akonadi_imap_resource - en to el translation catalogue (149 entries)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία ενός φακέλου IMAP '%1' για έναν ανύπαρκτο γονικό φάκελο '%2'.

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
el: Αποτυχία δημιουργίας του φακέλου «%1» στον εξυπηρετητή IMAP.

en: Failed to subscribe to the folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
el: Αποτυχία εγγραφής στο φάκελο '%1' του εξυπηρετητή IMAP. Θα εξαφανιστεί στον επόμενο συγχρονισμό. Χρησιμοποιήστε το παράθυρο διαλόγου εγγραφής για να το αποφύγετε αυτό

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
el: Αποτυχία εγγραφής κάποιων σημειώσεων για το '%1' στον εξυπηρετητή IMAP. %2

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
el: Αδυναμία προσδιορισμού του αναγνωριστικού ταυτότητας (UID) του μηνύματος που μόλις δημιουργήθηκε στον εξυπηρετητή

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η τροποποίηση του φακέλου IMAP '%1'. Ο φάκελος δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
el: Χρειάζεται πρώτα να ανακτηθούν οι ACL για το '%1' από τον εξυπηρετητή IMAP. Συνεχίστε με παράλειψη των αλλαγών στην ACL

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
el: Αποτυχία μετονομασίας του φακέλου. Γίνεται επαναφορά λίστας φακέλων.

en: Failed to subscribe to the renamed folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
el: Αποτυχία εγγραφής στο μετονομασμένο φάκελο '%1' του εξυπηρετητή IMAP. Θα εξαφανιστεί στον επόμενο συγχρονισμό. Χρησιμοποιήστε το παράθυρο διαλόγου εγγραφής για να το αποφύγετε αυτό

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
el: Αποτυχία εγγραφής κάποιων ACL για το '%1' στον εξυπηρετητή IMAP. %2

en: IMAP Account
el: Λογαριασμός IMAP

note: i18n: ectx: label, entry (ImapServer), group (network)
en: IMAP server
el: Εξυπηρετητής IMAP

note: i18n: ectx: label, entry (ImapPort), group (network)
en: Defines the port the IMAP service is running on
el: Καθορίζει τη θύρα στην οποία τρέχει το IMAP

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
el: Όνομα χρήστη

note: i18n: ectx: label, entry (Safety), group (network)
en: Defines the encryption type to use
el: Καθορίζει τον τύπο κρυπτογράφησης που θα χρησιμοποιηθεί

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideEncryption), group (network)
en: Override configured encryption mode
el: Παράκαμψη διαμορφωμένης λειτουργίας κρυπτογράφησης

note: i18n: ectx: label, entry (Authentication), group (network)
en: Defines the authentication type to use
el: Καθορίζει τον τύπο ταυτοποίησης που θα χρησιμοποιηθεί

note: i18n: ectx: label, entry (SubscriptionEnabled), group (network)
en: Defines if the server side subscription is enabled
el: Καθορίζει αν η εγγραφή είναι ενεργοποιημένη στον εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: label, entry (DisconnectedModeEnabled), group (cache)
en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
el: Καθορίζει αν όλα τα δεδομένα του IMAP θα αποθηκεύονται τοπικά

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckEnabled), group (cache)
en: Defines if interval checking is enabled.
el: Καθορίζει αν ο τακτικός έλεγχος είναι ενεργοποιημένος.

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckTime), group (cache)
en: Check interval in minutes
el: Χρονικό διάστημα ελέγχου (σε λεπτά)

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveMetadataOnFolderListing), group (cache)
en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
el: Καθορίζει αν οι σημειώσεις, οι ACL και οι πληροφορίες σχετικές με τη χρήση
                 χώρου των γραμματοκιβωτίων θα πρέπει να ανακτηθούν όταν
                 εισαχθούν τα γραμματοκιβώτια.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticExpungeEnabled), group (cache)
en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
el: Καθορίζει αν τα διαγραμμένα μηνύματα εξαλείφονται οριστικά. Διαφορετικά
    η ενέργεια αυτή θα γίνεται χειροκίνητα μέσω της διασύνδεσης D-Bus.

