kdepim-runtime - en to bs translation catalogue (7 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
bs: datoteka vKard adresara

en: Contact with uid '%1' not found.
bs: Lice sa uid '%1' nije nađeno.

en: Unable to open vCard file '%1'.
bs: Nije moguće otvoriti vKard datoteku '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
bs: Putanja do vKard datoteke.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
bs: Ekransko ime.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
bs: Ne mijenja aktuelne pozadinske podatke.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
bs: Prati datoteku za promenama.
