kdepim-runtime - en to eo translation catalogue (10 entries)

[ctx: Title of the window that shows the status of the migration agent and offers controls to start/stop individual migration jobs.]
en: Migration Status
eo: Statuso de Transmeto

[ctx: User visible name of ongoing Akonadi migration jobs]
en: PIM Maintenance
eo: PIM-Funkciteno

[ctx: PIM-Maintenance is in progress.]
en: In progress…
eo: En progreso…

en: PIM Maintenance
eo: PIM-Funkciteno

[ctx: PIM-Maintenance is paused.]
en: Paused.
eo: Paŭzita.

[ctx: Name of the migrator in this row]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: Progress of the migrator in %]
en: Progress
eo: Progreso

[ctx: Current status of the migrator (done, in progress, …)]
en: Status
eo: Statuso

en: Logfile
eo: Protokoldosiero

[ctx: Title of the window displaying the log of a single migration job.]
en: Migration Info
eo: Informo pri Transmeto