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollection), group (cache)
en: Define which folder is used for trash
el: Καθορίζει ποιος φάκελος χρησιμοποιείται για απορρίμματα

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollectionMigrated), group (cache)
en: Define if the trash collection received the special attribute
el: Καθορίστε αν η συλλογή απορριμμάτων πήρε την ειδική ιδιότητα

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultIdentity), group (cache)
en: Define if account uses the default identity
el: Καθορίζει αν ο λογαριασμός χρησιμοποιεί την προεπιλεγμένη ταυτότητα

note: i18n: ectx: label, entry (AccountIdentity), group (cache)
en: Identity account
el: Λογαριασμός ταυτότητας

note: i18n: ectx: label, entry (KnownMailBoxes), group (cache)
en: List of mailbox names reported by the server the last time
el: Λίστα με τα ονόματα των γραμματοκιβωτίων που ανέφερε ο εξυπηρετητής την προηγούμενη φορά

note: i18n: ectx: label, entry (IdleRidPath), group (idle)
en: RID path to the mailbox to watch for changes
el: Διαδρομή RID στο γραμματοκιβώτιο για παρακολούθηση αλλαγών

note: i18n: ectx: label, entry (SieveSupport), group (siever)
en: Define if server supports sieve
el: Καθορίζει αν ο εξυπηρετητής υποστηρίζει sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveReuseConfig), group (siever)
en: Define if we reuse host and login configuration
el: Καθορίζει αν επαναχρησιμοποιείται η διαμόρφωση του υπολογιστή και των στοιχείων εισόδου

note: i18n: ectx: label, entry (SievePort), group (siever)
en: Define sieve port
el: Καθορισμός θύρας sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveAlternateUrl), group (siever)
en: Define alternate URL
el: Καθορισμός εναλλακτικού URL

note: i18n: ectx: label, entry (AlternateAuthentication), group (siever)
en: Defines the authentication type to use for alternate server
el: Καθορίζει τον τύπο ταυτοποίησης που θα χρησιμοποιηθεί σε εναλλακτικό εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: label, entry (SieveVacationFilename), group (siever)
en: Define default sieve vacation filename
el: Καθορισμός προκαθορισμένου ονόματος αρχείου διακοπών sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomUsername), group (siever)
en: Define username used from custom server sieve url
el: Καθορισμός  του ονόματος χρήστη που χρησιμοποιείται για τα url των προσαρμοσμένων εξυπηρετητών sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomAuthentification), group (siever)
en: Defines the type of identification used by custom sieve server
el: Καθορίζει τον τύπο ταυτοποίησης που χρησιμοποιείται από τον εκάστοτε εξυπηρετητή sieve

en: No server configured yet.
el: Δεν έχει γίνει ακόμα διαμόρφωση του εξυπηρετητή.

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
el: Εγγραφή στον εξυπηρετητή

en: Connection established.
el: Η σύνδεση επιτεύχθηκε.

en: Server is not available.
el: Ο εξυπηρετητής δεν είναι διαθέσιμος.

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
el: Προσθήκη αντικειμένου στο '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
el: Ενημέρωση αντικειμένου στο '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating items
el: Ενημέρωση αντικειμένων

[ctx: @info:status]
en: Removing items
el: Αφαίρεση αντικειμένων

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
el: Μετακίνηση αντικειμένων από «%1» στο «%2»

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
el: Ανάκτηση φακέλων

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
el: Ανάκτηση επιπλέον πληροφοριών φακέλων για το '%1'

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
el: Δημιουργία φακέλου '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
el: Ενημέρωση φακέλου '%1'

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
el: Αφαίρεση φακέλου '%1'

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
el: Μετακίνηση φακέλου '%1' από το '%2' στο '%3'

[ctx: @info:status]
en: Searching...
el: Αναζήτηση...

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του φακέλου IMAP '%1'. Ο φάκελος δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του φακέλου IMAP '%1' από τον '%2'. Ο '%2' δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του φακέλου IMAP '%1' στον '%2'. Ο '%2' δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του μηνύματος. Το μήνυμα δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του μηνύματος από το '%1'. Το '%1' δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
el: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση του μηνύματος στο '%1'. Το '%1' δεν υπάρχει στον εξυπηρετητή.

en: Failed to move item, it has no message payload. Remote id: %1
el: Αποτυχία μετακίνησης αντικειμένου, στερείται κειμένου μηνύματος. Απομακρυσμένο αναγνωριστικό ταυτότητας: %1

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
el: Αποτυχία σημείωσης του μηνύματος από το '%1' για διαγραφή στον εξυπηρετητή IMAP. Το μήνυμα θα επανεμφανιστεί στον επόμενο συγχρονισμό.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
el: Αποτυχία διαγραφής του φακέλου. Γίνεται επαναφορά λίστας φακέλων.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
el: Αποτυχία εύρεσης του προς διαγραφή φακέλου, γίνεται επαναφορά λίστας φακέλων.

en: Restarting item retrieval.
el: Επανέναρξη ανάκτησης αντικειμένου.

