kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (114 entries)

[ctx: @title:window]
en: DAV Resource Configuration
eu: DAV baliabidea konfiguratzea

en: URL
eu: URLa

en: Days
eu: Egunak

en: Months
eu: Hilabeteak

en: Years
eu: Urteak

en: Another configuration entry already uses the same URL/protocol couple.
    Please use a different URL
eu: Beste konfigurazio-sarrera batek dagoeneko URL/protokolo bikote bera erabiltzen du.
    Mesedez erabili URL ezberdina

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Display name:
eu: Bistaratzeko izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Refresh every:
eu: Freskatu horrenbestero:

note: i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, kcfg_refreshInterval)
en: Never
eu: Inoiz ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: minutes
eu: minutu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password:
eu: Pasahitza:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Select this if your calendars contain a lot of events and the server cannot fulfill the requests
eu: Hautatu hau egutegiek gertaera pila bat badituzte eta zerbitzariak ezin baditu eskaerak bete

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_limitSyncRange)
en: Limit CalDav retrieval time range
eu: Mugatu «CalDav» eskuratzeko denbora barrutia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Only sync events more recent than
eu: sink. bakarrik hau baino berriagoak diren ekitaldiak,

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_41)
en: Server Configuration:
eu: Zerbitzariaren konfigurazioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: Add
eu: Gehitu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, searchButton)
en: Search
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: Remove
eu: Kendu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, editButton)
en: Edit
eu: Editatu

en: Invalid username/password
eu: Erabiltzaile-izen/pasahitz baliogabea

en: Access forbidden
eu: Sarbidea debekatuta

en: Resource not found
eu: Baliabidea ez da aurkitu

en: HTTP error
eu: HTTP errorea

en: There was a problem with the request.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da.
    %1 (%2).

en: Protocol for the collection does not support MULTIGET
eu: Bildumarako protokoloak ez du onartzen MULTIGET

en: The server encountered an error that prevented it from completing your request: %1 (%2)
eu: Zerbitzariak zure eskaera osatzea eragotzi dion errore bat aurkitu du: %1 (%2)

en: There was a problem with the request. The collection has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Bilduma ez da zerbitzaritik ezabatu.
    %1 (%2)

en: Invalid responses from backend
eu: Bizkarraldekoaren erantzun baliogabea

en: Error setting focus for XQuery
eu: «XQuery»ri arreta ezartzeko errorea

en: Invalid XQuery submitted by DAV implementation
eu: DAV inplementazioak «XQuery» baliogabea igorri du

en: There was a problem with the request. The collection has not been modified on the server.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Bilduma ez da zerbitzarian aldatu.
    %1 (%2).

en: No properties to change or remove
eu: Ez dago aldatu edo kentzeko aukerarik

en: There was an error when modifying the properties
eu: Errore bat egon da propietateak aldatzean

en: 
    The server returned more information:
    %1
eu: 
    Zerbitzariak informazio gehiago itzuli du:
    %1

en: There was a problem with the request. The item has not been created on the server.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Elementua ez da zerbitzarian sortu.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item has not been deleted from the server.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Elementua ez da zerbitzaritik ezabatu.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request. The item was not modified on the server.
    %1 (%2).
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Bilduma ez da zerbitzarian aldatu.
    %1 (%2).

en: There was a problem with the request.
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da.

en: There was a problem with the request. The requested MIME types are not supported.
eu: Eskaerarekin arazo bat egon da. Eskatutako MIME-mota motak ez dira onartzen.

en: No schedule-outbox found for %1
eu: Ez da %1(e)rako programazioaren irteera-ontzirik aurkitu

en: Invalid response from the server
eu: Zerbitzariaren erantzun baliogabea

en: Unable to parse free-busy data received
eu: Ez da jasotako libre/lanpetuta datuen azterketa-sintaktikoa gainditzeko gai

en: Unable to retrieve free-busy info while offline
eu: Ez da libre/lanpetuta informazioa lerroz-kanpo dagoela eskuratzeko gai

en: Fetching collections
eu: Bildumak eskuratzen

en: Asked to retrieve items for an unknown collection: %1
eu: Bilduma ezezagun baterako datuak eskuratzeko galdetu du: %1

en: Invalid collection for item %1.
eu: %1 elementurako bilduma baliogabea.

en: Unable to modify collection: %1
eu: Ez da bilduma aldatzeko gai: %1

en: Unable to remove collection: %1
eu: Ez da bilduma kentzeko gai: %1

en: Unable to retrieve collections: %1
eu: Ez da bildumak eskuratzeko gai: %1

en: Unable to retrieve items: %1
eu: Ez da elementuak eskuratzeko gai: %1

en: Unable to retrieve item: %1
eu: Ez da elementua eskuratzeko gai: %1

en: Unable to retrieve item: failed to parse item data. Maybe it was deleted already.
eu: Ez da elementua eskuratzeko gai: elementuaren datuen azterketa-sintaktikoa huts egin du. Agian dagoeneko ezabatu da.

en: Unable to add item: %1
eu: Ez da elementua gehitzeko gai: %1

en: Unable to change item: %1
eu: Ez da elementua aldatzeko gai: %1

en: Unable to remove item: %1
eu: Ez da elementua kentzeko gai: %1

en: The resource is not configured yet
eu: Baliabidea ez dago konfiguratuta oraindik

note: i18n: ectx: label, entry (settingsVersion), group (General)
en: Settings Version
eu: Ezarpenen bertsioa

note: i18n: ectx: label, entry (displayName), group (General)
en: Display name
eu: Azaltzeko izena

