kdepim-runtime - en to bs translation catalogue (28 entries)

en: Sending messages (1 item in queue)... | Sending messages (%1 items in queue)...
bs[0]: Slanje poruka (%1 stavka u redu)...
bs[1]: Slanje poruka (%1 stavke u redu)...
bs[2]: Slanje poruka (%1 stavki u redu)...

en: Sending canceled.
bs: Slanje obustavljeno.

en: Finished sending messages.
bs: Završeno slanje poruka.

[ctx: Notification title when email was sent]
en: E-Mail Successfully Sent
bs: E-mail uspješno poslan

[ctx: Notification when the email was sent]
en: Your E-Mail has been sent successfully.
bs: Vaša elektronska pošta je uspješno poslana.

en: No items in queue.
bs: Nema stavki u redu.

en: Online, sending messages in queue.
bs: Prijavljen, slanje poruka u redu.

en: Offline, message sending suspended.
bs: Odjavljen, slanje poruka zaustalvjeno.

[ctx: Message with given subject is being sent.]
en: Sending: %1
bs: Šaljem: %1

[ctx: Notification title when email sending failed]
en: E-Mail Sending Failed
bs: Slanje pošte neuspjelo

en: Ready to dispatch messages.
bs: Sprema za otpremu poruka.

note: i18n: ectx: label, entry (Outbox), group (General)
en: Outbox collection id
bs: Identifikator izlazne kolekcije

note: i18n: ectx: label, entry (SentMail), group (General)
en: Sent Mail collection id
bs: Identifikator kolekcije poslane pošte

en: Could not access the outbox folder (%1).
bs: Ne mogu pristupiti izlaznoj fascikli (%1).

en: Message sending aborted.
bs: Slanje poruka prekinuto.

en: Could not initiate message transport. Possibly invalid transport.
bs: Ne mogu pokrenuti prijenos poruka. Možda nevažeći prijenos.

en: Could not send message. Invalid transport.
bs: Ne mogu poslati poruku. Nevažeći prijenos.

en: Failed to get D-Bus interface of resource %1.
bs: Neuspjeh u dobijanju D-Bus interfejsa za resurs %1.

en: Invalid D-Bus reply from resource %1.
bs: Nevažeći D-Bus odgovor od resursa %1.

en: Default sent-mail folder unavailable. Keeping message in outbox.
bs: Podrazumijevana fascilka za poslanu poštu nije dostupna. Poruka ostaje u fascikli izlazne pošte.

en: Message transport aborted.
bs: Prijenos poruke prekinut.

en: Failed to transport message.
bs: Neuspjeh u prijenosu poruke.

en: Failed to get D-Bus interface of mailfilteragent.
bs: Neuspjelo dobavljanje D-Bus interfejsa za mailfilteragent.

en: Invalid D-Bus reply from mailfilteragent
bs: Loš D-Bus odgovor mailfilteragent

en: Sending succeeded, but failed to remove the message from the outbox.
bs: Slanje uspjelo, ali nije uspjelo da uklonite poruku iz Outbok-a.

en: Sending succeeded, but failed to move the message to the sent-mail folder.
bs: Slanje uspjelo, ali nije uspjelo da premjestite poruku u poslati mail-folder.

en: Failed to store result in item.
bs: Neuspješno pohranjen rezultat u objekt.

en: Failed to fetch item.
bs: Neuspjeh u dohvatanju objekta.
