akonadi_mbox_resource - en to eo translation catalogue (37 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
eo[0]: (1 mesaĝo markita por forigo)
eo[1]: (%1 mesaĝoj markitaj por forigo)

en: Failed to fetch the collection.
eo: Malsukcesis alporti la kolekton.

en: Failed to load the mbox file
eo: Malsukcesis ŝargi la mbox-dosieron

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
eo[0]: (Forigante 1 mesaĝon)
eo[1]: (Forigante %1 mesaĝojn)

en: Failed to compact the mbox file.
eo: Malsukcesis kompakti la mbox-dosieron.

en: MBox file compacted.
eo: MBox dosiero kompaktigita.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top: 0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">La sola maniero por plene forigi poŝton de mbox-dosiero estas forigante ĝin el la fakta dosiero. Ĉar tio povas esti sufiĉe multekosta operacio, la mbox-rimedo konservas liston de forigitaj mesaĝoj. Iam ĉi tiuj mesaĝoj estas vere forigitaj de la dosiero.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left: 0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Noto:</span> La malavantaĝo de ĉi tio estas ke se la dosiero estas ŝanĝita de alia programo, la listo de forigitaj mesaĝoj ne plu povas esti fidinda kaj forigitaj mesaĝoj povus reaperi.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
eo: &Kompaktigi nun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
eo: &Neniam aŭtomate kompakti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
eo: K&ompaktigi ĉiun

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
eo: MBox-Agordoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
eo: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html> <head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top: 0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Elektu metodon por ŝlosi la mbox-dosieron kiam datumoj estas legitaj de aŭ skribita al la dosiero.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:malplena; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right: 0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Noto</span>: Por iuj metodoj vi eble bezonas instali pliajn programojn antaŭ ol ili povas esti uzataj.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
eo: Procmail ŝlosi&kdosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
eo: &Mutt-punktoŝloso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
eo: &Privilegita Mutt-punktŝloso

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
eo: Ne&e

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
eo: Neniu, la defaŭlta agordo, devus esti sekura en la plej multaj kazoj. Tamen, se programoj, kiuj ne uzas Akonadi, ankaŭ aliras la agordan mbox-dosieron, vi devos agordi taŭgan ŝlosan metodon. Notu, ke se ĉi tio estas la kazo, la rimedo kaj la aliaj programoj ĉiuj devas uzi la saman ŝlosan metodon.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
eo: MBox dosiero

en: Compact frequency
eo: Kompakta ofteco

en: Lock method
eo: Ŝlosa metodo

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
eo: MBox ne agordita.

en: MBox not loaded.
eo: MBox ne ŝargita.

en: Failed to read message with uid '%1'.
eo: Malsukcesis legi mesaĝon kun uid '%1'.

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
eo: Nur retpoŝtaj mesaĝoj povas esti aldonitaj al la MBox-rimedo.

en: Mail message not added to the MBox.
eo: Retmesaĝo ne aldonita al la MBox.

en: Could not fetch the collection: %1
eo: Ne eblis preni la kolekton: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
eo: La MBox-dosiero estis ŝanĝita per alia programo. Kopio de la nova dosiero estis farita kaj pritraktataj ŝanĝoj estas almetitaj al tiu kopio. Por eviti ke tio okazu, uzu ŝlosadon kaj certigu, ke ĉiuj programoj alirantaj la mbox uzas la saman ŝlosan metodon.

en: Failed to save mbox file to %1
eo: Malsukcesis konservi mbox-dosieron al %1

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
eo: Malsukcesis ĝisdatigi la ŝanĝitan elementon ĉar la malnova ero ne povus esti forigita Kialo: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
eo: Vojo al mbox-dosiero.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
eo: Montra nomo.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
eo: Ne ŝanĝi la realajn malantaŭajn datumojn.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
eo: Monitori dosieron por ŝanĝoj.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
eo: Periode ĝisdatigi la dosieron.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
eo: Intervalo de aŭtomata ĝisdatigo en minutoj.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
eo: Ŝlosildosiero

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
eo: Nombro da forigitaj mesaĝoj antaŭ ol purigado komenciĝas.
