akonadi_ical_resource - en to fr translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
fr: Emplacement du fichier « iCal ».

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
fr: Afficher le nom.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
fr: Ne pas modifier les données actuelles du moteur.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
fr: Surveiller les modifications de fichiers.

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
fr: Intervalle d'enregistrement automatique (en minutes).

en: Incidence with uid '%1' not found.
fr: Impossible de trouver une incidence ayant l'« UID » « %1 ».

en: Calendar not loaded.
fr: Le calendrier n'est pas chargé.

en: Failed to save calendar file to %1
fr: Impossible d'enregistrer le fichier de calendrier dans %1

en: Unable to retrieve added item %1.
fr: Impossible d'extraire l'élément ajouté %1.

en: Unable to retrieve modified item %1.
fr: Impossible d'extraire l'élément modifié %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
fr: Nom de fichier :
