kdepim-runtime - en to eu translation catalogue (38 entries)

en: (1 message marked for deletion) | (%1 messages marked for deletion)
eu[0]: (mezu 1 ezabatzeko markatuta)
eu[1]: (%1 mezu ezabatzeko markatuta)

en: Failed to fetch the collection.
eu: Bilduma ekartzea huts egin du.

en: Failed to load the mbox file
eu: «Mbox» fitxategia zamatzea huts egin du

en: (Deleting 1 message) | (Deleting %1 messages)
eu[0]: (mezu 1 ezabatzea)
eu[1]: (%1 mezu ezabatzea)

en: Failed to compact the mbox file.
eu: «Mbox» fitxategia trinkotzea huts egin du.

en: MBox file compacted.
eu: «Mbox» fitxategia trinkotu da.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The only way to fully remove a mail from an mbox file is by removing it from the actual file. As this can be a rather expensive operation, the mbox resource keeps a list of deleted messages. Once in a while these messages are really removed from the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note:</span> The downside of this is that if the file is changed by another program, the list of deleted messages cannot be trusted any longer and deleted messages might reappear.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">posta bat mbox fitxategi batetik erabat ezabatzeko bide bakarra fitxategitik bertatik kentzea da. Hori eragiketa nahiko garestia denez, «mbox» baliabideak ezabatutako mezuen zerrenda bat mantentzen du. Noizean behin, mezu horiek fitxategitik kentzen dira.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oharra:</span>Horren desabantaila da, fitxategia beste programa batekin aldatuz gero, ezabatutako mezuen zerrenda ez dela fidagarria eta ezabatutako mezuak berriro ager daitezkeela.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, compactButton)
en: &Compact now
eu: Trin&kotu orain

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, never)
en: &Never compact automatically
eu: Ez trinkotu i&noiz automatikoki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, per_x_messages)
en: C&ompact every
eu: Trin&kotu hainbestero

note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_MessageCount)
en: msg
eu: mezua

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, LockFilePage)
en: MBox Settings
eu: «Mbox»en ezarpenak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select a method to lock the mbox file when data is read from or written to the file.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Note</span>: For some methods you might need to install additional software before they can be used.</p></body></html>
eu: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Hautatu «mbox» fitxategian datuak irakurri edo idaztean giltzatzeko metodoa.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Oharra</span>: Metodo batzuetarako baliteke haiek erabili ahal izateko software osagarria instalatu behar izatea.</p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, procmail)
en: Procmail loc&kfile
eu: Procmail &giltzatzeko-fitxategia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock)
en: &Mutt dotlock
eu: &Mutt «dotlock»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, mutt_dotlock_privileged)
en: M&utt dotlock privileged
eu: M&utt dotlock pribilegiatua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, none)
en: Non&e
eu: Bat ere &ez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: None, the default configuration, should be safe in most cases.  However, if programs that do not make use of Akonadi are also accessing the configured mbox file, you will need to set an appropriate locking method. Note that if this is the case, the resource and the other programs must all use the same locking method.
eu: Batere ez, lehenetsitako konfigurazioa, kasu gehienetan segurua izan beharko litzateke. Hala ere, Akonadi erabiltzen ez duten programek ere konfiguratutako «mbox» fitxategia atzitzen badute, giltzatzeko metodo egoki bat ezarri behar duzu. Kontuan izan, hala bada, baliabideak eta beste programek, guztiek erabili behar dutela giltzatzeko metodo bera.

[ctx: Filedialog filter for *.mbox]
en: MBox file
eu: «Mbox» fitxategia

en: Compact frequency
eu: Trinkotzeko maiztasuna

en: Lock method
eu: Giltzatze metodoa

[ctx: @info:status]
en: MBox not configured.
eu: «Mbox» konfiguratu gabe.

en: MBox not loaded.
eu: «Mbox» zamatu gabe.

en: Failed to read message with uid '%1'.
eu: '%1' UID duen mezua irakurtzea huts egin du.

en: Only email messages can be added to the MBox resource.
eu: E-posta mezuak baino ezin dira gehitu «Mbox» baliabidera.

en: Mail message not added to the MBox.
eu: Posta mezua ez da «Mbox»era gehitu.

en: Could not fetch the collection: %1
eu: Ezin izan du bilduma ekarri: %1

en: The MBox file was changed by another program. A copy of the new file was made and pending changes are appended to that copy. To prevent this from happening use locking and make sure that all programs accessing the mbox use the same locking method.
eu: Beste programa batek «Mbox» fitxategia aldatu du. Fitxategi berriaren kopia bat egin da eta egiteko zeuden aldaketak kopia horretan erantsita daude. Horrelakorik gerta ez dadin, giltzatzea erabili, eta ziurtatu mbox atzitzen duten programa guztiek giltzatzeko metodo bera erabiltzen dutela.

en: Failed to save mbox file to %1
eu: «Mbox» fitxategia %1(e)an gordetzea huts egin du

en: Failed to update the changed item because the old item could not be deleted Reason: %1
eu: Aldatutako elementua eguneratzea huts egin du, elementu zaharra ezin izan duelako ezabatu Arrazoia: %1

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to mbox file.
eu: «Mbox» fitxategirako bide-izena.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
eu: Azaldutako izena.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
eu: Ez aldatu egungo bizkarraldekoaren datuak.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
eu: Gainbegiratu fitxategiaren aldaketak.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
eu: Fitxategia aldizka eguneratu.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
eu: Automatikoki eguneratzeko denbora-tartea minututan.

note: i18n: ectx: label, entry (Lockfile), group (Locking)
en: Lockfile
eu: Gitzatzeko fitxategia

note: i18n: ectx: label, entry (MessageCount), group (Compacting)
en: Number of deleted messages before a purge is started.
eu: Erabat kentzen hasi baino lehen ezabatu beharreko mezu-kopurua.