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
eu: Freskatu horrenbestero:

note: i18n: ectx: label, entry (remoteUrls), group (General)
en: Remote URLs
eu: Kendu URLak

note: i18n: ectx: label, entry (defaultUsername), group (General)
en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: label, entry (limitSyncRange), group (General)
en: Limit the events retrieval to the specified time range
eu: Mugatu ekitaldiak eskuratzeko denbora zehaztutako denbora barrutira

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartNumber), group (General)
en: Period for which to retrieve events, quantity
eu: Gertaerak berreskuratzeko aldia, kopurua

note: i18n: ectx: label, entry (syncRangeStartType), group (General)
en: Period for which to retrieve events, type
eu: Gertaerak berreskuratzeko aldia, mota

note: i18n: ectx: label, entry (collectionsUrlsMappings), group (General)
en: String representation of the mappings between discovered collections and configured URLs
eu: Aurkitutako bildumen eta konfiguratutako URLen arteko mapatzearen kate irudikapena

note: i18n: ectx: label, entry (readOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
eu: Ez aldatu uneko bizkarraldekoaren datuak.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountId), group (General)
en: The account id in WebAccounts framework.
eu: WebAccounts azpiegiturako kontuaren IDa.

note: i18n: ectx: label, entry (AccountServices), group (General)
en: Account enabled services
eu: Kontua gaituta duten zerbitzuak

[ctx: @title:window]
en: Search
eu: Bilatu

en: Add Selected Items
eu: Gehitu hautatutako elementuak

en: An error occurred when executing search:
    %1
eu: Errore bat gertatu da bilaketa exekutatzean:
    %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useDefaultCreds)
en: Use global creden&tials
eu: Erabili egiaz&tagiri globalak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, useSpecificCreds)
en: Use specific credentials
eu: Erabili berariazko egiaztagiriak

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, credentialsGroup)
en: Credentials
eu: Egiaztagiriak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Password
eu: Pasahitza

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Search URL
eu: Bilatu URLa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Search for
eu: Bilatu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a person named
eu: izen hau duen pertsona bat

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, searchType)
en: a contact with email
eu: e-posta hau duen kontaktu bat

en: A password is required for user %1
eu: %1 erabiltzailerako pasahitz bat behar da

en: Password:
eu: Pasahitza:

[ctx: @title:window]
en: DAV groupware configuration wizard
eu: DAV talde-laneko aplikazioak konfiguratzeko morroia

en: Login Credentials
eu: Saio-hasteko egiaztagiria

en: Enter your credentials to login to the groupware server
eu: Sartu talde-lanerako zerbitzarian saio-hasteko zure egiaztagiria

en: User:
eu: Erabiltzailea:

en: No, choose another server
eu: Ez, aukeratu beste zerbitzari bat

en: Predefined provider found
eu: Aurrez-definitutako hornitzaile bat aurkitu da

en: Select if you want to use the auto-detected provider
eu: Hautatu auto-antzemandako hornitzailea erabili nahi baduzu

en: Based on the email address you used as a login, this wizard
    can configure automatically an account for %1 services.
    Do you wish to do so?
eu: Saio-hasteko eman duzun e-posta helbidean oinarrituta, morroi
    honek %1 zerbitzuetarako kontu bat automatikoki konfigura dezake.
    Hori egin nahi duzu?

en: Yes, use %1 as provider
eu: Bai, erabili %1 hornitzaile gisa

en: Groupware Server
eu: Talde-lanerako zerbitzaria

en: Select the groupware server the resource shall be configured for
eu: Hautatu baliabidea zein talde-lanerako zerbitzarirako konfiguratu behar den

en: Use one of those servers:
eu: Erabili zerbitzari horietako bat:

en: Configure the resource manually
eu: Konfiguratu baliabidea eskuz

en: Connection
eu: Konexioa

en: Enter the connection information for the groupware server
eu: Sartu talde-lanerako zerbitzarirako konexioaren informazioa

en: Host
eu: Ostalaria

en: Installation path
eu: Instalazioaren bide-izena

en: Use secure connection
eu: Erabili konexio segurua

en: Final URL (CalDav)
eu: Amaierako URLa (CalDav)

en: Final URL (CardDav)
eu: Amaierako URLa (CardDav)

en: Final URL (GroupDav)
eu: Amaierako URLa (GroupDav)

en: Test Connection
eu: Probako konexioa

en: You can test now whether the groupware server can be accessed with the current configuration
eu: Talde-lanerako zerbitzaria uneko konfigurazioarekin atzi daitekeen proba dezakezu orain

en: An error occurred: %1
eu: Errore bat gertatu da: %1

en: Connected successfully
eu: Konexio arrakastatsua

en: Display Name
eu: Bistaratzeko izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteProtocol)
en: Access protocol:
eu: Atzipen-protokoloa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Remote URL:
eu: Urruneko URLa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label1)
en: Access:
eu: Sarbidea:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, collectionsLabel)
en: Discovered collections:
eu: Aurkitutako bildumak:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchButton)
en: Fetch
eu: ekarri
