akonadi_imap_resource - en to fi translation catalogue (157 entries)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
fi: IMAP-kansiota ”%1” ei voi lisätä yläkansioon ”%2”, jota ei ole olemassa.

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
fi: Kansion ”%1” luonti IMAP-palvelimella epäonnistui.

en: Failed to subscribe to the folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
fi: IMAP-palvelimen kansiota ”%1” ei saatu tilatuksi. Se häviää seuraavassa synkronoinnissa. Käytä tilausikkunaa estääksesi tämän

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
fi: Joitakin merkintöjä ei onnistuttu kirjoittamaan IMAP-palvelimen kohteeseen ”%1”. %2

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
fi: Vasta luodun viestin tunnistetta ei saatu selville palvelimesta

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
fi: IMAP-kansiota ”%1” ei voi muuttaa, koska sitä ei ole palvelimella.

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
fi: Kohteen ”%1” ACL:t pitää ensin noutaa IMAP-palvelimelta. Ohitetaan ACL-muutos

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
fi: Kansion nimen muuttaminen epäopnnistui, palautetaan kansioluettelo.

en: Failed to subscribe to the renamed folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
fi: IMAP-palvelimen nimeään muuttanutta kansiota ”%1” ei saatu tilatuksi. Se häviää seuraavassa synkronoinnissa. Käytä tilausikkunaa estääksesi tämän

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
fi: IMAP-palvelimen kohteen ”%1” joitakin ACL:iä ei saatu kirjoitetuksi. %2

en: IMAP Account
fi: IMAP-tili

[ctx: @title:window]
en: IMAP Account Settings
fi: IMAP-tiliasetukset

note: i18n: ectx: label, entry (ImapServer), group (network)
en: IMAP server
fi: IMAP-palvelin

note: i18n: ectx: label, entry (ImapPort), group (network)
en: Defines the port the IMAP service is running on
fi: Määrittää portin, jossa IMAP-palvelu on käynnissä

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
fi: Käyttäjätunnus

note: i18n: ectx: label, entry (Safety), group (network)
en: Defines the encryption type to use
fi: Määrittää käytettävän salaustavan

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideEncryption), group (network)
en: Override configured encryption mode
fi: Ohita asetettu salausmenetelmä

note: i18n: ectx: label, entry (Authentication), group (network)
en: Defines the authentication type to use
fi: Määrittää käytettävän tunnistautumistavan

note: i18n: ectx: label, entry (SubscriptionEnabled), group (network)
en: Defines if the server side subscription is enabled
fi: Määrittää, käytetäänkö palvelinpuolen tilauksia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProxyCheck) i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (network)
en: Connect using the system proxy settings
fi: Yhdistä järjestelmän välityspalvelinasetuksin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProxy), group (network)
en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
fi: Jos valittu, yhdistettäessä sähköpostipalvelimeen käytetään järjestelmän välityspalvelinasetuksia.Jos valittu, yhdistettäessä sähköpostipalvelimeen käytetään järjestelmän välityspalvelinasetuksia.

note: i18n: ectx: label, entry (DisconnectedModeEnabled), group (cache)
en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
fi: Määrittää, tallennetaanko kaikki IMAP-tieto paikalliseen välimuistiin

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckEnabled), group (cache)
en: Defines if interval checking is enabled.
fi: Määrittää, tarkistetaanko posti määrävälein.

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckTime), group (cache)
en: Check interval in minutes
fi: Tarkistusväli minuuteissa

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveMetadataOnFolderListing), group (cache)
en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
fi: Määrittää, noudetaanko postilaatikoiden merkinnät, ACL:t ja tilavaraustieto
                 myös kun postilaatikoita luetellaan.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticExpungeEnabled), group (cache)
en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
fi: Määrittää, annetaanko tyhjennyskomento automaattisesti. Muulloin käyttäjän tulisi
                 antaa se itse D-Bus-liittymän kautta.

