akonadi_birthdays_resource - en to da translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
da: Påmindelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
da: Opret &påmindelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
da: &Påmind før begivenheden:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
da: &Filtrér efter kategorier

en: Birthdays & Anniversaries
da: Fødselsdage og årsdage

en: %1's birthday
da: %1s fødselsdag

en: Birthday
da: Fødselsdag

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
da: %1s og %2s årsdag

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
da: %1s årsdag

en: Anniversary
da: Årsdag