en: Connection lost
el: Η σύνδεση χάθηκε

en: killed
el: σκοτώθηκε

en: <p>Your access rights to folder <b>%1</b> have been restricted, it will no longer be possible to add messages to this folder.</p>
el: <p>Τα δικαιώματα πρόσβασής σας στο φάκελο <b>%1</b> έχουν περιοριστεί, δεν θα είναι πλέον δυνατή η προσθήκη μηνυμάτων σε αυτόν το φάκελο.</p>

en: Access rights revoked
el: Δικαιώματα πρόσβασης ανακλήθηκαν

en: Inbox
el: Εισερχόμενα

en: Shared Folders
el: Κοινόχρηστοι φάκελοι

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
el: Προσκόμιση κειμένων μηνυμάτων που λείπουν στο %3: %1/%2

en: Remote id is empty or invalid
el: Το απομακρυσμένο αναγνωριστικό είναι κενό ή μη έγκυρο.

en: No message retrieved, failed to read the message.
el: Κανένα μήνυμα δεν ανακτήθηκε, αποτυχία ανάγνωσης μηνύματος.

en: No message retrieved, server reply was empty.
el: Δεν ήταν δυνατή η παραλαβή μηνύματος. Η απάντηση του εξυπηρετητή ήταν κενή.

en: Invalid search
el: Μη έγκυρη αναζήτηση

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
el: Πληροφορίες εξυπηρετητή

en: Resource not synchronized yet.
el: Ο πόρος δεν συγχρονίστηκε ακόμη.

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή IMAP %1.
    %2

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή IMAP .
    %1

en: Disconnected from server during login.
el: Αποσυνδέθηκε από τον εξυπηρετητή κατά την είσοδο.

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
el: Αδυναμία δημιουργίας επιπλέον σύνδεσης με τον εξυπηρετητή IMAP %1.

en: Could not read the password: user rejected wallet access
el: Αδυναμία ανάγνωσης του κωδικού: ο χρήστης απέρριψε την πρόσβαση στο πορτοφόλι

en: Empty password
el: Κενός κωδικός

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
el: Ζητήσατε TLS/SSL σύνδεση με το %1, αλλά το σύστημά σας δε φαίνεται να είναι ρυθμισμένο για κάτι τέτοιο.

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον IMAP-εξυπηρετητή.
    %1

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
el: Αδυναμία ελέγχου των δυνατοτήτων που υποστηρίζει ο εξυπηρετητής IMAP %1.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
el: Αδυναμία ελέγχου των δυνατοτήτων που υποστηρίζει ο εξυπηρετητής IMAP %1.
    %1

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
el: Δεν είναι δυνατή η χρήση του εξυπηρετητή IMAP %1. Κάποιες υποχρεωτικές δυνατότητες απουσιάζουν: %2. Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για την αναβάθμιση του εξυπηρετητή.

en: Disconnected during login.
el: Αποσυνδέθηκε κατά την είσοδο.

en: Account Settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

[ctx: Input username/password manually and not store them]
en: Try Again
el: Προσπαθήστε ξανά

en: Please enter password for user '%1' on IMAP server '%2'.
el: Εισαγωγή κωδικού για τον χρήστη '%1' στον εξυπηρετητή '%2'.

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Clear text
el: Μη κρυπτογραφημένο κείμενο

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Anonymous
el: Ανώνυμο

en: Archive Folder
el: Αρχειοθέτηση φακέλου

en:  minute |  minutes
el[0]:  λεπτό
el[1]:  λεπτά

en: Identity:
el: Ταυτότητα:

en: You have changed the address of the server. Even if this is the same server as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
el: Έχετε αλλάξει τη διεύθυνση του εξυπηρετητή. Ακόμη και αν αυτός είναι ο ίδιος εξυπηρετητής όπως πριν, θα χρειστεί να επαναληφθεί η λήψη όλων των μηνυμάτων σας από αυτόν τον λογαριασμό. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: Server address change
el: Η διεύθυνση του εξυπηρετητή άλλαξε

en: You have changed the user name. Even if this is a user name for the same account as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
el: Έχετε αλλάξει το όνομα χρήστη. Ακόμη και αν αυτό είναι ένα όνομα χρήστη για τον ίδιο λογαριασμό όπως πριν, θα χρειστεί να επαναληφθεί η λήψη όλων των μηνυμάτων σας από αυτόν τον λογαριασμό. Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να συνεχίσετε;

en: User name change
el: Το όνομα χρήστη άλλαξε

en: Could not access KWallet. If you want to store the password permanently then you have to activate it. If you do not want to use KWallet, check the box below, but note that you will be prompted for your password when needed.
el: Αδυναμία πρόσβασης στο KWallet. Αν επιθυμείτε τη μόνιμη αποθήκευση του κωδικού πρόσβασης θα πρέπει να το ενεργοποιήσετε. Αν δεν επιθυμείτε τη χρήση του KWallet, ενεργοποιήστε την παρακάτω επιλογή, αλλά θα σας ζητείται ο κωδικός πρόσβασης όποτε απαιτείται.

en: Do not use KWallet
el: Χωρίς χρήση του KWallet

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
el: Αδυναμία σύνδεσης με τον εξυπηρετητή, επιβεβαιώστε τη διεύθυνση του εξυπηρετητή.

