kdepim-runtime - en to eo translation catalogue (16 entries)

en: Incidence with uid '%1' not found.
eo: Ne trovis incidon kun uid '%1'.

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
eo: Provante skribadon al nur-lega dosierujo: '%1'

en: Calendar Folder
eo: Kalendara dosierujo

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal directory
eo: Vojo al iCal-dosierujo

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
eo: Aŭtokonserva intervalo (en minutoj).

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
eo: Ne ŝanĝi la faktajn backend-datenojn.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
eo: Dosierujo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Di&rectory:
eo: Dosie&rujo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
eo: Elektu la dosierujon kies enhavo estu reprezentita per ĉi rimedo. Se la dosierujo ne ekzistas, ĝi estos kreata.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
eo: Nur-lega

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access.
eo: Kiam nur-lega reĝimo estas ŝaltita, neniuj ŝanĝoj estos skribataj. Nur-lega reĝimo estas aŭtomate ŝaltata kiam la elektita dosiero ne subtenas skriban aliron.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
eo: Fajnigo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runingLabel)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
eo: La opcioj sur ĉi tiu paĝo permesas al vi ŝanĝi parametrojn kiuj bilancas sekurecon kaj koherecon de datumoj kontraŭ rendimento. Ĝenerale vi estu zorgema pri ĉi tieaj ŝanĝoj, la defaŭltoj estas adekvataj en pli multaj kazoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
eo: Aŭtokonserva prokrasto:

en: %v minute | %v minutes
eo[0]: %v minuto
eo[1]: %v minutoj

en: Activities
eo: Aktivecoj
