or the password may be wrong.
    
    %2
bg: Влизането чрез APOP се провали. Сървърът %1 може да не поддържа APOP, въпреки че твърди, че го поддържа, или паролата може да е грешна.
    
    %2

en: An error occurred during authentication: %1
bg: Получи се грешка при опознаване: %1

en: Login via SASL (%1) failed. The server may not support %2, or the password may be wrong.
    
    %3
bg: Входът чрез SASL (%1) е неуспешен. Възможно е сървърът да не поддържа %2, или паролата може да е грешна.
    
    %3

en: Your POP3 server (%1) does not support SASL.
    Choose a different authentication method.
bg: Вашият POP3 сървър (%1) не поддържа SASL.
    Изберете друг метод за удостоверяване.

en: Could not login to %1.
bg: Не може да се влезе в %1.

en: Could not login to %1. The password may be wrong.
    
    %2
bg: Не може да се влезе в %1. Паролата може да е грешна.
    
    %2

en: SSL/TLS error: %1
bg: Грешка в SSL/TLS: %1

en: The server terminated the connection immediately.
bg: Сървърът веднага прекрати връзката.

en: Server does not respond properly:
    %1
bg: Сървърът не отговаря правилно:
    %1

en: Your POP3 server (%1) does not support APOP.
    Choose a different authentication method.
bg: Вашият POP3 сървър (%1) не поддържа APOP.
    Изберете друг метод за удостоверяване.

en: Your POP3 server claims to support TLS but negotiation was unsuccessful.
    You can disable TLS in the POP account settings dialog.
bg: Вашият POP3 сървър твърди, че поддържа TLS, но договарянето е било неуспешно.
    Можете да деактивирате TLS в диалоговия прозорец за настройки на POP акаунта.

en: Internal error: missing argument for command %1
bg: Вътрешна грешка: липсва аргумент за команда %1

en: Internal error: missing item
bg: Вътрешна грешка: липсва елемент

en: Connection broken from POP3 server %1
bg: Връзката е прекъсната от POP3 сървъра %1

en: Error during communication with the POP3 server while trying to download mail: %1
bg: Грешка по време на комуникацията със сървъра POP3 при опит за изтегляне на поща: %1

en: Mail check aborted.
bg: Проверката на пощата е прекратена.

en: Mail check was canceled manually.
bg: Проверката на пощата беше отменена ръчно.

en: Please enter the username and password for account '%1'.
bg: Моля, въведете потребителското име и паролата за акаунт „%1“.

en: You are asked here because the password could not be loaded from the wallet.
bg: Запитването е зададено, защото паролата не може да бъде заредена от портфейла.

en: Account:
bg: Акаунт:

en: No username and password supplied.
bg: Не са предоставени потребителско име и парола.

en: Preparing transmission from "%1".
bg: Подготовка за предаване от „%1“.

en: Executing precommand.
bg: Изпълнение на предкомандата.

en: You are asked here because the previous login was not successful.
bg: Запитването е зададено, защото предишното влизане не е било успешно.

en: You are asked here because the username you supplied is empty.
bg: Запитването е зададено, защото посоченото от вас потребителско име е празно.

en: Fetching mail listing.
bg: Извличане на списък с поща.

en: Saving downloaded messages.
bg: Запазване на изтеглените съобщения.

en: Saving password to the wallet.
bg: Запазване на парола в портфейла.

en: Error while trying to get the local inbox folder, aborting mail check.
bg: Грешка при опит за получаване на локалната папка за входящи съобщения, прекъсване на проверката на пощата.

en: <qt>The folder you deleted was associated with the account <b>%1</b> which delivered mail into it. The folder the account delivers new mail into was reset to the main Inbox folder.</qt>
bg: <qt>Папката, която изтрихте, беше свързана с акаунта <b> %1 </b>, който достави поща в него. Папката, в която акаунтът доставя нова поща, беше нулирана в основната папка „Входящи“.</qt>

en: Error while trying to get the folder for incoming mail, aborting mail check.
bg: Грешка при опит за получаване на папката за входяща поща, прекъсване на проверката на пощата.

