akonadi_vcard_resource - en to et translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
et: vCardi aadressiraamatu fail

en: Contact with uid '%1' not found.
et: Kontakti UID-ga "%1" ei leitud.

en: Unable to open vCard file '%1'.
et: vCardi faili '%1' avamine nurjus.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
et: vCardi faili asukoht.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
et: Näidatav nimi.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
et: Taustaprogrammi tegelikke andmeid ei muudeta.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
et: Faili muutuste jälgimine.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
et: Failinimi:
