kdepim-runtime - en to ca translation catalogue (42 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
ca: Configuració del directori del recurs.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
ca: Selecciona les opcions de configuració del directori el contingut del qual s'ha de representar per a aquest recurs.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
ca: Directori

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
ca: Nom del directori

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
ca: D&irectori:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
ca: Seleccioneu el directori el contingut del qual s'ha de representar amb aquest recurs. Si el directori no existeix, es crearà.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
ca: Drets d'accés

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
ca: Si el mode de només lectura està habilitat, els canvis no s'escriuran en el directori seleccionat anteriorment.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
ca: Si el mode de només lectura està habilitat, els canvis no s'escriuran en el directori seleccionat anteriorment. El mode de només lectura s'activa automàticament en cas de no tenir accés d'escriptura al directori.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
ca: Només de lectura

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
ca: Ajustament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
ca: Les opcions d'aquesta pàgina us permeten canviar els paràmetres d'equilibri entre la seguretat de les dades i la coherència de resultats. En general, heu de tenir cura amb canviar res aquí, les opcions predeterminades són prou bones en la majoria dels casos.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
ca: Retard del desament automàtic:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
ca: Interval de temps d'autodesat (en minuts).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
ca: Selecció de l'interval de temps d'autodesat per a les dades del recurs (en minuts).

en: No file selected.
ca: No s'ha seleccionat cap fitxer.

en: The resource not configured yet
ca: El recurs encara no està configurat

[ctx: @info:status]
en: Ready
ca: Preparat

en: Could not create file '%1'.
ca: No s'ha pogut crear el fitxer «%1».

en: Could not read file '%1'
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer «%1»

en: Another download is still in progress.
ca: Encara hi ha una altra baixada en curs.

en: Another file upload is still in progress.
ca: Encara hi ha una altra pujada en curs.

en: Downloading remote file.
ca: S'està descarregant el fitxer remot.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
ca: S'està intentant escriure en un fitxer de només lectura: «%1».

en: No file specified.
ca: No s'ha especificat cap fitxer.

en: A download is still in progress.
ca: Encara hi ha una baixada en curs.

en: Uploading cached file to remote location.
ca: S'està pujant el fitxer en la memòria cau a una ubicació remota.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
ca: El fitxer «%1» ha canviat en el disc. Com a precaució, s'ha creat una còpia de seguretat del seu contingut anterior a «%2».

en: Could not load file '%1'.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer «%1».

en: Could not save file '%1'.
ca: No s'ha pogut desar el fitxer «%1».

en: Activities
ca: Activitats

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
ca: Fitxer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File or URL:
ca: Fitxer o URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a local file or a remote URL to download a file from. A new local file will be created if it doesn't exist.
ca: Seleccioneu un fitxer local o un URL remot des d'on descarregar un fitxer. Es crearà un fitxer local nou si no existeix.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
ca: Nom a mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access or when displaying a calendar from remote URL.
ca: Quan està habilitat el mode de només lectura, no s'escriuran els canvis. El mode de només lectura s'habilita automàticament quan el fitxer seleccionat no admet l'accés d'escriptura o en mostrar un calendari d'un URL remot.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Monitor for &changes
ca: Control de &canvis

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible. Monitoring is not available for remote URLs.
ca: Quan el control de canvis estigui activat, els canvis realitzats per altres aplicacions faran que es torni a carregar el fitxer. Quan sigui possible, es crearan còpies de seguretat per a evitar conflictes. El control de canvis no és disponible per als URL remots.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PeriodicUpdate)
en: Automatically &update every
ca: Act&ualitza automàticament cada

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_UpdatePeriod)
en:  minutes
ca:  minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, periodicUpdateLabel)
en: Periodically updates the file. Can be used when monitoring is not available (e.g. for remote calendars).
ca: Actualitza periòdicament el fitxer. Es pot fer servir quan no sigui disponible el control de canvis (p. ex. per als calendaris remots).

[ctx: @info:status]
en: Checking file information…
ca: S'està comprovant la informació del fitxer…
