akonadi_mbox_resource - en to el translation catalogue (33 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
el[0]: (1 μήνυμα σημειώθηκε για διαγραφή)
el[1]: (%1 μηνύματα σημειώθηκαν για διαγραφή)

en: Failed to fetch the collection.
el: Αποτυχία ανάκτησης της συλλογής.

en: Failed to load the mbox file
el: Αποτυχία φόρτωσης του αρχείου mbox

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
el[0]: (Διαγραφή 1 μηνύματος)
el[1]: (Διαγραφή %1 μηνυμάτων)

en: Failed to compact the mbox file.
el: Αποτυχία σύμπτυξης του αρχείου mbox.

en: MBox file compacted.
el: Το αρχείο mbox συμπτύχθηκε.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ο μόνος τρόπος για πλήρη διαγραφή μηνύματος από το αρχείο mbox είναι η διαγραφή του το αρχείο αυτό.  Επειδή αυτή μπορεί να είναι μία σχετικά αργή διαδικασία, ο πόρος του mbox διατηρεί μία λίστα με τα διαγραμμένα μηνύματα. Ανά διαστήματα τα μηνύματα αυτά αφαιρούνται πραγματικά από το αρχείο.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Σημείωση:</span> Το μειονέκτημα αυτής της ενέργειας είναι ότι αν το αρχείο μεταβληθεί από κάποιο άλλο πρόγραμμα, η λίστα με τα διαγραμμένα μηνύματα δεν είναι πια έμπιστη και τα μηνύματα αυτά μπορούν να επανεμφανιστούν.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
el: Ε&ξάλειψη τώρα

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
el: Να μην γίνεται &ποτέ αυτόματη εξάλειψη

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
el: Ε&ξάλειψη κάθε

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
el: Ρυθμίσεις Mbox

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
el: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Επιλέξτε μία μέθοδο κλειδώματος του αρχείου mbox όταν διαβάζονται ή γράφονται δεδομένα σε αυτό.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Σημείωση</span>: Για κάποιες μεθόδους ενδέχεται να απαιτείται η εγκατάσταση επιπλέον λογισμικού πριν αυτές χρησιμοποιηθούν.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
el: Αρχείο &κλειδώματος Procmail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
el: Προνομιούχο M&utt dotlock

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
el: Κ&αμία

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
el: Καμία, η προεπιλεγμένη διαμόρφωση είναι ασφαλής στις περισσότερες περιπτώσεις. Ωστόσο, αν κάποια προγράμματα που δεν κάνουν χρήση του akonadi προσπελάζουν το διαμορφωμένο αρχείο mbox, θα πρέπει να ορίσετε μία κατάλληλη μέθοδο κλειδώματος. Σημειώστε ότι σε αυτήν την περίπτωση ο πόρος και τα άλλα προγράμματα θα πρέπει να χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο κλειδώματος.

en: Compact frequency
el: Συχνότητα εξάλειψης

en: Lock method
el: Μέθοδος κλειδώματος

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
el: Το mbox δεν έχει διαμορφωθεί.

en: MBox not loaded.
el: Το mbox δε φορτώθηκε.

en: Failed to read message with uid '%1'.
el: Αποτυχία ανάγνωσης μηνύματος με uid '%1'.

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
el: Μόνο μηνύματα αλληλογραφίας μπορούν να προστεθούν στον πόρο mbox.

en: Mail message not added to the MBox.
el: Το μήνυμα αλληλογραφίας δεν προστέθηκε στο mbox.

en: Could not fetch the collection: %1
el: Αδυναμία προσκόμισης της συλλογής: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
el: Το αρχείο mbox μεταβλήθηκε από κάποιο άλλο πρόγραμμα. Ένα αντίγραφο του νέου αρχείου δημιουργήθηκε και οι αλλαγές προσαρτήθηκαν σε αυτό. Για την αποφυγή αυτής της κατάστασης χρησιμοποιήστε κλείδωμα αρχείων και βεβαιωθείτε ότι όλα τα προγράμματα που μπορούν να προσπελάσουν το mbox χρησιμοποιούν την ίδια μέθοδο κλειδώματος.

en: Failed to save mbox file to %1
el: Αποτυχία αποθήκευσης του αρχείου mbox στο %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
el: Αποτυχία ενημέρωσης του αλλαγμένου αντικειμένου, διότι το παλαιό αντικείμενο δεν ήταν δυνατόν να διαγραφεί. Λόγος: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
el: Διαδρομή στο αρχείο mbox.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
el: Εμφάνιση ονόματος.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
el: Να μην αλλαχθούν τα δεδομένα του συστήματος υποστήριξης.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
el: Εποπτεία αρχείου για τροποποιήσεις.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
el: Αρχείο κλειδώματος

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
el: Αριθμός διαγραμμένων μηνυμάτων πριν την έναρξη της εκκαθάρισης.
