akonadi_birthdays_resource - en to et translation catalogue (10 entries)

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
et: Meeldetuletus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
et: Meeldetuletuse mää&ramine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
et: M&eeldetuletus enne sündmust:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
et: &Filtreerimine kategooriati

en: Birthdays & Anniversaries
et: Sünni- ja aastapäevad

en: %1's birthday
et: %1: sünnipäev

en: Birthday
et: Sünnipäev

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
et: %1 ja %2: aastapäev

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
et: %1: aastapäev

en: Anniversary
et: Aastapäev
