kdepim-runtime - en to bs translation catalogue (19 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
bs: Prava pristupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
bs: Samo za čitanje

en: No file selected.
bs: Datoteka nije izabrana.

[ctx: @info:status]
en: Ready
bs: Spreman

en: Could not create file '%1'.
bs: Nije moguće kreirati datoteku '%1'.

en: Could not read file '%1'
bs: Nije moguće čitati datoteku '%1'

en: Another download is still in progress.
bs: Drugo učitavanje je još uvijek u toku.

en: Another file upload is still in progress.
bs: Drugo postavljanje datoteke je još uvijek u toku.

en: Downloading remote file.
bs: Učitavam udaljenu datoteku.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
bs: Pokušaj upisa u datoteku namijenjenu za čitanje: '%1'.

en: No file specified.
bs: Datoteka nije navedena.

en: A download is still in progress.
bs: Učitavanje u toku.

en: Uploading cached file to remote location.
bs: Šaljem privremeno pohranjenu datoteku na udaljenu lokaciju.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
bs: Datoteka '%1' je promijenjena na disku. Kao mjera predostrožnosti, rezervna kopija od njenih ranijih sadržaja je kreirana na '%2'.

en: Could not load file '%1'.
bs: Ne mogu učitati datoteku '%1'.

en: Could not save file '%1'.
bs: Nije moguće snimiti datoteku '%1'.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
bs: Datoteka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
bs: Omo&ući praćenje datoteka

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
bs: Provjera informacija o datoteci...
