kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (44 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
bg: Настройки на директорията на ресурса

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
bg: Изберете настройки на директорията, чието съдържание трябва да бъде представено от този ресурс.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
bg: Директория

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
bg: Име на директория

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
bg: Дире&ктория:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
bg: Изберете директорията, чието съдържание трябва да бъде представено от този ресурс. Ако директорията не съществува, тя ще бъде създадена.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
bg: Права на достъп

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
bg: Ако е активиран режим само за четене, в директорията няма да се записват промени.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
bg: Ако е активиран режим само за четене, в директорията няма да се записват промени. Режимът само за четене ще бъде активиран автоматично, ако нямате достъп за запис в директорията.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
bg: Само за четене

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
bg: Фина настройка

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
bg: Опциите на тази страница ви позволяват да променяте параметрите, които балансират безопасността и последователността на данните спрямо производителността. Като цяло трябва да внимавате да променяте каквото и да било тук, тъй като в повечето случаи настройките по подразбиране са достатъчно добри.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
bg: Интервал на автоматичен запис:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
bg: Интервал на автозапис (в минути).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
bg: Избиране на интервал на автозапис на данните на ресурса  (в минути).

en: No file selected.
bg: Не е избран файл.

en: The resource not configured yet
bg: Ресурсът не  е конфигуриран.

[ctx: @info:status]
en: Ready
bg: Готово

en: Could not create file '%1'.
bg: Не може да се създаде файл : „%1“.

en: Could not read file '%1'
bg: Файлът „%1“ не може да бъде прочетен

en: Another download is still in progress.
bg: Друго изтегляне все още е в процес на изпълнение.

en: Another file upload is still in progress.
bg: Друго качване на файл все още е в процес на изпълнение.

en: Downloading remote file.
bg: Изтегляне на отдалечен файл.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
bg: Опит за запис във файл само за четене: „%1“.

en: No file specified.
bg: Няма посочен файл.

en: A download is still in progress.
bg: Друго изтегляне все още е в процес на изпълнение.

en: Uploading cached file to remote location.
bg: Качване на кеширан файл на отдалечено местоположение.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
bg: Файлът „%1“ е променен на диска. Като предпазна мярка, резервно копие на предишнотосъдържание е създадено на „%2“.

en: Could not load file '%1'.
bg: Не може да се зареди файл „%1“.

en: Could not save file '%1'.
bg: Не може да се запази файл „%1“.

en: Activities
bg: Дейности

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
bg: Файл

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File or URL:
bg: Файл или адрес:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a local file or a remote URL to download a file from. A new local file will be created if it doesn't exist.
bg: Изберете локален файл или отдалечен URL адрес, от който да изтеглите файл. Нов локален ще бъде създаден, ако той не съществува.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
bg: Показвано име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access or when displaying a calendar from remote URL.
bg: Когато е активиран режим само за четене, няма да се записват никакви промени. Режимът само за четене се активира автоматично, когато избраният файл не поддържа запис или  при показване на календар от отдалечен URL адрес.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Monitor for &changes
bg: Следене за &промени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible. Monitoring is not available for remote URLs.
bg: Промените, направени от други приложения, ще презаредят файла, когато  следенето е активирано. Ще бъдат създадени резервни копия, за да се избегнат конфликти, когато е възможно. Следенето не е налично за отдалечени URL адреси.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PeriodicUpdate)
en: Automatically &update every
bg: Автоматично &актуализиране на всеки

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_UpdatePeriod)
en:  minutes
bg:  минути

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, periodicUpdateLabel)
en: Periodically updates the file. Can be used when monitoring is not available (e.g. for remote calendars).
bg: Периодично актуализира файла. Може да се използва, когато наблюдението не е налично (напр. за отдалечени календари).

[ctx: @info:tooltip]
en: A file path or URL containing the calendar file. Once created, this location cannot be modified.
bg: Път до директория или URL адрес, съдържащ файл с календар. Веднъж създадено, това местоположение не може да се променя.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the path or URL to a file containing a valid calendar file. <para><note> Unfortunately, this path cannot be changed once the resource is created. To change the location, delete this resource and then create a new one with the updated path.</note></para>
bg: Въведете пътя или URL адреса до директория, съдържаща валиден файл с календар. <para><note> За съжаление този път не може да бъде променен, след като ресурсът е създаден. За да промените местоположението, изтрийте този ресурс и след това създайте нов с актуализирания път.</note></para>

[ctx: @info:status]
en: Checking file information…
bg: Проверка на файловата информация…
