kdepim-runtime - en to ca translation catalogue (180 entries)

en: Incorrect email address
ca: Adreça de correu electrònic incorrecta

en: Exchange protocol information not found
ca: No s'ha trobat la informació del protocol Exchange

[ctx: @info]
en: InTune credentials for the Microsoft Exchange account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ca: Les credencials de l'InTune per al compte <b>%1</b> de Microsoft Exchange ja no són vàlides. Caldrà que us autentiqueu per a continuar-lo emprant.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain InTune credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ca: Ha fallat en obtenir les credencials d'InTune per al compte <b>%1</b> de Microsoft Exchange. Actualitzeu-les a la pàgina de configuració del compte.

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
ca: Les credencials del Microsoft Exchange per al compte <b>%1</b> ja no són vàlides. Caldrà que us autentiqueu per a continuar-lo emprant.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
ca: Ha fallat en obtenir les credencials per al compte <b>%1</b> de Microsoft Exchange. Actualitzeu-les a la pàgina de configuració del compte.

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
ca: El nom d'usuari/contrasenya per al compte EWS <b>%1</b> de Microsoft Exchange no són vàlids. Actualitzeu-los a la pàgina de configuració del compte.

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
ca: Configuració del Microsoft Exchange

[ctx: Server status]
en: OK
ca: D'acord

en: PEM file
ca: Fitxer PEM

[ctx: User Agent]
en: Custom
ca: A mida

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
ca: Recurs Akonadi per als serveis web de Microsoft Exchange (EWS)

[ctx: @info]
en: Version %1
ca: Versió %1

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
ca: Distribuït segons la Llicència pública general de biblioteques de GNU versió 2.0 o posterior.

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
ca: Ha fallat el descobriment automàtic

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
ca: Ha fallat

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
ca: Desconeguda

[ctx: Exchange server status]
en: OK
ca: D'acord

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ca: Ha fallat el descobriment automàtic. Això pot ser causat per paràmetres incorrectes. Voleu desar la configuració?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
ca: Descobriment automàtic del servidor Exchange

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
ca: Ha fallat en connectar amb Exchange. Això pot ser causat per paràmetres incorrectes. Voleu desar la configuració?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server connection
ca: Connexió amb el servidor Exchange

en: Connection failed
ca: Ha fallat la connexió

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Configuration
ca: Configuració de l'EWS

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
ca: Informació del compte

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
ca: Nom del compte:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, accountName)
en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
ca: Aquest és el nom del compte que apareixerà a totes les aplicacions de l'Akonadi

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
ca: Correu electrònic:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Email)
en: The e-mail address of this account
ca: L'adreça de correu electrònic d'aquest compte

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advAuthenticationGroupBox)
en: Authentication
ca: Autenticació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Habilita l'autenticació tradicional de nom d'usuari/contrasenya contra el servidor d'Exchange. Això inclou els mètodes com Basic, NTLM o Kerberos.</p><p>Aquest mètode d'autenticació es considera una mica antic i s'usa principalment en instal·lacions petites locals d'Exchange i en instàncies allotjades d'Office 365, on l'administrador ha decidit habilitar-lo.</p></body></html>

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
ca: Nom d'&usuari/Contrasenya

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Permet especificar un domini de directori actiu per a l'usuari.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Hi ha una diferència subtil entre «domini buit» i «sense domini».</p><p>Amb un domini buit (casella de selecció Domini marcada, el domini buit al quadre d'edició) el recurs EWS passarà a l'usuari amb un domini explícitament buit («\nom_usuari»).</p><p>Sense establir el domini (la casella de selecció Domini estarà neta), el nom d'usuari serà passat sense el domini («nom_usuari»), el qual farà que el servidor estableixi el domini amb què està configurat de manera predeterminada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
ca: Domini:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Domain)
en: The Active Directory domain the user belongs to.
ca: El domini «Active Directory» al qual pertany l'usuari.

