kdepim-runtime - en to eo translation catalogue (179 entries)

en: Incorrect email address
eo: Malĝusta retadreso

en: Exchange protocol information not found
eo: Exchange-protokolaj informoj ne trovitaj

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
eo: Microsoft Exchange-akreditaĵoj por la konto <b>%1</b> ne plu validas. Vi devas aŭtentikigi por daŭre uzi ĝin.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
eo: Malsukcesis akiri akreditaĵojn por Microsoft Exchange-konto <b>%1</b>. Bonvolu ĝisdatigi ĝin en la paĝo pri agordoj de konto.

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
eo: La uzantnomo/pasvorto por la Microsoft Exchange EWS-konto <b>%1</b> ne validas. Bonvolu ĝisdatigi ĝin en la paĝo pri agordoj de konto.

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
eo: Agordo de Microsoft Exchange

[ctx: Server status]
en: OK
eo: bone

en: PEM file
eo: PEM-dosiero

[ctx: User Agent]
en: Custom
eo: Propra

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
eo: Akonadi Rimedo por Microsoft Exchange Web Services (EWS)

[ctx: @info]
en: Copyright (c) Krzysztof Nowicki 2015-2020
eo: Kopirajto (c) Krzysztof Nowicki 2015-2020

[ctx: @info]
en: Version %1
eo: Versio %1

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
eo: Distribuite sub la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU Biblioteko versio 2.0 aŭ posta.

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
eo: Aŭtomata malkovro malsukcesis

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
eo: Malsukcesis

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
eo: Nekonata

[ctx: Exchange server status]
en: OK
eo: bone

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
eo: Aŭtomata malkovro malsukcesis. Ĉi tio povas esti kaŭzita de malĝustaj parametroj. Ĉu vi ankoraŭ volas konservi viajn agordojn?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
eo: Exchange-servila aŭtomalkovro

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
eo: Konekto al Exchange malsukcesis. Ĉi tio povas esti kaŭzita de malĝustaj parametroj. Ĉu vi ankoraŭ volas konservi viajn agordojn?

[ctx: @title:window]
en: Exchange server connection
eo: Exchange-servila konekto

en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Configuration
eo: EWS-Agordo

[ctx: General settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, generalTab)
en: General
eo: Ĝenerala

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, accountInfoGroupBox)
en: Account Information
eo: Kontaj Informoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountNameLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accountLabel)
en: Account Name:
eo: Kontonomo:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, accountName)
en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
eo: Ĉi tiu estas la nomo de konto, kiu aperos en ĉiuj Akonadi-aplikoj

[ctx: Exchange account e-mail address]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emailLabel)
en: Email:
eo: Retpoŝto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Email)
en: The e-mail address of this account
eo: La retadreso de ĉi tiu konto

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authenticationGroupBox) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advAuthenticationGroupBox)
en: Authentication
eo: Aŭtentikigo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligas tradician uzantnomon/pasvortan aŭtentikigon kontraŭ la Exchange-servilo. Ĉi tio inkluzivas metodojn kiel Basic, NTLM aŭ Kerberos.</p><p>Ĉi tiu aŭtentikigmetodo estas konsiderata iom hereda kaj estas plejparte uzata por pli malgrandaj surlokaj Exchange-instalaĵoj kaj gastigitaj oficejo 365, kie la administranto elektis ebligi ĝi.</p></body></html>

[ctx: authentication type]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authUsernameRadioButton)
en: &Username/Password
eo: &Uzantnomo/Pasvorto

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Permesas specifi Aktiva Dosierujo-domajno por la uzanto.</p><p><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> Estas subtila diferenco inter &quot;malplena domajno&quot; kaj &quot;sen-domajno&quot;.</p><p>Kun malplena domajno (Domajna markobutono markita, malplena domajno en redakta skatolo) la EWS-rimedo transdonos la uzanton kun eksplicite malplena domajno (&quot;\uzantnomo&quot;).</p><p>Sen neniu domajno agordita (Domajna markobutono malplenigita) la uzantnomo estos preterpasita sen la domajno (&quot;uzantnomo&quot;), kio igos la servilon agordi la domajnon al la defaŭlta al kiu ĝi estas agordita.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_HasDomain)
en: Domain:
eo: Domajno:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Domain)
en: The Active Directory domain the user belongs to.
eo: La Active Directory-domajno al kiu apartenas la uzanto.

