akonadi_vcard_resource - en to da translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
da: vCard-adressebogsfil

en: Contact with uid '%1' not found.
da: Kontakten med uid "%1" ikke fundet.

en: Unable to open vCard file '%1'.
da: Kan ikke åbne vCard-filen "%1".

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
da: Sti til vCard-fil.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
da: Vist navn.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
da: Ændr ikke de faktiske motor-data.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
da: Overvåg fil for ændringer.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
da: Filnavn:
