akonadi_singlefile_resource - en to eo translation catalogue (42 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
eo: Dosierujaj agordoj de la risurco.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
eo: Elektu agordojn de la dosierujo, kies enhavo devus esti reprezentita per ĉi tiu rimedo.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
eo: Dosierujo

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
eo: Dosieruja Nomo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
eo: Dosieru&jo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
eo: Elektu la dosierujon, kies enhavo devus esti reprezentita per ĉi tiu rimedo. Se la dosierujo ne ekzistas, ĝi estos kreita.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
eo: Aliraj Rajtoj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
eo: Se nurlegebla reĝimo estas ebligita, neniuj ŝanĝoj estos skribitaj al la supre elektita dosierujo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
eo: Se nurlegebla reĝimo estas ebligita, neniuj ŝanĝoj estos skribitaj al la supre elektita dosierujo. Nurlegebla reĝimo estos aŭtomate ebligita se vi ne havas skriban aliron al la dosierujo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
eo: Nurlege

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
eo: Agordado

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
eo: La opcioj en ĉi tiu paĝo permesas vin ŝanĝi parametrojn, kiuj ekvilibrigas datumsekurecon kaj konsistencon kontraŭ rendimento. Ĝenerale vi devus esti singarda kun ŝanĝi ion ĉi tie, la defaŭltoj estas sufiĉe bonaj en la plej multaj kazoj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
eo: Aŭtokonserva prokrasto:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
eo: Aŭtokonserva intervalo (en minutoj).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
eo: Elektu aŭtomatan konservan intervaltempon por la rimedatumoj (en minutoj).

en: No file selected.
eo: Neniu dosiero elektita.

en: The resource not configured yet
eo: La rimedo ankoraŭ ne agordita

[ctx: @info:status]
en: Ready
eo: Preta

en: Could not create file '%1'.
eo: Ne eblis krei dosieron %1.

en: Could not read file '%1'
eo: Ne eblis legi dosieron '%1'

en: Another download is still in progress.
eo: Alia elŝuto ankoraŭ estas en progreso.

en: Another file upload is still in progress.
eo: Alia dosiera alŝuto estas ankoraŭ en progreso.

en: Downloading remote file.
eo: Elŝutante fora dosiero.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
eo: Provante skribi al nurlegebla dosiero: '%1'.

en: No file specified.
eo: Neniu dosiero specifita.

en: A download is still in progress.
eo: Elŝuto ankoraŭ estas en progreso.

en: Uploading cached file to remote location.
eo: Alŝutas kaŝmemorigitan dosieron al fora loko.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
eo: La dosiero '%1' estis ŝanĝita sur disko. Kiel antaŭzorgo, sekurkopio de ĝia antaŭa enhavo estis kreita ĉe '%2'.

en: Could not load file '%1'.
eo: Ne eblis ŝargi dosieron '%1'.

en: Could not save file '%1'.
eo: Ne eblis konservi dosieron '%1'.

en: Activities
eo: Aktivecoj

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
eo: Dosiero

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File or URL:
eo: Dosiero aŭ URL:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a local file or a remote URL to download a file from. A new local file will be created if it doesn't exist.
eo: Elektu lokan dosieron aŭ foran URL de kie elŝuti dosieron. Nova loka dosiero estos kreata se ĝi ne ekzistas.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
eo: Montrata Nomo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access or when displaying a calendar from remote URL.
eo: Kiam nurlegebla reĝimo estas ebligita, neniuj ŝanĝoj estos skribitaj. Nurlegebla reĝimo estas aŭtomate ebligita kiam la elektita dosiero ne subtenas skribaliron aŭ montrante kalendaron de fora URL.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Monitor for &changes
eo: Monitori pri ŝa&nĝoj

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible. Monitoring is not available for remote URLs.
eo: Ŝanĝoj faritaj de aliaj aplikaĵoj reŝargos la dosieron kiam monitorado estas ebligita. Sekurkopioj estos kreitaj por eviti konfliktojn kiam eble.Monitorado ne haveblas por fora URL-oj.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_PeriodicUpdate)
en: Automatically &update every
eo: Aŭtomate ĝisdatigi ĉi&ujn

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_UpdatePeriod)
en:  minutes
eo:  minutojn

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, periodicUpdateLabel)
en: Periodically updates the file. Can be used when monitoring is not available (e.g. for remote calendars).
eo: Periode ĝisdatigas la dosieron. Povas esti uzata kiam monitorado ne haveblas (ekz. por foraj kalendaroj).

[ctx: @info:status]
en: Checking file information…
eo: Kontrolanta dosierinformojn…
