akonadi_vcarddir_resource - en to el translation catalogue (16 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
el: Κατάλογος

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
el: Όνομα καταλόγου

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Di&rectory:
el: &Κατάλογος:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
el: Επιλέξτε τον κατάλογο του οποίου τα περιεχόμενα θα χρησιμοποιηθούν από αυτόν τον πόρο. Αν ο κατάλογος δεν υπάρχει, θα δημιουργηθεί.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
el: Δικαιώματα πρόσβασης

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
el: Μόνο για ανάγνωση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
el: Αν είναι ενεργή η λειτουργία μόνο ανάγνωσης, δεν θα γραφεί καμία τροποποίηση στον παραπάνω επιλεγμένο κατάλογο. Η λειτουργία μόνο ανάγνωσης αυτόματα ενεργοποιείται αν δεν έχετε πρόσβαση εγγραφής στον κατάλογο αυτό.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
el: Ρύθμιση

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
el: Οι επιλογές σε αυτήν τη σελίδα σάς επιτρέπουν την τροποποίηση παραμέτρων που ισορροπούν μεταξύ της ασφάλειας δεδομένων και της ταχύτητας απόδοσης. Γενικά προτείνεται να μην τροποποιήσετε κάτι εδώ, καθώς οι προκαθορισμένες επιλογές λειτουργούν στις περισσότερες των περιπτώσεων.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
el: Καθυστέρηση αυτόματης αποθήκευσης:

en: Contact with uid '%1' not found.
el: Η επαφή με το αναγνωριστικό ταυτότητας '%1' δε βρέθηκε.

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
el: Προσπάθεια εγγραφής σε κατάλογο για ανάγνωση μόνο: '%1'.

en: Contacts Folder
el: Φάκελος επαφών

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
el: Διαδρομή καταλόγου vCard

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
el: Χρονικό διάστημα αυτόματης αποθήκευσης (σε λεπτά).

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
el: Να μη γίνουν αλλαγές στα πραγματικά δεδομένα του συστήματος υποστήριξης.