[ctx: Exchange account username/login]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, usernameLabel)
en: Username:
eo: Uzantnomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, passwordLabel)
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPasswordLineEdit, passwordEdit)
en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La pasvorto uzata por ensaluti al la Exchange-servilo.</p><p><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> Ĉi tio povas resti malplena kiam oni uzas Kerberos-aŭtentikigon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_Username)
en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>La uzantnomo uzata por ensaluti al la Exchange-servilo.</p><p><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> Ĉi tio povas resti malplena kiam oni uzas Kerberos-aŭtentikigon.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, kerberosNoteLabel)
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> Uzantnomo kaj pasvorto ne estas bezonataj (povas esti malplenaj) kiam Kerberos estas ĝuste agordita sur via sistemo.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Ebligas pli modernan kaj pli fortan aŭtentikigon bazitan sur OAuth2.</p><p>Tiu speco de aŭtentigo malfermos retpaĝon provizitan de organizo, kie la uzanto povos eniri aŭtentigaj informoj, kiuj ankaŭ povas inkluzivi plurfaktoran aŭtentikigon en formo de unufojaj pasvortoj generitaj per ĵetonoj.</p><p>Tiu ĉi metodo estas plejparte uzata por gastigitaj Oficejo 365-instancoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, authOAuth2RadioButton)
en: OAuth&2 (Office 365)
eo: OAuth&2 (Oficejo 365)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, ewsSettingsGroupBox)
en: EWS Settings
eo: EWS-agordoj

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, kcfg_BaseUrl)
en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
eo: La URL-servilo de Microsoft Exchange uzata por sendi EWS-petojn.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery)
en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Provoj ekscii la adreson de la servilo de Microsoft Exchange rilata al la provizita retadreso.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_AutoDiscovery) i18n: ectx: label, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Server Autodiscovery
eo: Servilo Aŭtomalkovro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autodiscoverButton)
en: Perform
eo: Faru

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, tryConnectButton)
en: Try connect
eo: Provu konekti

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Privata Ŝlosilo (PKKey) Aŭtentigo estas uzata kiel plia aŭtentikiga paŝo al OAuth2-bazita aŭtentikigo. Ĝi uzas X.509-atestilon kaj privatan ŝlosilon, kiu identigas fidindan aparaton, kiu estis kunigita al la Azure Adresaro per Laboreja Aliĝo.</p><p>Kelkaj administrantoj povas postuli uzon de PKey-aŭtentikigo kiam ili konektas al Office 365 de ekstere. de kompania reto. En aliaj kazoj, kiam plurfaktora aŭtentigo estas agordita, uzi la PKey-aŭtentikigon povas kontentigi postulojn por forta aŭtentigo, en kiu kazo enigi la MFA-kodon ne estas bezonata.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pkeyAuthGroupBox)
en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
eo: Privata Ŝlosilo (PKKey) Aŭtentigo (Office 365)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthCertLabel)
en: Certificate:
eo: Atestilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthKeyLabel)
en: Private key:
eo: Privata ŝlosilo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pkeyAuthPasswordLabel)
en: Key password:
eo: Ŝlosila pasvorto:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, subscriptionTab)
en: Subscriptions
eo: Abonoj

[ctx: Advanced settings tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
eo: Altnivela

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, retrievalMethodGroupBox) i18n: ectx: label, entry (RetrievalMethod), group (General)
en: Retrieval
eo: Rehavigo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p> Periode petas novajn eventojn pri ŝanĝaĵoj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, pollRadioButton)
en: Po&ll for new messages
eo: Po&ll por novaj mesaĝoj

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QDoubleSpinBox, kcfg_PollInterval)
en:  minutes
eo: minutoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pollIntervalLabel)
en: Interval
eo: Intervalo

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Elsendaj sciigoj kondutas simile al puŝreĝimo - konekto estas tenita viva kaj sciigoj pri eroj ŝanĝoj estas liveritaj tuj.</p><p><br/></p> <p>Ĉi tiu opcio postulas Exchange-servilon version 2010 SP1 aŭ poste.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, streamingRadioButton)
en: &Use streaming notifications
eo: &Uzu fluajn sciigojn

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Defaŭlte KDE uzas la malpli sekuran NTLMv1-aŭtentikigon. Ebligi ĉi tion uzos la pli sekuran NTLMv2-protokolon.</p><p>Kelkaj pli novaj Microsoft Exchange-serviloj estas agorditaj por nur permesi NTLMv2-aŭtentikigon. En tia okazo ĉi tiu opcio devas esti ebligita por sukcese konektiĝi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableNTLMv2)
en: Enable NTLMv2
eo: Ebligu NTLMv2

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
eo: <html><head/><body><p>Kelkaj organizoj limigas aliron al poŝto nur al aprobitaj klientoj, kiel Microsoft Outlook. Ĉe servilflanko ĉi tio efektiviĝas analizante la Uzanto-Agent-ĉenon kaj nur permesante liston de aprobitaj klientoj.</p><p>Ĉi tiu agordo permesas kopii kelkajn konatajn klientojn kaj ankaŭ havigi propran Uzanto-Agentan ĉenon.</p><p>Bonvolu averti, ke preterpasi kompaniajn politikojn povas rezultigi personajn sekvojn.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, userAgentGroupBox)
en: Use custo&m User Agent
eo: Uzu person&m Uzantan Agenton