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollection), group (cache)
en: Define which folder is used for trash
fi: Määrittää, mitä kansiota käytetään roskakorina

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollectionMigrated), group (cache)
en: Define if the trash collection received the special attribute
fi: Määrittää, saiko roskakokoelma erityismääritettä

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultIdentity), group (cache)
en: Define if account uses the default identity
fi: Määrittää, käyttääkö tili oletushenkilöyttä

note: i18n: ectx: label, entry (AccountIdentity), group (cache)
en: Identity account
fi: Henkilöystili

note: i18n: ectx: label, entry (KnownMailBoxes), group (cache)
en: List of mailbox names reported by the server the last time
fi: Palvelimen viimeksi ilmoittamien postilaatikoiden luettelo

note: i18n: ectx: label, entry (IdleRidPath), group (idle)
en: RID path to the mailbox to watch for changes
fi: Tarkkailtavan postilaatikon RID-polku

note: i18n: ectx: label, entry (SieveSupport), group (siever)
en: Define if server supports sieve
fi: Määrittää, tukeeko palvelin Sieveä

note: i18n: ectx: label, entry (SieveReuseConfig), group (siever)
en: Define if we reuse host and login configuration
fi: Määrittää, käytetäänkö samoja kone- ja tunnistautumisasetuksia kuin muualla

note: i18n: ectx: label, entry (SievePort), group (siever)
en: Define sieve port
fi: Määritä Sieve-portti

note: i18n: ectx: label, entry (SieveAlternateUrl), group (siever)
en: Define alternate URL
fi: Määritä vaihtoehtoinen verkko-osoite

note: i18n: ectx: label, entry (AlternateAuthentication), group (siever)
en: Defines the authentication type to use for alternate server
fi: Määrittää vaihtoehtoiselle palvelimelle käytettävän tunnistautumistavan

note: i18n: ectx: label, entry (SieveVacationFilename), group (siever)
en: Define default sieve vacation filename
fi: Määrittää Sieve-lomatiedon oletustiedostonimen

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomUsername), group (siever)
en: Define username used from custom server sieve url
fi: Määritä käyttäjätunnus, jota käyettään mukautetun palvelimen Sieve-URL:stä

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomAuthentification), group (siever)
en: Defines the type of identification used by custom sieve server
fi: Määrittää mukautetun Sieve-palvelimen käyttämän tunnistautumistavan

en: No server configured yet.
fi: Palvelinta ei ole vielä määritetty.

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
fi: Palvelinpuolen tilaus

en: Connection established.
fi: Yhteys muodostettu.

en: Server is not available.
fi: Palvelin ei ole käytettävissä.

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
fi: Lisätään tietue kokoelmaan ”%1”.

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
fi: Päivitetään tietue kokoelmassa ”%1”.

[ctx: @info:status]
en: Updating items
fi: Päivitetään tietueita

[ctx: @info:status]
en: Removing items
fi: Poistetaan tietueita

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
fi: Siirretään tietueita kokoelmasta ”%1” kokoelmaan ”%2”

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
fi: Noudetaan kansioita

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
fi: Noudetaan kansion ”%1” lisätietoja

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
fi: Luodaan kansio ”%1”

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
fi: Päivitetään kansio ”%1”

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
fi: Poistetaan kansio ”%1”

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
fi: Siirretään kansio ”%1” kansiosta ”%2” kansioon ”%3”

[ctx: @info:status]
en: Searching...
fi: Etsitään…

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
fi: IMAP-kansiota ”%1” ei voi siirtää, koska sitä ei ole palvelimella.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
fi: IMAP-kansiota ”%1” ei voi siirtää kohteesta ”%2”, koska kohdetta ”%2” ei ole palvelimella.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
fi: IMAP-kansiota ”%1” ei voi siirtää kohteeseen ”%2”, koska kohdetta ”%2” ei ole palvelimella.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
fi: Viestiä ei voi siirtää, koska sitä ei ole palvelimella.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
fi: Viestiä ei voi siirtää kohteesta ”%1”, koska tätä kohdetta ei ole palvelimella.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
fi: Viestiä ei voi siirtää kohteeseen ”%1”, koska tätä kohdetta ei ole palvelimella.

en: Failed to move item, it has no message payload. Remote id: %1
fi: Tietuetta ei saatu siirretyksi, koska sillä ei ole sisältöä. Etätunniste: %1

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
fi: Kansion ”%1” viestiä ei onnistuttu merkitsemään poistettavaksi IMAP-tilillä. Se palaa näkyviin seuraavassa synkronoinnissa.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
fi: Kansion poistaminen epäonnistui, palautetaan kansioluettelo.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
fi: Poistettavaa kansiota ei löytynyt, palautetaan kansioluettelo.

en: Restarting item retrieval.
fi: Käynnistetään tietueiden noutoa uudelleen.

