akonadi_vcarddir_resource - en to fi translation catalogue (18 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
fi: Kansio

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
fi: Kansion nimi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Di&rectory:
fi: &Kansio:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
fi: Valitse kansio, jonka sisältöä tämä tietolähde edustaa. Ellei kansiota ole olemassa, se luodaan.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
fi: Käyttöoikeudet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
fi: Vain luku

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
fi: Jos vain luku -tila on käytössä, muutoksia ei kirjoiteta yllä valittuun kansioon. Vain luku -tila otetaan käyttöön automaattisesti, ellei sinulla ole kirjoitusoikeuksia kansioon.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
fi: Hienosäätö

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
fi: Tämän sivun valinnat sallivat sinun muuttaa asetuksia, jotka vaikuttavat tietoturvan ja tiedon yhtäpitävyyden sekä suorituskyvyn tasapainoon. Yleisesti ottaen sinun tulisi olla varovainen muutoksissa, koska oletusasetukset ovat riittävän hyvät useimpiin tapauksiin.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
fi: Automaattitallennuksen viive:

en: Contact with uid '%1' not found.
fi: Yhteystietoa, jonka tunniste on ”%1”, ei löytynyt.

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
fi: Yritetään kirjoittaa vain luku -kansioon: ”%1”

en: Contacts Folder
fi: Yhteystietokansio

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
fi: vCard-kansion sijainti

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
fi: Automaattitallennusväli (minuuteissa).

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
fi: Älä muuta tietoja varsinaisessa taustaosassa.

en:  minute |  minutes
fi[0]:  minuutti
fi[1]:  minuuttia

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Path:
fi: Polku:
