kdepim-runtime - en to ca@valencia translation catalogue (115 entries)

[ctx: @title:window]
en: DAV Resource Configuration
ca@valencia: Configureu el recurs DAV

en: Days
ca@valencia: Dies

en: Months
ca@valencia: Mesos

en: Years
ca@valencia: Anys

en: Another configuration entry already uses the same URL/protocol couple.
    Please use a different URL
ca@valencia: Ja hi ha una altra entrada de la configuració que utilitza el mateix parell d'URL/protocol.
    Utilitzeu un URL diferent

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Display name:
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Refresh every:
ca@valencia: Actualitza cada:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_refreshInterval)
en: Never
ca@valencia: Mai

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
ca@valencia: minuts

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Select this if your calendars contain a lot of events and the server cannot fulfill the requests
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si els vostres calendaris contenen una gran quantitat d'esdeveniments i el servidor no pot complir amb les peticions

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limit CalDav retrieval time range
ca@valencia: Limita CalDav amb un interval de temps de recuperació

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Only sync events more recent than
ca@valencia: Només sincronitza els esdeveniments més recents que

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Server Configuration:
ca@valencia: Configureu el servidor:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
ca@valencia: Afig

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
ca@valencia: Elimina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Invalid username/password
ca@valencia: Nom d'usuari o contrasenya no vàlids

en: Access forbidden
ca@valencia: Accés prohibit

en: Resource not found
ca@valencia: No s'ha trobat el recurs

en: HTTP error
ca@valencia: S'ha produït un error d'HTTP

en: There was a problem with the request.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud.
    %1 (%2).

en: Protocol for the collection does not support MULTIGET
ca@valencia: El protocol per a la col·lecció no permet MULTIGET

en: The server encountered an error that prevented it from completing your request: %1 (%2)
ca@valencia: El servidor ha trobat un error que impedix completar la vostra sol·licitud: %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The collection has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. La col·lecció no s'ha suprimit del servidor.
    %1 (%2).

en: Invalid responses from backend
ca@valencia: Respostes no vàlides del dorsal

en: Error setting focus for XQuery
ca@valencia: S'ha produït un error en establir el focus a XQuery

en: Invalid XQuery submitted by DAV implementation
ca@valencia: XQuery no vàlida enviada per la implementació DAV

en: There was a problem with the request. The collection has not been modified on the server.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. La col·lecció no ha sigut modificada en el servidor.
    %1 (%2).

en: No properties to change or remove
ca@valencia: No hi ha cap propietat que calga canviar o eliminar

en: There was an error when modifying the properties
ca@valencia: S'ha produït un error en modificar les propietats

en: 
    The server returned more information:
    %1
ca@valencia: 
    El servidor ha retornat més informació:
    %1

en: There was a problem with the request. The item has not been created on the server.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. L'element no ha sigut creat en el servidor.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. L'element no s'ha suprimit del servidor.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item was not modified on the server.
    %1 (%2).
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. L'element no ha sigut modificat en el servidor.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request.
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud.

en: There was a problem with the request. The requested MIME types are not supported.
ca@valencia: S'ha produït un problema amb la sol·licitud. Els tipus MIME requerits no estan implementats.

en: No schedule-outbox found for %1
ca@valencia: No s'ha trobat cap safata d'eixida planificada per a %1

en: Invalid response from the server
ca@valencia: Resposta no vàlida del servidor

en: Unable to parse free-busy data received
ca@valencia: No s'han pogut analitzar les dades rebudes de lliure/ocupat

en: Unable to retrieve free-busy info while offline
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la informació de lliure/ocupat mentre està desconnectat

en: Fetching collections
ca@valencia: S'estan recuperant les col·leccions

en: Asked to retrieve items for an unknown collection: %1
ca@valencia: S'ha demanat recuperar elements per a una col·lecció desconeguda: %1

en: Invalid collection for item %1.
ca@valencia: Col·lecció no vàlida per a l'element %1.

en: Unable to modify items: %1
ca@valencia: No s'han pogut modificar els elements: %1

en: Unable to modify collection: %1
ca@valencia: No s'ha pogut modificar la col·lecció: %1

en: Unable to remove collection: %1
ca@valencia: No s'han pogut eliminar les col·leccions: %1

en: Unable to retrieve collections: %1
ca@valencia: No s'han pogut recuperar les col·leccions: %1

en: Unable to retrieve items: %1
ca@valencia: No s'han pogut recuperar els elements: %1

en: Unable to retrieve item: %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'element: %1

en: Unable to retrieve item: failed to parse item data. Maybe it was deleted already.
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar l'element: ha fallat en l'anàlisi sintàctica de les dades de l'element. Potser ja s'ha suprimit.

en: Unable to add item: %1
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'element: %1

en: Unable to change item: %1
ca@valencia: No s'ha pogut canviar l'element: %1

en: Unable to remove item: %1
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'element: %1

en: The resource is not configured yet
ca@valencia: El recurs encara no està configurat

note: i18n: ectx: label, entry (settingsVersion), group (General)
en: Settings Version
ca@valencia: Versió de la configuració

note: i18n: ectx: label, entry (displayName), group (General)
en: Display name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
ca@valencia: Actualitza cada

note: i18n: ectx: label, entry (remoteUrls), group (General)
en: Remote URLs
ca@valencia: URL remots

note: i18n: ectx: label, entry (defaultUsername), group (General)
en: User name
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: label, entry (limitSyncRange), group (General)
en: Limit the events retrieval to the specified time range
ca@valencia: Limita la recuperació d'esdeveniments a l'interval de temps especificat