en: Unable to connect to the IMAP server.
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä.

en: Connection lost
fi: Yhteys katkesi

en: killed
fi: tapettu

en: <p>Your access rights to folder <b>%1</b> have been restricted, it will no longer be possible to add messages to this folder.</p>
fi: <p>Kansion <b>%1</b> käyttöoikeuksiasi on rajoitettu eikä viestien lisääminen kansioon ole enää mahdollista.</p>

en: Access rights revoked
fi: Käyttöoikeudet peruttu

en: Inbox
fi: Saapuva

en: Shared Folders
fi: Jaetut kansiot

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
fi: Noudetaan viestien puuttuvia runkoja kansiossa %3: %1/%2

en: Remote id is empty or invalid
fi: Etätunniste on tyhjä tai virheellinen

en: No message retrieved, failed to read the message.
fi: Yhtään viestiä ei noudettu, koska viestin lukeminen epäonnistui.

en: No message retrieved, server reply was empty.
fi: Viestejä ei noudettu: palvelimen vastaus oli tyhjä.

en: Invalid search
fi: Virheellinen haku

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
fi: Palvelintiedot

en: Resource not synchronized yet.
fi: Resurssia ei ole vielä synkronoitu.

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
fi: IMAP-palvelimeen %1 ei saatu yhteyttä.
    %2

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä.
    %1

en: Disconnected from server during login.
fi: Yhteys palvelimeen katkaistiin tunnistauduttaessa.

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
fi: IMAP-palvelimeen %1 ei saatu luoduksi ylimääräistä yhteyttä.

en: Could not read the password: user rejected wallet access
fi: Salasanaa ei voitu lukea: käyttäjä torjui pääsyn lompakkoon.

en: Empty password
fi: Tyhjä salasana

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
fi: Pyysit TLS/SSL:ää yhteydenotossa kohteeseen %1, mutta järjestelmääsi ei tunnu asetetun siihen.

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
fi: IMAP-palvelimeen ei saatu yhteyttä.
    %1

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
fi: IMAP-palvelimen %1 tukemia ominaisuuksia ei voitu testata.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
fi: IMAP-palvelimen tukemia ominaisuuksia ei voitu testata.
    %1

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
fi: IMAP-palvelinta %1 ei voi käyttää, koska jotkin vaaditut kyvyt puuttuvat: %2. Pyydä järjestelmän ylläpitäjää päivittämään palvelin.

en: Disconnected during login.
fi: Yhteys katkaistiin tunnistauduttaessa.

en: The server for account "%2" refused the supplied username and password.
    Do you want to go to the settings, have another attempt at logging in, or do nothing?
    
    %1
fi: Tilin ”%2” palvelin hylkäsi tarjotun käyttäjätunnuksen ja salasanan.
    Haluatko siirtyä asetuksiin, yrittää kirjautumista uudelleen vai olla tekemättä mitään?
    
    %1

[ctx: @title:window]
en: Could Not Authenticate
fi: Tunnistautuminen epäonnistui

en: Account Settings
fi: Tilin asetukset

[ctx: Input username/password manually and not store them]
en: Try Again
fi: Yritä uudelleen

en: Please enter password for user '%1' on IMAP server '%2'.
fi: Anna käyttäjätunnuksen ”%1” salasana IMAP-palvelimeen ”%2”.

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Clear text
fi: Paljas teksti

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Anonymous
fi: Nimetön

en: Archive Folder
fi: Arkistokansio

en:  minute |  minutes
fi[0]:  minuutti
fi[1]:  minuuttia

en: Identity:
fi: Henkilöys:

en: You have changed the address of the server. Even if this is the same server as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
fi: Olet muuttanut palvelimen osoitetta. Vaikka tämä olisi sama palvelin kuin aikaisemmin, tilin kaikki sähköpostit täytyy ladata nyt uudelleen. Haluatko varmasti jatkaa?

en: Server address change
fi: Palvelinosoitteen muutos

en: You have changed the user name. Even if this is a user name for the same account as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
fi: Olet muuttanut käyttäjätunnusta. Vaikka tämä olisi saman tilin käyttäjätunnus kuin aikaisemmin, tilin kaikki sähköpostit täytyy ladata nyt uudelleen. Haluatko varmasti jatkaa?

en: User name change
fi: Käyttäjätunnuksen muutos

en: Could not access KWallet. If you want to store the password permanently then you have to activate it. If you do not want to use KWallet, check the box below, but note that you will be prompted for your password when needed.
fi: KWalletiin ei saatu yhteyttä. Jos haluat tallentaa salasanan pysyvästi, se on otettava käyttöön. Ellet halua käyttää KWalletia, valitse alla oleva valintaruutu, mutta huomaa, että silloin sinulta kysytään salasanaa tarvittaessa.

en: Do not use KWallet
fi: Älä käytä KWalletia

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
fi: Palvelimeen ei saatu yhteyttä, tarkista palvelimen osoite.

en: <qt><b>STARTTLS is supported and recommended.</b></qt>
fi: <qt><b>STARTTLS on tuettu ja sitä suositellaan.</b></qt>

en: <qt><b>SSL/TLS is supported and recommended.</b></qt>
fi: <qt><b>SSL/TLS on tuettu ja sitä suositellaan.</b></qt>

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
fi: <qt><b>Salausta ei tueta. Yhteydenottoa tähän palvelimeen ei suositella.</b></qt>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
fi: <qt><b>Tätä palvelinta ei ole mahdollista käyttää.</b></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
fi: Yleistä

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, accountInfoLabel)
en: Account Information
fi: Tilin tiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
fi: Tilin nimi:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
fi: Osoittaa IMAP-palvelimen. Jos haluat ottaa yhteyden epästandardiin porttiin tietyllä salaustavalla, voit lisätä ”:portti”-osan osoittamaan tätä, esim. ”imap.foo.com:144”.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I&MAP Server:
fi: I&MAP-palvelin:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: The username.
fi: Käyttäjätunnuksesi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Use&rname:
fi: Käyttäjä&tunnus:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: The password.
fi: Salasanasi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
fi: Salasana:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, checkOptions)
en: Mail Checking Options
fi: Postintarkistuksen asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disconnectedModeEnabled)
en: &Download all messages for offline use
fi: &Nouda kaikki viestit käytettäviksi verkotta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMailCheckBox)
en: Enable &interval mail checking
fi: Tarkista posti &määrävälein

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Check mail interval:
fi: Tarkistusväli:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
fi: Suodatus

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, managesieveCheck)
en: Server supports Sieve
fi: Palvelin tukee Sieveä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameConfigCheck)
en: Reuse host and login configuration
fi: Käytä samoja kone- ja kirjautumisasetuksia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
fi: Palvelimen portti vaihtui, kun ManageSievestä tuli kokonainen RFC-standardi. Vanha palvelimen toteutus käyttää edelleen porttia 2000, mutta uudemmat standardin mukaiset palvelimet voi saavuttaa vain portin 4190 kautta.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Managesieve port:
fi: Managesieve-portti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alternate Server:
fi: Vaihtoehtoinen palvelin:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authentication)
en: Authentication
fi: Tunnistautuminen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAuthentification)
en: No authentication
fi: Ei tunnistautumista

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customUserPassword)
en: &Username and Password
fi: &Käyttäjätunnus ja salasana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, imapUserPassword)
en: I&MAP Username and Password
fi: I&MAP-käyttäjätunnus ja -salasana

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Authentication:
fi: Tunnistautuminen:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: IMAP Settings
fi: IMAP-asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscriptionEnabled)
en: Enable server-side subscriptions
fi: Salli palvelinpuolen tilaukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscriptionButton)
en: Serverside Subscription...
fi: Palvelinpuolen tilaus…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoExpungeCheck)
en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
fi: T&iivistä kansiot automaattisesti (tuhoaa poistetut viestit)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Trash folder:
fi: Roskakorikansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
fi: Yhteysasetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testButton)
en: Auto Detect
fi: Tunnista automaattisesti

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showServerInfo)
en: Server Info
fi: Palvelintiedot

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Encryption:
fi: Salaus:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
fi: Ei mitään

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
fi: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> on salattu IMAP portista 993</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> toimii portissa 143 ja vaihtaa salattuun yhteyteen heti yhdistämisen jälkeen</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Ei mitään</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> yhdistää porttiin 143 eikä vaihda salattuun yhteyteen. Tätä asetusta ei suositella.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Port:
fi: Portti:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
fi: Tyhjä

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
fi: Lataa luettelo &uudelleen

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
fi: Salli palvelinpuolen tilaukset

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
fi: Etsi:

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
fi: Vain tilatut
