kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (12 entries)

en:  day |  days
eu[0]:  egun
eu[1]:  egun

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
eu: Oroigarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
eu: Ezarri o&roigarria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
eu: O&roitu ekitaldi aurretik:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
eu: Iragazi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
eu: Ira&gazi kategoriaren arabera

en: Birthdays & Anniversaries
eu: Urtemugak eta urteurrenak

en: %1's birthday
eu: %1(e)n urtemuga

en: Birthday
eu: Urtemuga

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
eu: %1 eta %2(r)en urteurrena

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
eu: %1(e)n urteurrena

en: Anniversary
eu: Urteurrena