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
ca: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>La contrasenya emprada per a iniciar la sessió amb el servidor Exchange.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Això es pot deixar buit quan s'usa l'autenticació de Kerberos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username)
en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>El nom d'usuari emprat per a iniciar la sessió amb el servidor Exchange.</p><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> Això es pot deixar buit quan s'usa l'autenticació de Kerberos.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kerberosNoteLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> El nom d'usuari i la contrasenya no són necessaris (poden estar buits) quan el Kerberos estigui ben configurat al vostre sistema.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Permet una autenticació més moderna i més forta basada en OAuth2.</p><p>Aquest tipus d'autenticació obrirà una pàgina web subministrada per l'organització, on l'usuari podrà introduir la informació d'autenticació, la qual també pot incloure l'autenticació multifactor en forma de contrasenyes úniques generades pels testimonis.</p><p>Aquest mètode s'usa principalment per a allotjar instàncies d'Office 365.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authInTuneRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables authentication using Microsoft InTune MDM software. This is required in many corporate environments, which mandate strong authentication using device credentials and thereby require the system to be joined to the organization and managed using InTune.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Permet l'autenticació utilitzant el programari InTune MDM de Microsoft. Això és necessari en molts entorns corporatius, que requereixen una autenticació forta utilitzant credencials de dispositiu i, per tant, requereixen que el sistema s'uneixi a l'organització i es gestioni utilitzant InTune.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authInTuneRadioButton)
en: &Microsoft InTune
ca: InTune de &Microsoft

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ewsSettingsGroupBox)
en: EWS Settings
ca: Configuració de l'EWS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverUrlLabel)
en: EWS URL:
ca: URL de l'EWS:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl)
en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
ca: L'URL del servidor Microsoft Exchange emprada per a enviar sol·licituds a l'EWS.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery)
en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Intenta trobar l'adreça del servidor Microsoft Exchange rellevant per a l'adreça de correu electrònic subministrada.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery) i18n: ectx: label, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Server Autodiscovery
ca: Descobriment automàtic del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodiscoverButton)
en: Perform
ca: Executa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, tryConnectButton)
en: Try connect
ca: Intenta connectar

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>L'autenticació amb clau privada (PKey) s'usa com un pas d'autenticació addicional a l'autenticació basada en OAuth2. Usa un certificat X.509 i una clau privada que identifica a un dispositiu de confiança, el qual es va unir al directori Azure mitjançant una unió al lloc de treball.</p><p>Alguns administradors poden usar l'autenticació PKey quan es connecta amb Office 365 des de fora de la xarxa corporativa. En altres casos, quan es configura una autenticació amb múltiples factors, l'autenticació PKey pot satisfer els requisits per a una autenticació forta, en aquest cas, no es requereix introduir el codi MFA.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
ca: Autenticació amb clau privada (PKey) (Office 365)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
ca: Certificat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
ca: Clau privada:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
ca: Contrasenya de la clau:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
ca: Subscripcions

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
ca: Avançat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
ca: Recuperació

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Sol·licita periòdicament els esdeveniments de canvis per a elements nous.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: Po&ll for new messages
ca: Enq&uesta de missatges nous

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
ca:  minuts

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Les notificacions de transmissió es comporten de manera similar al mode empenta: es manté viva la connexió i les notificacions sobre els canvis d'element es lliuren a l'instant.</p><p><br/></p><p>Aquesta opció requereix el servidor Exchange versió 2010 SP1 o posterior.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: &Use streaming notifications
ca: &Usa les notificacions de transmissió

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>De manera predeterminada. el KDE usa l'autenticació NTLMv1 menys segura. Si activeu això, s'usarà el protocol NTLMv2 més segur.</p><p>Alguns servidors Microsoft Exchange nous es configuren per a només permetre l'autenticació NTLMv2. En aquest cas, aquesta opció s'haurà d'activar per a poder-se connectar correctament.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: Enable NTLMv2
ca: Activa NTLMv2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
ca: <html><head/><body><p>Algunes organitzacions restringeixen l'accés al correu només als clients autoritzats, com ara Microsoft Outlook. Al costat del servidor, això s'implementa mitjançant l'anàlisi de la cadena «User-Agent» i només permet una llista de clients aprovats.</p><p>Aquesta opció permet emular alguns clients coneguts, així com proporcionar una cadena d'usuari personalitzada.</p><p>Cal tenir en compte que evitar les polítiques de l'empresa pot tenir conseqüències personals.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: Use custo&m User Agent
ca: Usa un agent d'usuari &personalitzat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clearSyncStateGroupBox)
en: Clear Synchronization State
ca: Neteja l'estat de la sincronització

