kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (113 entries)

[ctx: @title:window]
en: DAV Resource Configuration
bg: Конфигурация на ресурса DAV

en: Protocol
bg: Протокол

en: Days
bg: Дни

en: Months
bg: Месеци

en: Years
bg: Години

en: Another configuration entry already uses the same URL/protocol couple.
    Please use a different URL
bg: Друг конфигурационен запис вече използва същата двойка URL/протокол.
    Моля, използвайте друг URL адрес

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Display name:
bg: Показвано име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Refresh every:
bg: Обновяване на всеки:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_refreshInterval)
en: Never
bg: Никога

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
bg: минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username:
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
bg: Парола:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Select this to reduce the load on the server and speed-up your syncs
bg: Изберете това, за да намалите натоварването на сървъра и да ускорите синхронизациите си.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limiting the time span range will lessen the load on the remote server and speed-up your initial sync.
bg: Ограничаването на времевия диапазон ще намали натоварването на отдалечения сървър и ще ускори първоначалната ви синхронизация.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limit retrieval time range
bg: Ограничаване на времевия диапазон за извличане

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Only sync data more recent than
bg: Синхронизиране само на данни, по-нови от

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Server Configuration:
bg: Конфигурация на сървър:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
bg: Добавяне

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
bg: Търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
bg: Редактиране

en: Invalid username/password
bg: Невалидно потребителско име/парола

en: Access forbidden
bg: Достъпът е забранен

en: Resource not found
bg: Ресурсът не е намерен

en: HTTP error
bg: HTTP грешка

en: There was a problem with the request.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката.
    %1 (%2).

en: Protocol for the collection does not support MULTIGET
bg: Протоколът за колекцията не поддържа MULTIGET

en: The server encountered an error that prevented it from completing your request: %1 (%2)
bg: Сървърът срещна грешка, която му попречи да завърши вашата заявка: %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The collection has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката. Колекцията не е изтрита от сървъра.
    %1 (%2).

en: Invalid responses from backend
bg: Невалидни отговори от бекенда

en: Error setting focus for XQuery
bg: Грешка при задаване на фокуса за XQuery

en: Invalid XQuery submitted by DAV implementation
bg: Невалиден XQuery, изпратен от внедряването на DAV

en: There was a problem with the request. The collection has not been modified on the server.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката. Колекцията не е модифицирана на сървъра.
    %1 (%2).

en: No properties to change or remove
bg: Няма свойства за промяна или премахване

en: There was an error when modifying the properties
bg: При промяна на свойствата възникна грешка

en: 
    The server returned more information:
    %1
bg: 
    Сървърът върна повече информация:
    %1

en: There was a problem with the request. The item has not been created on the server.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката. Елементът не е създаден в сървър.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката. Елементът не е изтрит от сървър.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item was not modified on the server.
    %1 (%2).
bg: Имаше проблем със заявката. Елементът не е модифициран на сървъра.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request.
bg: Имаше проблем със заявката.

en: There was a problem with the request. The requested MIME types are not supported.
bg: Имаше проблем със заявката. Исканите MIME типове не се поддържат.

en: No schedule-outbox found for %1
bg: Не е намерена кутия планувани-изходящи за %1

en: Invalid response from the server
bg: Невалиден отговор от сървъра

en: Unable to parse free-busy data received
bg: Невъзможно е да се анализират получените данни за free-busy

en: Unable to retrieve free-busy info while offline
bg: Невъзможност за извличане на информация за free-busy, докато е офлайн

en: Fetching collections
bg: Извличане на колекции

en: Asked to retrieve items for an unknown collection: %1
bg: Поискано извличане на елементи за непозната колекция: %1

en: Invalid collection for item %1.
bg: Невалидна колекция за елемент %1.

en: Unable to modify items: %1
bg: Не може да се промени елемент: %1

en: Unable to modify collection: %1
bg: Невъзможно е да се модифицира колекция: %1

en: Unable to remove collection: %1
bg: Невъзможно да се премахне колекция: %1

en: Unable to retrieve collections: %1
bg: Невъзможно е да се изтеглят колекции: %1

en: Unable to retrieve items: %1
bg: Невъзможно извличане на елементи: %1

en: Unable to retrieve item: %1
bg: Не може да се извлече елемент: %1

en: Unable to retrieve item: failed to parse item data. Maybe it was deleted already.
bg: Не може да се извлече елемент:неуспех при обработка на данните. Може би елементът вече е изтрит.

