akonadi_maildir_resource - en to el translation catalogue (36 entries)

en: Archive Folder
el: Αρχειοθέτηση φακέλου

en: The selected path is empty.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή είναι κενή.

en: The selected path contains valid Maildir folders.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή περιέχει έγκυρους φακέλους maildir.

en: The selected path is a valid Maildir.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή είναι έγκυρο maildir.

en: The selected path does not exist yet, a new Maildir will be created.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή δεν υπάρχει ακόμα. Ένα νέο maildir θα δημιουργηθεί.

en: The selected path does not exist.
el: Η επιλεγμένη διαδρομή δεν υπάρχει.

en: Error opening %1; this folder is missing.
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του %1. Ο φάκελος λείπει.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
el: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του %1. Είτε δεν πρόκειται για έναν έγκυρο φάκελο maildir, είτε δεν διαθέτετε αρκετές άδειες πρόσβασης.

en: Cannot locate mail file %1.
el: Αδυναμία εύρεσης του αρχείου αλληλογραφίας %1.

en: Cannot open mail file %1.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου αλληλογραφίας %1.

en: Cannot write to mail file %1.
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο αλληλογραφίας %1.

en: Failed to create mail file %1. The error was: %2
el: Αποτυχία δημιουργίας του αρχείου αλληλογραφίας %1. Το σφάλμα ήταν: %2

en: Failed to update the file name %1 to %2 on the disk. The error was: %3.
el: Αποτυχία ενημέρωσης του ονόματος αρχείου %1 σε %2 στον δίσκο. Το σφάλμα ήταν: %3.

en: Unusable configuration.
el: Ακατάλληλη διαμόρφωση.

en: Unable to fetch item: The maildir folder "%1" is not valid.
el: Αδυναμία ανάκτησης αντικειμένου: Ο φάκελος maildir "%1" δεν είναι έγκυρος.

en: Error: Unsupported type.
el: Σφάλμα: Μη υποστηριζόμενος τύπος.

en: Failed to change the flags for the mail. %1
el: Αποτυχία τροποποίησης των σημαιών για την αλληλογραφία. %1

en: Maildir resource got a non-mail content.
el: Ο πόρος maildir έλαβε περιεχόμενο που δεν αποτελεί αλληλογραφία.

en: Source folder is invalid: '%1'.
el: Ο φάκελος πηγής δεν είναι έγκυρος: '%1'.

en: Destination folder is invalid: '%1'.
el: Ο φάκελος προορισμού δεν είναι έγκυρος: '%1'.

en: Could not move message '%1' from '%2' to '%3'. The error was %4.
el: Αδυναμία μετακίνησης του μηνύματος '%1' από το '%2' στο '%3'. Το σφάλμα ήταν %4.

en: Failed to delete message: %1
el: Αποτυχία διαγραφής του μηνύματος: %1

en: Maildir '%1' for collection '%2' is invalid.
el: Το maildir '%1' για τη συλλογή '%2' δεν είναι έγκυρο.

en: Unable to rename maildir folder '%1'.
el: Αδυναμία μετονομασίας του φακέλου maildir '%1'.

en: Cannot move root maildir folder '%1'.
el: Αδυναμία μετακίνησης του ριζικού φακέλου maildir '%1'.

en: Unable to move maildir folder '%1' from '%2' to '%3'.
el: Αδυναμία μετακίνησης του φακέλου maildir '%1' από το '%2' στο '%3'.

en: Cannot delete top-level maildir folder '%1'.
el: Αδυναμία διαγραφής του ριζικού φακέλου maildir '%1'.

en: Failed to delete sub-folder '%1'.
el: Αποτυχία διαγραφής του υποφακέλου: '%1'.

en: Unable to create maildir '%1'.
el: Αδυναμία δημιουργίας του maildir '%1'.

en: No usable storage location configured.
el: Δεν έχει γίνει διαμόρφωση κατάλληλης θέσης αποθήκευσης.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to maildir
el: Διαδρομή του maildir

note: i18n: ectx: label, entry (TopLevelIsContainer), group (General)
en: Path points to a folder containing Maildirs instead of to a maildir itself.
el: Η διαδρομή οδηγεί σε ένα φάκελο που περιέχει πολλά Maildirs αντί για ένα μοναδικό maildir.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
el: Να μην αλλαχθούν τα δεδομένα του συστήματος υποστήριξης.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigWidget)
en: Mail Directory Settings
el: Ρυθμίσεις καταλόγου αλληλογραφίας

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the folder containing the maildir information:
el: Επιλέξτε το φάκελο που περιέχει τα δεδομένα maildir:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
el: Άνοιγμα μόνο για ανάγνωση
