akonadi_vcard_resource - en to el translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
el: Αρχείο βιβλίου διευθύνσεων vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
el: Η επαφή με το αναγνωριστικό ταυτότητας '%1' δε βρέθηκε.

en: Unable to open vCard file '%1'.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου vCard '%1'.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
el: Διαδρομή προς το αρχείο vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
el: Εμφάνιση ονόματος.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
el: Να μη γίνουν αλλαγές στα πραγματικά δεδομένα του συστήματος υποστήριξης.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
el: Επόπτευση αρχείου για τροποποιήσεις.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:
