akonadi_maildir_resource - en to fi translation catalogue (36 entries)

en: Archive Folder
fi: Arkistokansio

en: The selected path is empty.
fi: Valittu sijainti on tyhjä.

en: The selected path contains valid Maildir folders.
fi: Valitussa sijainnissa on kelvollisia maildir-kansioita.

en: The selected path is a valid Maildir.
fi: Valittu sijainti on kelvollinen maildir-kansio.

en: The selected path does not exist yet, a new Maildir will be created.
fi: Valittua sijaintia ei ole vielä olemassa: uusi maildir-kansio luodaan.

en: The selected path does not exist.
fi: Valittua sijaintia ei ole olemassa.

en: Error opening %1; this folder is missing.
fi: Virhe avattaessa %1; tämä kansio puuttuu.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
fi: Virhe avattaessa %1; joko tämä ei ole kelvollinen maildir-kansio tai sinulla ei ole riittäviä oikeuksia.

en: Cannot locate mail file %1.
fi: Postitiedostoa %1 ei voi paikallistaa.

en: Cannot open mail file %1.
fi: Postitiedostoa %1 ei voi avata.

en: Cannot write to mail file %1.
fi: Postitiedostoon %1 ei voi kirjoittaa.

en: Failed to create mail file %1. The error was: %2
fi: Postitiedoston %1 luonti epäonnistui. Virhe oli: %2

en: Failed to update the file name %1 to %2 on the disk. The error was: %3.
fi: Ei saatu muutettua tiedostonimeä %1 nimeksi %2 levyllä. Virhe oli: %3.

en: Unusable configuration.
fi: Käyttökelvottomat asetukset.

en: Unable to fetch item: The maildir folder "%1" is not valid.
fi: Tietuetta ei voi noutaa: maildir-kansio ”%1” ei ole kelvollinen.

en: Error: Unsupported type.
fi: Virhe: Tyyppiä ei tueta.

en: Failed to change the flags for the mail. %1
fi: Viestin tilailmaisimien muuttaminen epäonnistui. %1

en: Maildir resource got a non-mail content.
fi: Maildir-resurssi sai muuta kuin postisisältöä.

en: Source folder is invalid: '%1'.
fi: Lähdekansio on virheellinen: ”%1”.

en: Destination folder is invalid: '%1'.
fi: Kohdekansio on virheellinen: ”%1”.

en: Could not move message '%1' from '%2' to '%3'. The error was %4.
fi: Viestiä ”%1” ei voitu siirtää kansiosta ”%2” kansioon ”%3”. Virhe oli %4.

en: Failed to delete message: %1
fi: Viestin poistaminen epäonnistui: %1

en: Maildir '%1' for collection '%2' is invalid.
fi: Maildir ”%1” kokoelmalle ”%2” on virheellinen.

en: Unable to rename maildir folder '%1'.
fi: Maildir-kansion ”%1” nimeä ei voi muuttaa.

en: Cannot move root maildir folder '%1'.
fi: Maildir-juurikansiota ”%1” ei voi siirtää.

en: Unable to move maildir folder '%1' from '%2' to '%3'.
fi: Maildir-kansiota ”%1” ei voi siirtää sijainnista ”%2” sijaintiin ”%3”.

en: Cannot delete top-level maildir folder '%1'.
fi: Ylimmän tason maildir-kansiota ”%1” ei voi poistaa.

en: Failed to delete sub-folder '%1'.
fi: Alikansion ”%1” poistaminen epäonnistui.

en: Unable to create maildir '%1'.
fi: Maildir-kansiota ”%1” ei voi luoda.

en: No usable storage location configured.
fi: Käyttökelpoista taltiosijaintia ei määritetty.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to maildir
fi: Polku maildir-kansioon

note: i18n: ectx: label, entry (TopLevelIsContainer), group (General)
en: Path points to a folder containing Maildirs instead of to a maildir itself.
fi: Polku osoittaa maildir-kansioita sisältävään kansioon eikä maildir-kansioon itseensä.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
fi: Älä muuta tietoja varsinaisessa taustaosassa.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigWidget)
en: Mail Directory Settings
fi: Postikansion asetukset

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the folder containing the maildir information:
fi: Valitse maildir-tietoa sisältävä kansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
fi: Avaa vain luku -tilassa
