kdepim-runtime - en to ca@valencia translation catalogue (35 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
ca@valencia[0]: 1 missatge marcat per a supressió)
ca@valencia[1]: (%1 missatges marcats per a supressió)

en: Failed to fetch the collection.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la col·lecció.

en: Failed to load the mbox file
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el fitxer «mbox»

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
ca@valencia[0]: (S'està suprimint 1 missatge)
ca@valencia[1]: (S'estan suprimint %1 missatges)

en: Failed to compact the mbox file.
ca@valencia: No s'ha pogut compactar el fitxer «mbox».

en: MBox file compacted.
ca@valencia: S'ha compactat el fitxer MBox.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">L'única manera d'eliminar un correu des d'un fitxer «mbox» completament és eliminant-lo del fitxer actual. Com que açò pot ser una operació força costosa, el recurs «mbox» conserva una llista de correus suprimits. Estos missatges només s'eliminen realment una vegada del fitxer.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota:</span> El desavantatge d'açò és que si un altre programa canvia el fitxer, la llista de missatges suprimits ja no es podrà verificar i els missatges suprimits poden tornar a aparéixer.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
ca@valencia: &Compacta ara

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
ca@valencia: &No compactes mai automàticament

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
ca@valencia: C&ompacta cada

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
ca@valencia: Configureu MBox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Seleccioneu un mètode per a bloquejar el fitxer «mbox» en llegir o escriure dades en el fitxer.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Nota</span>: Alguns mètodes necessitaran que instal·leu programari addicional abans de poder utilitzar-los.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
ca@valencia: Fi&txer de bloqueig de Procmail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
ca@valencia: Tanca de &Mutt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
ca@valencia: Tanca privilegiada de M&utt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
ca@valencia: &Cap

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
ca@valencia: Cap, la configuració predeterminada hauria de ser segura en la majoria dels casos. No obstant açò, si programes que no utilitzen Akonadi també estan accedint al fitxer «mbox» configurat, necessitareu establir un mètode de bloqueig apropiat. Teniu present que si este és el cas, el recurs i els altres programes hauran d'utilitzar el mateix mètode de bloqueig.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
ca@valencia: Fitxer MBox

en: Compact frequency
ca@valencia: Freqüència de compactació

en: Lock method
ca@valencia: Mètode de bloqueig

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
ca@valencia: No s'ha configurat MBox.

en: MBox not loaded.
ca@valencia: No s'ha carregat MBox.

en: Failed to read message with uid '%1'.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el missatge amb UID «%1».

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
ca@valencia: Només es poden afegir missatges de correu al recurs MBox.

en: Mail message not added to the MBox.
ca@valencia: No s'ha afegit el missatge de correu a MBox.

en: Could not fetch the collection: %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la col·lecció: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
ca@valencia: Un altre programa ha canviat el fitxer MBox. S'ha fet una còpia del fitxer nou i els canvis pendents s'aplicaran a esta còpia. Per a previndre que açò succeïsca utilitzeu el bloqueig i assegureu-vos que tots els programes que accedixen a MBox utilitzen el mateix mètode de bloqueig.

en: Failed to save mbox file to %1
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el fitxer «mbox» a %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
ca@valencia: No s'ha pogut actualitzar l'element canviat perquè l'element antic no s'ha pogut suprimir. Motiu: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
ca@valencia: Camí cap al fitxer «mbox».

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
ca@valencia: Nom que es mostrarà.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ca@valencia: No es canvien les dades reals del dorsal.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
ca@valencia: Controla els canvis en el fitxer.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
ca@valencia: Fitxer de bloqueig

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
ca@valencia: Nombre de missatges suprimits abans d'iniciar una purga.
