akonadi_vcard_resource - en to es translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
es: Archivo de libreta de direcciones vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
es: Contacto con uid «%1» no encontrado.

en: Unable to open vCard file '%1'.
es: No se puede abrir el archivo vCard «%1».

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
es: Ruta al archivo vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
es: Nombre a mostrar.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
es: No modificar los datos reales del motor.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
es: Detectar cambios en el archivo.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
es: Nombre de archivo:
