akonadi_birthdays_resource - en to fi translation catalogue (12 entries)

en:  day |  days
fi[0]:  päivä
fi[1]:  päivää

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
fi: Muistutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
fi: Aseta &muistutus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
fi: M&uistuta ennen tapahtumaa:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filter
fi: Suodatin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
fi: Suodata &luokkien mukaan

en: Birthdays & Anniversaries
fi: Syntymä- ja vuosipäivät

en: %1's birthday
fi: %1: syntymäpäivä

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
fi: %1 ja %2: vuosipäivä

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
fi: Henkilön %1: vuosipäivä

en: Anniversary
fi: Vuosipäivä