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clearSyncStateLabel)
en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
ca: Restaura l'estat de sincronització entre Exchange i Akonadi. Useu-ho en el cas que alguns elements o carpetes no es mostrin malgrat que existeixin a Exchange.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderTreeSyncStateButton)
en: Clear Folder Tree State
ca: Neteja l'estat de l'arbre de carpetes

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderItemSyncStateButton)
en: Clear Folder Item State
ca: Neteja l'estat de l'element de carpeta

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statusTab)
en: Status
ca: Estat

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverStatusGroupBox)
en: Server Status
ca: Estat del servidor

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusLabel)
en: Status:
ca: Estat:

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
ca: Desconegut

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionLabel)
en: Version:
ca: Versió:

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
ca: Desconeguda

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
ca: Quant al

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a la recuperació dels elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
ca: Ha fallat en recuperar els elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
ca: Ha fallat en recuperar els elements -nombre incorrecte de respostes-

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
ca: Ha fallat en recuperar els elements -no s'ha trobat l'element Akonadi per a l'element %1-

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
ca: Ha fallat en recuperar els elements -tipus d'element desconegut per a l'element %1-

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
ca: Ha fallat en recuperar el contingut de l'element

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
ca: S'estan recuperant %1 llista d'elements

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
ca: S'estan recuperant %1 llista d'elements (%2 elements)

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
ca: S'estan recuperant %1 elements

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
ca: Configuració del transport de correu del Microsoft Exchange

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Mail Transport Configuration
ca: Configuració del transport de correu de l'EWS

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recourceLabel)
en: Parent Exchange account:
ca: Compte Exchange pare:

en: Unable to connect to master EWS resource
ca: No s'ha pogut connectar amb el recurs EWS mestre

note: i18n: ectx: label, entry (EwsResource), group (General)
en: Ews Resource
ca: Recurs EWS

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EwsResource), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (EwsResource), group (General)
en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
ca: El nom del recurs EWS primari que s'usarà per a enviar els missatges

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery…
ca: S'està realitzant el descobriment automàtic del servidor Microsoft Exchange…

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
ca: Connexió amb Exchange

en: Connecting to Microsoft Exchange server…
ca: S'està connectant amb el servidor Microsoft Exchange…

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
ca: S'està connectant amb el servidor Exchange

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
ca: No s'ha pogut connectar amb el servidor Exchange

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
ca: No es coneix l'ID de la carpeta arrel.

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
ca: S'està recuperant l'arbre de la col·lecció

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
ca: S'estan recuperant elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
ca: Ha fallat en recuperar els elements -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
ca: Ha fallat en recuperar les carpetes -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a la recuperació de les carpetes

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
ca: L'objecte de la tasca de sol·licitud de recuperació incremental de les carpetes no és vàlid

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
ca: El tipus d'element no admet l'intercanvi

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
ca: S'estan actualitzant les etiquetes dels elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a l'actualització de les etiquetes de l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
ca: Ha fallat en actualitzar les etiquetes de l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a l'actualització de l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
ca: Ha fallat en actualitzar l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a moure l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
ca: Ha fallat en moure l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
ca: Ha fallat en moure l'element -nombre de respostes no vàlides rebudes pel servidor-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a suprimir l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
ca: Ha fallat en suprimir l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
ca: Ha fallat en suprimir l'element -nombre de respostes no vàlides rebudes pel servidor-

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
ca: El tipus d'element no admet la creació