en: Could not find folder for incoming mail, aborting mail check.
bg: Не можах да намеря папка за входяща поща, прекъсване на проверката на пощата.

en: Error while executing precommand.
bg: Грешка при изпълнение на предварителна команда.

en: Unable to login to the server "%1".
bg: Невъзможност за влизане в сървъра „%1“.

en: Error while getting the list of messages on the server.
bg: Грешка при получаване на списъка със съобщения на сървъра.

en: Error while getting list of unique mail identifiers from the server.
bg: Грешка при получаване на списък с уникални пощенски идентификатори от сървъра.

en: Your POP3 server (Account: %1) does not support the UIDL command: this command is required to determine, in a reliable way, which of the mails on the server KMail has already seen before;
    the feature to leave the mails on the server will therefore not work properly.
bg: Вашият POP3 сървър (Акаунт: %1) не поддържа командата UIDL: тази команда е необходима, за да се определи по надежден начин коя от пощите на сървъра KMail вече е виждала преди; 
    Следователно функцията за оставяне на пощата на сървъра няма да работи правилно.

en: Error while fetching mails from the server.
bg: Грешка при извличане на имейли от сървъра.

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5 (%6 KB remain on the server).
bg: Извличане на съобщение %1 от %2 ( %3 от %4 KB) за %5 (%6 KB остават на сървъра).

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5
bg: Извличане на съобщение %1 от %2 ( %3 от %4 KB) за %5

en: Unable to store downloaded mails.
bg: Не могат да се съхраняват изтеглени имейли.

en: Failed to delete the messages from the server.
bg: Изтриването на съобщенията от сървъра не бе успешно.

en: Finished mail check, no message downloaded.
bg: Проверката на пощата е завършена, съобщение не е изтеглено.

en: Finished mail check, 1 message downloaded. | Finished mail check, %1 messages downloaded.
bg[0]: Завършена проверка на пощата, изтеглено 1 съобщение.
bg[1]: Проверката на пощата приключи, изтеглени са %1 съобщения.

en: Unable to complete the mail fetch.
bg: Извличането на пощата не може да бъде завършено.

en: Mail check already in progress, unable to start a second check.
bg: Проверката на пощата вече е в ход, не може да започне втора проверка.

en: Ready
bg: Готово

en: Mail check aborted after going offline.
bg: Проверката на пощата е прекратена след излизане офлайн.

en: Offline
bg: Изключен

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, titleLabel)
en: Account Type: POP Account
bg: Тип акаунт: POP акаунт

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, page1)
en: General
bg: Основни

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_4)
en: Account Information
bg: Информация за сметка

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, loginEdit)
en: Your Internet Service Provider gave you a <em>user name</em> which is used to authenticate you with their servers. It usually is the first part of your email address (the part before <em>@</em>).
bg: Вашият доставчик на интернет услуги ви даде <em> потребителско име </em>, което се използва за удостоверяване с вашите сървъри. Обикновено това е първата част от вашия имейл адрес (частта преди <em> @ </em>).

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Account &name:
bg: Име на акаунта:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Name displayed in the list of accounts
bg: Име, показано в списъка с акаунти

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Account name: This defines the name displayed in the account list.
bg: Име на акаунт: Това определя името, показвано в списъка с акаунти.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Incoming &mail server:
bg: Входящ пощенски сървър:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, hostEdit)
en: Address of the mail POP3 server
bg: Адрес на пощенския POP3 сървър

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, hostEdit)
en: The address of the POP3 server, e.g. pop3.yourprovider.org. You should get this address from your mail provider.
bg: Адресът на POP3 сървъра, напр. pop3.yourprovider.org. Трябва да получите този адрес от вашия доставчик на поща.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Use&rname:
bg: &Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, loginEdit)
en: The username that identifies you against the mail server
bg: Потребителското име, което ви идентифицира спрямо пощенския сървър