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, clearSyncStateGroupBox)
en: Clear Synchronization State
eo: Viŝi Sinkronigan Staton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, clearSyncStateLabel)
en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
eo: Restarigas sinkronigan staton inter Exchange kaj Akonadi. Uzu se iuj eroj aŭ dosierujoj ne aperas malgraŭ ekzisti en Exchange.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderTreeSyncStateButton)
en: Clear Folder Tree State
eo: Viŝi Dosieruj-Arban Staton

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, clearFolderItemSyncStateButton)
en: Clear Folder Item State
eo: Viŝi Dosieruj-Objektan Staton

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, statusTab)
en: Status
eo: Statuso

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, serverStatusGroupBox)
en: Server Status
eo: Servilo Statuso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusLabel)
en: Status:
eo: Statuso:

[ctx: Unknown server status]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverStatusText)
en: Unknown
eo: Nekonata

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionLabel)
en: Version:
eo: Versio:

[ctx: Unknown server version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serverVersionText)
en: Unknown
eo: Nekonata

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, aboutTab)
en: About
eo: Pri

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
eo: Malsukcesis procesi peton de retrovo de eroj

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
eo: Malsukcesis retrovi erojn

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
eo: Malsukcesis retrovi erojn - malĝusta nombro da respondoj

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
eo: Malsukcesis retrovi erojn - Akonadi-aĵo ne trovita por ero %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
eo: Malsukcesis retrovi erojn - Nekonata erotipo por ero %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
eo: Malsukcesis alporti objektan ŝargaĵon

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
eo: Prenante %1 eroliston

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
eo: Prenante %1 eroliston (%2 eroj)

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
eo: Prenante %1 erojn

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
eo: Agordo de Transporto de Poŝto de Microsoft Exchange

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, SetupServerView)
en: EWS Mail Transport Configuration
eo: EWS-Poŝttransporta Agordo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, recourceLabel)
en: Parent Exchange account:
eo: Gepatra Exchange-konto:

en: Unable to connect to master EWS resource
eo: Ne eblas konekti al majstra EWS-rimedo

note: i18n: ectx: label, entry (EwsResource), group (General)
en: Ews Resource
eo: Ews Rimedo

note: i18n: ectx: tooltip, entry (EwsResource), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (EwsResource), group (General)
en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
eo: La nomo de la gepatra EWS-Rimedo por uzi dum sendado de poŝto

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery…
eo: Farante aŭtomalkovron de Microsoft Exchange-servilo…

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
eo: Konektante al Exchange

en: Connecting to Microsoft Exchange server…
eo: Konektante al Microsoft Exchange-servilo…

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
eo: Konektante al Exchange-servilo

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
eo: Ne eblas konektiĝi al Exchange-servilo

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
eo: Radika dosierujo id ne konata.

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
eo: Reakiro de kolekto-arbo

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
eo: Reakiro de eroj

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
eo: Malsukcesis retrovi erojn - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
eo: Malsukcesis preni dosierujojn - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
eo: Malsukcesis prilabori dosierujajn havigopeton

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
eo: Nevalida laborobjekto por retrovo de pliigaj dosierujoj

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
eo: Ero-tipo ne subtenata por ŝanĝo

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
eo: Ĝisdatigo de eroj flagoj

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
eo: Malsukcesis procesi peton de ĝisdatigo de eroj flagoj

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
eo: Malsukcesis ĝisdatigi elemento-markojn - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
eo: Malsukcesis prilabori la peton de ĝisdatigo de objekto

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
eo: Malsukcesis ĝisdatigi elementon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
eo: Malsukcesis procesi peton pri movo de objekto

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
eo: Malsukcesis movi elementon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
eo: Malsukcesis movi elementon - nevalida nombro da respondoj ricevitaj de servilo

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
eo: Malsukcesis procesi peton pri forigo de elemento

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
eo: Malsukcesis forigi eron - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
eo: Malsukcesis forigi eron - nevalida nombro da respondoj ricevitaj de servilo

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
eo: Ero-tipo ne subtenata por kreado

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
eo: Malsukcesis procesi peton pri kreado de objekto

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
eo: Malsukcesis krei elementon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
eo: Malsukcesis aldoni kolekton - ne povas determini EWS-dosierujon

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
eo: Malsukcesis prilabori dosierujon krei peton

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
eo: Malsukcesis krei dosierujon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
eo: Malsukcesis krei dosierujon

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
eo: Malsukcesis prilabori dosierujon translokpeton

