akonadi_singlefile_resource - en to el translation catalogue (28 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
el: Κατάλογος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
el: Όνομα καταλόγου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
el: &Κατάλογος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
el: Επιλέξτε τον κατάλογο του οποίου τα περιεχόμενα θα πρέπει να αναπαρασταθούν από αυτόν τον πόρο. Αν ο κατάλογος δεν υπάρχει, θα δημιουργηθεί.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
el: Δικαιώματα πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
el: Αν ενεργοποιηθεί η λειτουργία μόνο για ανάγνωση, δε θα γραφεί καμία τροποποίηση στον επιλεγμένο κατάλογο. Η λειτουργία μόνο για ανάγνωση ενεργοποιείται αυτόματα αν δεν έχετε άδεια εγγραφής στον κατάλογο.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
el: Συντονισμός

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
el: Οι επιλογές σε αυτήν τη σελίδα σάς επιτρέπουν να αλλάζετε παραμέτρους που εξισορροπούν την ασφάλεια και τη συνοχή των δεδομένων σε σχέση με την απόδοση. Γενικά πρέπει να είστε προσεκτικοί με τις αλλαγές εδώ, οι προκαθορισμένες τιμές είναι επαρκείς στις περισσότερες περιπτώσεις.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
el: Καθυστέρηση αυτόματης αποθήκευσης:

en: No file selected.
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο.

en: The resource not configured yet
el: Ο πόρος δεν έχει διαμορφωθεί ακόμη

[ctx: @info:status]
en: Ready
el: Έτοιμο

en: Could not create file '%1'.
el: Αδυναμία δημιουργίας του αρχείου '%1'.

en: Could not read file '%1'
el: Αδυναμία ανάγνωσης του αρχείου '%1'.

en: Another download is still in progress.
el: Μία άλλη λήψη είναι σε εξέλιξη.

en: Another file upload is still in progress.
el: Μία άλλη αποστολή αρχείου είναι σε εξέλιξη.

en: Downloading remote file.
el: Λήψη απομακρυσμένου αρχείου.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
el: Προσπάθεια εγγραφής σε αρχείο μόνο ανάγνωσης: '%1'.

en: No file specified.
el: Δεν καθορίστηκε αρχείο.

en: A download is still in progress.
el: Μία λήψη είναι ακόμη σε εξέλιξη.

en: Uploading cached file to remote location.
el: Αποστολή αρχείου λανθάνουσας μνήμης σε απομακρυσμένη τοποθεσία.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
el: Το αρχείο '%1' τροποποιήθηκε στο δίσκο. Ως μέτρο προφύλαξης, ένα εφεδρικό αντίγραφο με το προηγούμενο περιεχόμενο δημιουργήθηκε στο '%2'.

en: Could not load file '%1'.
el: Αδυναμία φόρτωσης του αρχείου '%1'

en: Could not save file '%1'.
el: Αδυναμία αποθήκευσης του αρχείου '%1'.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
el: Αρχείο

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
el: Ενεργοποίηση ε&πόπτευσης αρχείου

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
el: Έλεγχος πληροφοριών αρχείου...