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: P&assword:
bg: П&арола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: Password for access to the mail server
bg: Парола за достъп до пощенския сървър

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: Password: The password given to you by your mail provider.
bg: Парола: Паролата, дадена ви от вашия доставчик на поща.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_5)
en: Mail Checking Options
bg: Опции за проверка на пощата

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, intervalCheck)
en: If active, the POP3 account will be checked for new mail every x minutes
bg: Ако е активен, акаунтът в POP3 ще се проверява за нова поща на всеки x минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, intervalCheck)
en: Enable &interval mail checking
bg: Активиране и интервална проверка на пощата

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, intervalLabel)
en: Check mail interval:
bg: Проверете интервала на пощата:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, page2)
en: Advanced
bg: Разширени

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget)
en: POP Settings
bg: POP настройки

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, leaveOnServerCheck)
en: If checked the message is not deleted from the mail server
bg: Ако е отметнато, съобщението не се изтрива от пощенския сървър

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, leaveOnServerCheck)
en: Check this option if you want to fetch only copies of the mails and leave the original mails on the server.
bg: Отметнете тази опция, ако искате да извлечете само копия на писма и да оставите оригиналните писма на сървъра.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leaveOnServerCheck)
en: Lea&ve fetched messages on the server
bg: Оставете и извлечете съобщения на сървъра

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, leaveOnServerDaysCheck)
en: The original message is deleted from the server after x days
bg: Оригиналното съобщение се изтрива от сървъра след x дни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leaveOnServerDaysCheck)
en: Days to leave messages on the server:
bg: Дни за оставяне на съобщения на сървъра:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, leaveOnServerCountCheck)
en: Only the x most recent messages are kept on the server
bg: На сървъра се съхраняват само най-новите x съобщения

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, leaveOnServerCountCheck)
en: Check this option if you want to only keep the x most recent messages on the server and delete all older.
bg: Отметнете тази опция, ако искате само да съхранявате най-новите x съобщения на сървъра и да изтриете всички по-стари.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leaveOnServerCountCheck)
en: Number of messages to keep:
bg: Брой съобщения за съхранение:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, leaveOnServerSizeCheck)
en: Keep most recent messages within the quota and delete oldest
bg: Запазете последните съобщения в рамките на квотата и изтрийте най-старите

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, leaveOnServerSizeCheck)
en: If active, most recent messages are kept until the quota is reached and oldest messages are deleted.
bg: Ако са активни, последните съобщения се съхраняват до достигане на квотата и изтриване на най-старите съобщения.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, leaveOnServerSizeCheck)
en: Maximum megabytes to keep:
bg: Максимален мегабайт за поддържане:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, usePipeliningCheck)
en: &Use pipelining for faster mail download
bg: &Използвайте конвейер за по-бързо изтегляне на поща

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Destination folder:
bg: Целева папка:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, preCommandLabel)
en: Pre-com&mand:
bg: Предварително съобщение и поръчка:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, precommand)
en: Command that is executed before checking mail
bg: Команда, която се изпълнява преди проверка на пощата

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, ktitlewidget_2)
en: Connection Settings
bg: Настройки за връзка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkCapabilities)
en: Auto Detect
bg: Автоматично откриване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Encryption:
bg: Шифроване:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, encryptionNone)
en: None
bg: Без

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe POP over port 995;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 110 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 110 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> е сигурен POP през порт 995;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> ще работи на порт 110 и ще премине към защитена  връзка директно след свързване;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Без</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> ще се свърже с порт 110, но няма да премине към защитена връзка. Тази настройка не е препоръчителна.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Port:
bg: Порт:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Authentication:
bg: Удостоверяване:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, proxyCheck)
en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
bg: Ако е отметнато, настройките на системния прокси ще се използват за свързване с пощенския сървър.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, proxyCheck)
en: Connect using the system proxy settings
bg: Свързване с използване на настройките на системния прокси сървър

note: i18n: ectx: label, entry (authenticationMethod), group (General)
en: Defines the authentication type to use
bg: Определя типа на удостоверяване, който да се използва