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
eo: Malsukcesis movi dosierujon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
eo: Malsukcesis movi dosierujon - nevalida nombro da respondoj ricevitaj de servilo

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
eo: Malsukcesis movi dosierujon

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
eo: Malsukcesis prilabori dosierujan ĝisdatigpeton

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
eo: Malsukcesis ĝisdatigi dosierujon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
eo: Malsukcesis ĝisdatigi dosierujon - nevalida nombro da respondoj ricevitaj de servilo

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
eo: Malsukcesis ĝisdatigi dosierujon

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
eo: Malsukcesis prilabori dosierujon por forigo

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
eo: Malsukcesis forigi dosierujon - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
eo: Malsukcesis forigi dosierujon

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
eo: Malsukcesis prilabori peton de sendo de objekto

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
eo: Malsukcesis sendi eron - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
eo: Nevalida nombro da respondoj ricevitaj de servilo

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
eo: Ĝisdatigante etikedojn de objektoj

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
eo: Malsukcesis prilabori peton pri ĝisdatigo de etikedoj

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
eo: Malsukcesis ĝisdatigi elemento-etikedojn - interna eraro

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
eo: Malsukcesis prilabori ĉiean etikedoĝisdatigan peton

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
eo: Malsukcesis prilabori ĉiean etiked-havigpeton

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
eo: Aŭtentikigi

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
eo: Preta

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
eo: Servila URL

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
eo: La URL de la Microsoft Exchange-servilo, devus esti io kiel https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx

[ctx: The username to login into the server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
eo: Uzantnomo

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
eo: La uzantnomo kiu estas uzata por ensaluti en la Microsoft Exchange-servilo

note: i18n: ectx: label, entry (Domain), group (General)
en: Domain
eo: Domajno

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Domain), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Domain), group (General)
en: The Active Directory domain the user belongs to
eo: La Active Directory-domajno al kiu apartenas la uzanto

note: i18n: ectx: label, entry (HasDomain), group (General)
en: Use a domain name during authentication
eo: Uzu domajnan nomon dum aŭtentigo

[ctx: Account e-mail address]
note: i18n: ectx: label, entry (Email), group (General)
en: E-mail
eo: Retpoŝto

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Email), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Email), group (General)
en: The primary e-mail address of this account
eo: La ĉefa retadreso de ĉi tiu konto

note: i18n: ectx: tooltip, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempt to automatically discover Exchange server address
eo: Provu aŭtomate malkovri Exchange-serviladreson

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (AutoDiscovery), group (General)
en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
eo: Provoj eltrovi la adreson de la servilo de Microsoft Exchange rilata al la provizita retadreso.

note: i18n: ectx: label, entry (PollInterval), group (General)
en: Poll Interval
eo: Intervalo de balotado

note: i18n: ectx: tooltip, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail
eo: Fiksas la intervalon por kontroli novan poŝton

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (PollInterval), group (General)
en: Sets the interval for checking for new mail.
eo: Fiksas la intervalon por kontroli novan poŝton.

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscription), group (General)
en: Enable Server-Side Subscriptions
eo: Ebligi Servilflankajn Abonojn

note: i18n: ectx: label, entry (ServerSubscriptionList), group (General)
en: List of folders to subscribe to
eo: Listo de dosierujoj por aboni

note: i18n: ectx: label, entry (EnableNTLMv2), group (General)
en: Enable NTLMv2 authentication
eo: Ebligu NTLMv2-aŭtentikigon

note: i18n: ectx: label, entry (UserAgent), group (General)
en: Forces a non-default User-Agent string
eo: Devigas ne-defaŭltan Uzanto-Agent-ĉenon

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2AppId), group (General)
en: OAuth2 application identifier
eo: OAuth2 aplika identigilo

note: i18n: ectx: label, entry (OAuth2ReturnUri), group (General)
en: OAuth2 return URI
eo: OAuth2 resenda URI

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyCert), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM certificate
eo: Vojo al PKey-aŭtentikiga PEM-atestilo

note: i18n: ectx: label, entry (PKeyKey), group (General)
en: Path to PKey authentication PEM private key
eo: Vojo al PKey-konfirmo PEM privata ŝlosilo

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
eo: Exchange-servilo ne agordita.

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
eo: Malsukcesis preni dosierujon.

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
eo: Ebligi servilflankajn abonojn

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
eo: Filtri dosierujojn

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
eo: Reŝargi &Liston

[ctx: @action:button]
en: &Reset
eo: &Restarigi

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
eo: Nur abonita

en: Failed to create mail item
eo: Malsukcesis krei poŝtaĵon

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
eo: Ĝisdatigo de ero malsukcesis:

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
eo: Ero ne en ordo dum prilaborado de ĝisdatiga objektorespondo.