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
el: <qt><b>Δεν υποστηρίζεται καμία ασφάλεια. Δεν προτείνεται η σύνδεση με αυτόν τον εξυπηρετητή.</b></qt>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
el: <qt><b>Δεν είναι δυνατή η χρήση αυτού του εξυπηρετητή.</b></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
el: Γενικά

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, accountInfoLabel)
en: Account Information
el: Πληροφορίες λογαριασμού

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
el: Όνομα λογαριασμού:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
el: Καθορίστε τον εξυπηρετητή IMAP. Αν επιθυμείτε τη σύνδεση σε μια μη τυπική θύρα λόγω κάποιου συγκεκριμένου τύπου κρυπτογράφησης, μπορείτε να προσθέσετε τη ":θύρα" για να τη δηλώσετε. Για παράδειγμα: "imap.foo.com:144".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I&MAP Server:
el: Εξυπηρετητής I&MAP:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: The username.
el: Το όνομα χρήστη.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Use&rname:
el: Όνομα χ&ρήστη:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: The password.
el: Ο κωδικός πρόσβασης.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, checkOptions)
en: Mail Checking Options
el: Επιλογές ελέγχου αλληλογραφίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disconnectedModeEnabled)
en: &Download all messages for offline use
el: &Λήψη όλων των μηνυμάτων για χρήση χωρίς σύνδεση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMailCheckBox)
en: Enable &interval mail checking
el: Ενεργοποίηση τακτ&ικού ελέγχου αλληλογραφίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Check mail interval:
el: Χρονικό διάστημα ελέγχου αλληλογραφίας:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
el: Φιλτράρισμα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, managesieveCheck)
en: Server supports Sieve
el: Ο εξυπηρετητής υποστηρίζει Sieve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameConfigCheck)
en: Reuse host and login configuration
el: Επαναχρησιμοποίηση διαμόρφωσης υπολογιστή και στοιχείων εισόδου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
el: Η θύρα του εξυπηρετητή άλλαξε καθώς το ManageSieve μετατράπηκε σε ένα πλήρες πρότυπο RFC. Οι παλαιότερες εφαρμογές του εξυπηρετητή χρησιμοποιούν πάντα τη θύρα 2000 ενώ οι νέες που απαντούν στο πρότυπο είναι προσβάσιμες μόνο μέσω της θύρας 4190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Managesieve port:
el: Διαχείριση θύρας sieve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alternate Server:
el: Εναλλακτικός εξυπηρετητής:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authentication)
en: Authentication
el: Ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAuthentification)
en: No authentication
el: Χωρίς ταυτοποίηση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customUserPassword)
en: &Username and Password
el: Όν&ομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, imapUserPassword)
en: I&MAP Username and Password
el: Όνομα χρήστη και κωδικός πρόσβασης I&MAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Authentication:
el: Ταυτοποίηση:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: IMAP Settings
el: Ρυθμίσεις IMAP

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscriptionEnabled)
en: Enable server-side subscriptions
el: Ενεργοποίηση εγγραφών στον εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscriptionButton)
en: Serverside Subscription...
el: Εγγραφή στον εξυπηρετητή...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoExpungeCheck)
en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
el: Αυτόματη ε&ξάλειψη διαγραφέντων (εξαλείφει τα διαγραφέντα μηνύματα)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Trash folder:
el: Φάκελος απορριμμάτων:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
el: Ρυθμίσεις σύνδεσης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testButton)
en: Auto Detect
el: Αυτόματη ανίχνευση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showServerInfo)
en: Server Info
el: Πληροφορίες εξυπηρετητή

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Encryption:
el: Κρυπτογράφηση:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
el: Καμία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Το SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> είναι ασφαλές IMAP στη θύρα 993·</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">το STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> θα λειτουργεί στη θύρα 143 και θα αλλάξει σε ασφαλή σύνδεση αμέσως μετά την επιτυχία σύνδεσης·</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Καμία</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> σύνδεση στη θύρα 143 αλλά χωρίς αλλαγή σε ασφαλή σύνδεση. Αυτή η ρύθμιση δεν συνιστάται.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Port:
el: Θύρα:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
el: Κενό

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
el: Επαναφόρτωση &λίστας

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
el: Ενεργοποίηση εγγραφών στον εξυπηρετητή

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
el: Αναζήτηση:

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
el: Με εγγραφή μόνο
