kdepim-runtime - en to da translation catalogue (40 entries)

en: Incorrect email address
da: Ugyldig e-mailadresse

[ctx: User Agent]
en: Custom
da: Brugerdefineret

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
da: Forbindelse mislykkedes

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
da: Mislykkedes

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
da: Ukendt

en: Connection failed
da: Forbindelse mislykkedes

[ctx: General settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
da: Generelt

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
da: Kontoinformation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
da: Kontonavn:

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
da: E-mail:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advAuthenticationGroupBox)
en: Authentication
da: Autentificering

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
da: Br&ugernavn/adgangskode

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
da: Domæne:

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
da: Brugernavn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
da: Adgangskode:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
da: Certifikat:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
da: Privat nøgle:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
da: Nøgleadgangskode:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
da: Abonnementer

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
da: Avanceret

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
da: Hentning

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
da:  minutter

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
da: Ukendt

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
da: Ukendt

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
da: Om

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
da: Henter %1 elementer

en: Cancel
da: Annullér

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
da: Kunne ikke oprette mappen

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
da: Kunne ikke slette mappen

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
da: Autentificér

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
da: Autentificering mislykkedes

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
da: Klar

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
da: Server-URL

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
da: Brugernavn

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
da: Domæne

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
da: Aktivér abonnementer på serversiden

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
da: Aktivér abonnementer på serversiden

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
da: Genindlæs &liste

[ctx: @action:button]
en: &Reset
da: &Nulstil

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
da: Kun abonnerede