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartNumber), group (General)
en: Period for which to retrieve events, quantity
ca@valencia: Període per al qual voleu recuperar esdeveniments, quantitat

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartType), group (General)
en: Period for which to retrieve events, type
ca@valencia: Període per al qual voleu recuperar esdeveniments, tipus

note: i18n: ectx: label, entry (collectionsUrlsMappings), group (General)
en: String representation of the mappings between discovered collections and configured URLs
ca@valencia: Representació de la cadena de l'assignació entre les col·leccions descobertes i els URL configurats

note: i18n: ectx: label, entry (readOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
ca@valencia: No es canvien les dades reals del dorsal.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountId), group (General)
en: The account id in WebAccounts framework.
ca@valencia: L'ID del compte en el marc de treball WebAccounts.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountServices), group (General)
en: Account enabled services
ca@valencia: Serveis del compte habilitat

[ctx: @title:window]
en: Search
ca@valencia: Busca

en: Add Selected Items
ca@valencia: Afig els elements seleccionats

en: An error occurred when executing search:
    %1
ca@valencia: S'ha produït un error en executar la busca:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultCreds)
en: Use global creden&tials
ca@valencia: Utilitza les crede&ncials globals

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificCreds)
en: Use specific credentials
ca@valencia: Utilitza les credencials específiques

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, credentialsGroup)
en: Credentials
ca@valencia: Credencials

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
ca@valencia: Nom d'usuari

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password
ca@valencia: Contrasenya

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search URL
ca@valencia: Busca d'URL

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search for
ca@valencia: Busca

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a person named
ca@valencia: una persona anomenada

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a contact with email
ca@valencia: un contacte amb el correu electrònic

[ctx: @label:textbox]
en: A password is required for user %1
ca@valencia: Es requerix una contrasenya per a l'usuari %1

[ctx: @label:textbox]
en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

[ctx: @title:window]
en: DAV groupware configuration wizard
ca@valencia: Assistent de configuració de treball en grup DAV

en: Login Credentials
ca@valencia: Credencials d'inici de sessió

en: Enter your credentials to login to the groupware server
ca@valencia: Introduïu les vostres credencials per a iniciar la sessió amb el servidor de treball en grup

en: User:
ca@valencia: Usuari:

[ctx: @option:radio]
en: No, choose another server
ca@valencia: No, trie un altre servidor

en: Predefined provider found
ca@valencia: S'ha trobat un proveïdor predefinit

en: Select if you want to use the auto-detected provider
ca@valencia: Seleccioneu-ho si voleu utilitzar el proveïdor detectat automàticament

en: Based on the email address you used as a login, this wizard
    can configure automatically an account for %1 services.
    Do you wish to do so?
ca@valencia: Basant-se en l'adreça de correu electrònic que esteu utilitzant com a
    usuari d'accés, este assistent pot configurar automàticament un
    compte per als serveis %1.
    Voleu fer-ho?

en: Yes, use %1 as provider
ca@valencia: Sí, utilitza %1 com a proveïdor

en: Groupware Server
ca@valencia: Servidor de treball en grup

en: Select the groupware server the resource shall be configured for
ca@valencia: Seleccioneu el servidor de treball en grup per al qual s'ha de configurar el recurs

[ctx: @option:radio]
en: Use one of those servers:
ca@valencia: Utilitza un d'estos servidors:

[ctx: @option:radio]
en: Configure the resource manually
ca@valencia: Configura el recurs manualment

en: Connection
ca@valencia: Connexió

en: Enter the connection information for the groupware server
ca@valencia: Introduïu la informació de connexió per al servidor de treball en grup

en: Host
ca@valencia: Màquina

en: Installation path
ca@valencia: Camí d'instal·lació

[ctx: @option:check]
en: Use secure connection
ca@valencia: Utilitza una connexió segura

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CalDav)
ca@valencia: URL final (CalDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (CardDav)
ca@valencia: URL final (CardDav)

[ctx: @label:textbox]
en: Final URL (GroupDav)
ca@valencia: URL final (GroupDav)

en: Test Connection
ca@valencia: Prova de connexió

en: You can test now whether the groupware server can be accessed with the current configuration
ca@valencia: Ara podeu intentar si es pot accedir al servidor de treball en grup amb la configuració actual

[ctx: @action:button]
en: Test Connection
ca@valencia: Prova de connexió

en: An error occurred: %1
ca@valencia: S'ha detectat un error: %1

en: Connected successfully
ca@valencia: S'ha connectat satisfactòriament

en: Display Name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteProtocol)
en: Access protocol:
ca@valencia: Protocol d'accés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remote URL:
ca@valencia: URL remot:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Access:
ca@valencia: Accés:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionsLabel)
en: Discovered collections:
ca@valencia: Col·leccions descobertes:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchButton)
en: Fetch
ca@valencia: Recupera