en: Unable to add item: %1
bg: Не може да се добави елемент: %1

en: Unable to change item: %1
bg: Не може да се промени елемент: %1

en: Unable to remove item: %1
bg: Не може да се премахне елемент: %1

en: The resource is not configured yet
bg: Ресурсът все още не е конфигуриран

note: i18n: ectx: label, entry (settingsVersion), group (General)
en: Settings Version
bg: Версия на настройките

note: i18n: ectx: label, entry (displayName), group (General)
en: Display name
bg: Показвано име

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
bg: Обновяване на всеки

note: i18n: ectx: label, entry (remoteUrls), group (General)
en: Remote URLs
bg: Отдалечени URL адреси

note: i18n: ectx: label, entry (defaultUsername), group (General)
en: User name
bg: Потребителско име:

note: i18n: ectx: label, entry (limitSyncRange), group (General)
en: Limit the data retrieval to the specified time range
bg: Ограничаване на извличането на данни до посочения времеви диапазон

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartNumber), group (General)
en: Period for which to retrieve data, quantity
bg: Период, за който да се извличат данни, количество

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartType), group (General)
en: Period for which to retrieve data, type
bg: Период, за който да се извличат данни, тип

note: i18n: ectx: label, entry (collectionsUrlsMappings), group (General)
en: String representation of the mappings between discovered collections and configured URLs
bg: Представяне на низ от съпоставки между откритите колекции и конфигурирани URL адреси

note: i18n: ectx: label, entry (readOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
bg: Без промяна на действителните данни на бекенда.

[ctx: @title:window]
en: Search
bg: Търсене

en: Add Selected Items
bg: Добавяне на избрани елементи

en: An error occurred when executing search:
    %1
bg: Възникна грешка при изпълнение на търсенето:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultCreds)
en: Use global creden&tials
bg: Използване на глобални &идентификационни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificCreds)
en: Use specific credentials
bg: Използване на специфични данни за идентификация

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, credentialsGroup)
en: Credentials
bg: Идентификационни данни

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
bg: Потребителско име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password
bg: Парола

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search URL
bg: URL за търсене

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search for
bg: Търсене за

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a person named
bg: лице на име

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a contact with email
bg: контакт с имейл

[ctx: @title:window]
en: DAV groupware configuration wizard
bg: Съветник за конфигуриране на DAV groupware

en: Login Credentials
bg: Идентификационни данни за вход

en: Enter your credentials to login to the groupware server
bg: Въведете данните си за вход в сървъра за групов софтуер (groupware)

en: User:
bg: Потребител:

[ctx: @option:radio]
en: No, choose another server
bg: Не, изберете друг сървър

en: Predefined provider found
bg: Намерен е предварително дефиниран доставчик

en: Select if you want to use the auto-detected provider
bg: Изберете дали искате да използвате автоматично открития доставчик

en: Based on the email address you used as a login, this wizard
    can configure automatically an account for %1 services.
    Do you wish to do so?
bg: Въз основа на имейл адреса, който сте използвали като вход, този съветник
    може да конфигурира автоматично акаунт за %1 услуги.
    Желаете ли да го направите?

en: Yes, use %1 as provider
bg: Да, използвайте %1 като доставчик

en: Groupware Server
bg: Сървър за групов софтуер

en: Select the groupware server the resource shall be configured for
bg: Избиране на сървъра за групов софтуер, за който трябва да бъде конфигуриран ресурсът

[ctx: @option:radio]
en: Use one of those servers:
bg: Използване на един от тези сървъри:

[ctx: @option:radio]
en: Configure the resource manually
bg: Ръчно конфигуриране на ресурса

en: Connection
bg: Връзка

en: Enter the connection information for the groupware server
bg: Въведете информацията за връзката на сървъра на groupware

en: Host
bg: Хост

en: Installation path
bg: Път за инсталиране

[ctx: @option:check]
en: Use secure connection
bg: Използване на сигурна връзка

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CalDav)
bg: Краен URL (CalDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CardDav)
bg: Краен URL (CardDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (GroupDav)
bg: Краен URL (GroupDav)

en: Test Connection
bg: Тестване на връзката

en: You can test now whether the groupware server can be accessed with the current configuration
bg: Сега можете да проверите дали достъпът до сървъра за groupware е възможен с текущата конфигурация

[ctx: @action:button]
en: Test Connection
bg: Тестване на връзката

en: An error occurred: %1
bg: Възникна грешка: %1

en: Connected successfully
bg: Успешно свързване

en: Display Name
bg: Показвано име

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteProtocol)
en: Access protocol:
bg: Протокол за достъп:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remote URL:
bg: Отдалечен URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Access:
bg: Достъп:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionsLabel)
en: Discovered collections:
bg: Открити колекции:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchButton)
en: Fetch
bg: Изтегляне
