kdepim-runtime - en to fi translation catalogue (30 entries)

en: EteSync Resource
fi: EteSync-resurssi

en: Temporary server error
fi: Väliaikainen palvelinvirhe

en: You do not have permission to perform this action.
fi: Sinulla ei ole käyttöoikeuksia tähän toimenpiteeseen.

en: Permission denied
fi: Ei käyttöoikeutta

en: A server error occurred.
fi: Sattui palvelinvirhe.

en: Server error
fi: Palvelinvirhe

en: Your EteSync credentials were changed. Please click OK to re-enter your credentials.
fi: EteSync-todennustietosi ovat muuttuneet. Syötä ne uudelleen napsauttamalla OK.

en: Credentials Changed
fi: Todennustiedot ovat muuttuneet

en: Cannot retrieve items - account is null
fi: Tietueita ei voi noutaa: tili on tyhjä

en: Could not get etesyncCollection from cache '%1'
fi: eteSyncCollection-tietuetta ei saatu noudetuksi välimuistista ”%1”

en: Could not create new etesyncItem '%1'
fi: Uutta etesyncItem-tietuetta ”%1” ei saatu luoduksi

en: Could not get etesyncItem from cache '%1'
fi: eteSyncItem-tietuetta ei saatu noudetuksi välimuistista ”%1”

en: Could not create new etesyncCollection
fi: Uutta etesyncCollection-tietuetta ei voitu luoda

en: Something went wrong
fi: Jotakin meni vikaan

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
fi: Palvelimen verkko-osoite

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the EteSync server, should be something like https://myserver.org/
fi: EteSync-palvelimen verkko-osoite, jonka tulisi olla muotoa https://omapalvelin.fi/

[ctx: the username to login on server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
fi: Käyttäjätunnus

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the EteSync server
fi: EteSync-palvelimeen kirjauduttaessa käytettävä käyttäjätunnus

note: i18n: ectx: label, entry (BasePath), group (General)
en: Path to base directory
fi: Peruskansion polku

[ctx: @title:window]
en: EteSync configuration wizard
fi: Opastettu EteSync-asetus

en: Login Credentials
fi: Todennustiedot

en: Enter your credentials to login to the EteSync server
fi: Anna todennustiedot EteSync-palvelimeen kirjautumiseksi

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Advanced settings
fi: Lisäasetukset

en: Server:
fi: Palvelin:

en: 🛈 The password field is empty because EteSync does not store it for security reasons.
fi: 🛈 Salasanakenttä on tyhjä, koska EteSync ei turvallisuussyistä tallenna salasanaa.

en: Please ensure that the server URL is correct. The URL should start with http:// or https://.
fi: Varmista, että palvelimen verkko-osoite on oikein. Sen tulisi alkaa http:// tai https://.

en: Could not connect to the server. Please ensure that the server URL is correct.
fi: Palvelimeen ei saada yhteyttä. Varmista, että palvelimen verkko-osoite on oikein.

en: EteSync server not found. Please ensure that the server URL is correct.
fi: EteSync-palvelinta ei löytynyt. Varmista, että palvelimen verkko-osoite on oikein.
