akonadi_maildir_resource - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Archive Folder
da: Arkivmappe

en: The selected path is empty.
da: Den valgte sti er tom.

en: The selected path contains valid Maildir folders.
da: Den valgte sti indeholder gyldige Maildir-mapper.

en: The selected path is a valid Maildir.
da: Den valgte sti er et gyldigt Maildir.

en: The selected path does not exist yet, a new Maildir will be created.
da: Den valgte sti findes ikke endnu, et ny Maildir vil blive blive oprettet.

en: The selected path does not exist.
da: Den valgte sti findes ikke.

en: Error opening %1; this folder is missing.
da: Fejl ved åbning af %1: Denne mappe mangler.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
da: Fejl ved åbning af %1: Enten er dette ikke en gyldig maildir-mappe, eller du har ikke tilstrækkelige adgangsrettigheder.

en: Cannot locate mail file %1.
da: Kan ikke finde mailfilen %1.

en: Cannot open mail file %1.
da: Kan ikke åbne mailfilen %1.

en: Cannot write to mail file %1.
da: Kan ikke skrive til mailfilen %1.

en: Failed to create mail file %1. The error was: %2
da: Kunne ikke oprette mailfilen %1. Fejlen var: %2

en: Failed to update the file name %1 to %2 on the disk. The error was: %3.
da: Kunne ikke opdatere filnavnet %1 til %2 på disken. Fejlen var: %3.

en: Unusable configuration.
da: Ikke brugbar konfiguration.

en: Unable to fetch item: The maildir folder "%1" is not valid.
da: Kan ikke hente element: Maildir-mappen "%1" er ikke gyldig.

en: Error: Unsupported type.
da: Fejl: Ikke-understøttet type.

en: Failed to change the flags for the mail. %1
da: Kunne ikke ændre flag for e-mailen. %1

en: Maildir resource got a non-mail content.
da: Maildir-ressourcen fik indhold som ikke er mails.

en: Source folder is invalid: '%1'.
da: Kildemappen er ugyldig: "%1".

en: Destination folder is invalid: '%1'.
da: Destinationsmappen er ugyldig: "%1".

en: Could not move message '%1' from '%2' to '%3'. The error was %4.
da: Kunne ikke flytte brevet "%1" fra "%2" til "%3". Fejlen var %4.

en: Failed to delete message: %1
da: Kunne ikke slette beskeden %1

en: Maildir '%1' for collection '%2' is invalid.
da: Maildir "%1" for samlingen "%2" er ugyldig.

en: Unable to rename maildir folder '%1'.
da: Kan ikke omdøbe maildir-mappen "%1".

en: Cannot move root maildir folder '%1'.
da: Kan ikke flytte maildir rodmappen "%1".

en: Unable to move maildir folder '%1' from '%2' to '%3'.
da: Kan ikke flytte maildir-mappen "%1" fra "%2" til "%3".

en: Cannot delete top-level maildir folder '%1'.
da: Kan ikke slette topniveau maildir-mappe "%1".

en: Failed to delete sub-folder '%1'.
da: Kunne ikke slette undermappen "%1".

en: Unable to create maildir '%1'.
da: Kan ikke oprette maildir "%1".

en: No usable storage location configured.
da: Ingen brugbar lagringsplacering konfigureret.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to maildir
da: Sti til maildir

note: i18n: ectx: label, entry (TopLevelIsContainer), group (General)
en: Path points to a folder containing Maildirs instead of to a maildir itself.
da: Stien peger på en mappe der indeholder Maildirs i stedet for på et maildir i sig selv.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
da: Ændr ikke de faktiske motor-data.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigWidget)
en: Mail Directory Settings
da: Mail Directory-indstillinger

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the folder containing the maildir information:
da: Vælg den mappe som indeholder maildir-information:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
da: Åbn i skrivebeskyttet tilstand
