akonadi_ical_resource - en to es translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
es: Ruta al archivo iCal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
es: Nombre a mostrar.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
es: No modificar los datos reales del motor.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
es: Detectar cambios en el archivo.

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
es: Intervalo de tiempo para guardar automáticamente (en minutos).

en: Incidence with uid '%1' not found.
es: No se ha encontrado la incidencia con uid «%1».

en: Calendar not loaded.
es: No se ha cargado el calendario.

en: Failed to save calendar file to %1
es: Ha fallado al guardar el archivo de calendario en %1

en: Unable to retrieve added item %1.
es: No se puede recuperar el elemento añadido %1.

en: Unable to retrieve modified item %1.
es: No se puede recuperar el elemento modificado %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
es: Nombre de archivo:
