kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Directory settings of the resource.
eu: Baliabidearen direktorioaren ezarpenak.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTabWidget, tabWidget)
en: Select settings of the directory whose contents should be represented by this resource.
eu: Hautatu baliabide honek ordezkatu beharko lukeen edukia duen direktorioaren ezarpenak.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
eu: Direktorioa

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
eu: Direktorioaren izena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
eu: Dire&ktorioa:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
eu: Hautatu baliabide honek ordezkatu beharko lukeen edukia duen direktorioa. Direktorioa ez badago, sortu egingo du.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
eu: Sartzeko eskubideak

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above.
eu: Soilik irakurtzeko modua gaituta badago, goran hautatutako direktorioari ez zaio aldaketarik egingo.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
eu: Soilik irakurtzeko modua gaituta badago, goran hautatutako direktorioari ez zaio aldaketarik egingo. Soilik irakurtzeko modua automatikoki gaituko da direktoriora idazteko sarbiderik ez baduzu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
eu: Irakurtzeko soilik

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
eu: Puntuan jartzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
eu: Orri honetako aukerei esker, datuen segurtasuna eta koherentzia errendimenduarekiko orekatzen dituzten parametroak alda ditzakezu. Oro har, kontuz ibili behar duzu hemen edozer aldatzeko, lehenespenak nahiko onak dira kasu gehienetan.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
eu: Auto-gordetzeko atzerapena:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Autosave interval time (in minutes).
eu: Auto-gordetzeko denbora-tartea (minututan).

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_AutosaveInterval)
en: Select autosave interval time for the resource data (in minutes).
eu: Hautatu baliabidearen datuentzako auto-gordetzeko denbora-tartea (minututan).

en: No file selected.
eu: Ez da fitxategirik aukeratu.

en: The resource not configured yet
eu: Baliabidea oraindik konfiguratu gabe

[ctx: @info:status]
en: Ready
eu: Prest

en: Could not create file '%1'.
eu: Ezin izan du '%1' fitxategia sortu.

en: Could not read file '%1'
eu: Ezin du '%1' fitxategia irakurri.

en: Another download is still in progress.
eu: Beste zama-jaiste bat oraindik martxan dago.

en: Another file upload is still in progress.
eu: Beste zama-igotze bat oraindik martxan dago.

en: Downloading remote file.
eu: Urruneko fitxategi bat zama-jaistea.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
eu: Soilik irakurtzekoa den fitxategi batean idazten saiatzen: '%1'.

en: No file specified.
eu: Ez da fitxategirik zehaztu.

en: A download is still in progress.
eu: Zama-jaiste bat oraindik martxan dago.

en: Uploading cached file to remote location.
eu: Cacheratutako fitxategia urruneko kokalekura zama-igotzea.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
eu: '%1' fitxategia diskoan aldatu da. Badaezpada ere, bere aurreko edukiaren babes-kopia bat sortu da '%2'(e)an.

en: Could not load file '%1'.
eu: Ezin du fitxategia zamatu '%1'.

en: Could not save file '%1'.
eu: Ezin izan du '%1' fitxategia gorde.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
eu: Fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, filenameLabel)
en: File Name:
eu: Fitxategi-izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, pathLabel)
en: Select a file. A new file will be created if it doesn't exist. You can also use a URL, but in that case, monitoring for file changes is not possible.
eu: Hautatu fitxategi bat. Fitxategi berri bat sortuko da existitzen ez bada. URL bat ere erabil dezakezu, baina hori eginez gero, fitxategi aldaketak gainbegiratzea ez da posible.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, displayNameLabel)
en: Display Name:
eu: Azaldu beharreko izena:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, readOnlyLabel)
en: When read-only mode is enabled, no changes will be written. Read-only mode is automatically enabled when the selected file does not support write access.
eu: Soilik irakurtzeko modua gaituta dagoenean, ez da aldaketarik idatziko. Soilik irakurtzeko modua automatikoki gaitzen da hautatutako fitxategiak ez duenean idazteko sarrerarik onartzen.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
eu: Gaitu fitxategi-gain&begiratzea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, monitoringLabel)
en: Changes made by other applications will reload the file when monitoring is enabled. Backups will be created to avoid conflicts when possible.
eu: Beste aplikazioek egindako aldaketek, gainbegiratzea gaituta dagoenean, fitxategia birzamatzea eragingo dute. Gatazkak saihesteko, ahal denean, babes-kopiak sortuko dira.

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
eu: Fitxategi-informazioa ikuskatzen...