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a crear l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
ca: Ha fallat en crear l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
ca: Ha fallat en afegir la col·lecció -no s'ha pogut determinar el tipus de carpeta EWS-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a crear la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
ca: Ha fallat en crear la carpeta -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
ca: Ha fallat en crear la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a moure la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
ca: Ha fallat en moure la carpeta -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
ca: Ha fallat en moure la carpeta -nombre de respostes no vàlides rebudes pel servidor-

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
ca: Ha fallat en moure la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a actualitzar la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
ca: Ha fallat en actualitzar la carpeta -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
ca: Ha fallat en actualitzar la carpeta -nombre de respostes no vàlides rebudes pel servidor-

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
ca: Ha fallat en actualitzar la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a suprimir la carpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
ca: Ha fallat en suprimir la carpeta -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
ca: Ha fallat en suprimir la subcarpeta

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a enviar l'element

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
ca: Ha fallat en enviar l'element -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
ca: Nombre de respostes no vàlides rebudes pel servidor

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
ca: S'estan actualitzant les etiquetes dels elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a l'actualització de les etiquetes dels elements

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
ca: Ha fallat en actualitzar les etiquetes dels elements -error intern-

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a l'actualització global de les etiquetes

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
ca: Ha fallat en processar la sol·licitud per a la recuperació global de les etiquetes

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
ca: Autentica

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
ca: Ha fallat en l'autenticació

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
ca: Llest

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
ca: URL del servidor

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
ca: L'URL del servidor Microsoft Exchange, ha de ser alguna cosa com ara https://elmeuservidor.org/EWS/Exchange.asmx

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
ca: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
ca: El nom d'usuari que s'usa per a iniciar la sessió amb el servidor Microsoft Exchange

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
ca: Domini

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Domain), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Domain), group (General)
en: The Active Directory domain the user belongs to
ca: El domini «Active Directory» al qual pertany l'usuari

note: i18n: ectx: label, entry (HasDomain), group (General)
en: Use a domain name during authentication
ca: Usa un nom de domini durant l'autenticació

[ctx: Account e-mail address]
note: i18n: ectx: label, entry (Email), group (General)
en: E-mail
ca: Correu electrònic

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Email), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Email), group (General)
en: The primary e-mail address of this account
ca: L'adreça de correu electrònic primària d'aquest compte

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempt to automatically discover Exchange server address
ca: Intenta descobrir automàticament l'adreça del servidor Exchange

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
ca: Intenta trobar l'adreça del servidor Microsoft Exchange rellevant per a l'adreça de correu electrònic subministrada.

note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (General)
en: Poll Interval
ca: Interval d'enquesta

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail
ca: Estableix l'interval per a la comprovació de correu nou

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail.
ca: Estableix l'interval per a la comprovació de correu nou.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
ca: Habilita les subscripcions de la banda del servidor

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscriptionList), group (General)
en: List of folders to subscribe to
ca: Llista de carpetes per a subscriure's

note: i18n: ectx: label, entry (EnableNTLMv2), group (General)
en: Enable NTLMv2 authentication
ca: Activa l'autenticació NTLMv2

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (General)
en: Forces a non-default User-Agent string
ca: Força una cadena agent d'usuari no predeterminada

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2AppId), group (General)
en: OAuth2 application identifier
ca: Identificador de l'aplicació OAuth2

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2ReturnUri), group (General)
en: OAuth2 return URI
ca: URI de retorn OAuth2

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyCert), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM certificate
ca: Camí cap a l'autenticació PKey del certificat PEM

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyKey), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM private key
ca: Camí cap a l'autenticació PKey de la clau privada PEM

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
ca: El servidor Exchange no està configurat.

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
ca: Ha fallat en recuperar la llista de carpetes.

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
ca: Habilita les subscripcions de la banda del servidor

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
ca: Filtra les carpetes

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
ca: Recarrega la &llista

[ctx: @action:button]
en: &Reset
ca: &Inicialitza

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
ca: Només els subscrits

en: Failed to create mail item
ca: Ha fallat en crear l'element de correu

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
ca: Ha fallat l'actualització dels elements:

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
ca: Element fora de servei durant el processament de la resposta en actualitzar l'element.
